Sayfa 420/1002 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    altın para falan kazandırmadı abi.
    devalle gitti
    geriye kalan herşeyin fiyatı da gitti o yüzden 3 sene önce altınınla ne alabiliyorsan muhtemeln şu anda da aynıdır.

dünyada ayak altında sürünen tek meta ons galiba.
    pandemide basılan trilyon dolardan 1 dolar yatırım gelmedi onsa.
    poh coyine giden bile gelmedi yahu
    Abi basit bir hesap ile 7 sene önce ev aldık 30 yıllık bina 100 gremse fiyatına. O evi 250 bine bile arayan olmadı. Gremse dursa 1480 0000 hadi 50 bin de kira aldık. 1,180 milyon fark var.

2. Question

arkadaşlar.. aşağıda 8. madde'nin B bendinde.. ben 1$ 10 TL ilen 100bin TL para yatırsam vadeden önce 1$ 9TL iken çekmek istesem ana param olan 100bin yerine 90bin TL mi vercekler demek oluyor..??

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...asi-2-6845865/

8. Vadeden önce hesabın kapatılması halinde;

a. Hesabın kapatıldığı tarihte saat 11:00’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca ilan edilen kurun vade başında esas alınan kurdan yüksek olması durumunda Hazine tarafından kur farkına ilişkin ödeme yapılmaz

b. Hesabın kapatıldığı tarihte saat 11.00’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca ilan edilen kurun vade başında esas alınan kurdan düşük olması durumunda, hesabın vadeden önce kapatıldığı tarihte saat 11.00’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından ilan edilen döviz alış kurundan hesap bakiyesi güncellenir. Aradaki fark banka tarafından hazineye aktarılmak üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ilgili TL hesabına aktarılır.

3. Nöbetçi troller var yine burada. Dolar soluksuz düşecek diyor. -66 milyar dolar rezerv son hafta sattığın hariç kamu bankalarının eksisi hariç. Kamu faizsiz finans kurumları hariç. Bundan sonra her maaş günü dolar yükselir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,616
    DEM bana göre mükemmel bir durum.Mesela martta yüklü dolar almayı düşünüyordum.

Alım-satım makası aldığım bankada bile 0.06 tl.ydi.

Bir de vergisi vardı.

doları aldığım yerden 3 ay içinde hiç zararla satmadım.Zaten bozduracağım zaman faizden fazla primli olacağından faizi de almamış olurum.

benim açımdan. makas ve vergiden kurtulmak gibi 2 avantajı olacak.

benim için bugün dolar alış noktası: 9.40-9.70 tir...bu nokta her gün usul usul yukarı gidiyor.

bakalım kesişim nerede olacak.40-50 günde zaten 10.60 gibi olur.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    vatandaş kuru açıklandı...

Bakalım her gün bir adım öndemi olacak yoksa arada geri gelecek mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Habertürk de eski y.safak gazetesi yazarı kemal Öztürk tmo buğdayı 380 usd ye alıyor 155 dolara satıyor diye yazmış. Nasıl seçim yok. Yaklaşık 1 milyar dolar zarar var. Vergi indiriminden 100 milyar TL. Benzin mazot dan ÖTV feragati. Tahvil faizinden %8 fark ye. Doğalgaz ve elektrik te zararına satış. Bütün bunlar neyin habercisi

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abi basit bir hesap ile 7 sene önce ev aldık 30 yıllık bina 100 gremse fiyatına. O evi 250 bine bile arayan olmadı. Gremse dursa 1480 0000 hadi 50 bin de kira aldık. 1,180 milyon fark var.
    geçmişe dönük bu hesaplar hep yapılır aslında çok basit bir olay ama nedense yapmıyoruz. genetikte var bişeyler. sadece altın değil sanayi hissesi alınsa yine evden daha kârlı oluyor. temettüler de kirayı öder.
    hâlâ geç sayılmaz ama yapmıyoruz?

8. Bu hareket yıl sonu MB bilanço makyaj hareketi olabilir mi. Bilanço zarar yedek akçe ister seneye reis. Şahap efendim bu sene zarar ettik derse o gün görevden alır bunu reis

Sayfa 420/1002 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •