Sayfa 228/1002 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1. %10da stopaj var kardan 180-18 162knet
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    offf çok fena...tersinde de bu kadar götürürdü yani...kalsın abi...çok riskli bana göre değil...

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bu dolar garantili mevduat işi zaten dolarda 2 ayda 10 tl ralliyi gören türk milletini borsadan tamamen soğutmaz mı kısa ve orta vade de..

Yani borsaya akan para kurumaz mı?
    İnşallah böyle olur 9 ay 1 sene gerekiyorsa 2 sene hacimsiz sürünelim burada. Sürünsün ki mal toplansın. Doğru dürüst bir ralli görelim. Yangından mal kaçırma hareketlerinden tiksindim artık.

3. peki dolarda,altında ,hissede batanlar ; teminat tamamlamak için hisselere daha da vermeye devam edecek mi acaba? yorumunuz nedir arkadaşlar
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Ben sabahtan yazmıştım. Borsaya taze para girişini azaltır, hatta ilk fırsatta borsadan çıkıp bu mevduata geçmek isteyenler olacaktır. Ama halihazırda dövizde olanların döviz satıp bu sisteme girme olasılıkları düşük olur.
    Bu mevduat konusu varken kim %10 temettü alacağım diye uzun vadeli hisse tutar ki?
    Öte yandan bu sistem ile kazancınız maksimum dolar artışı kadar olur ve paranız ilgili tarihte kaç dolar ise o olur. Ama doların bir yıl boyunca %14 den az artacağına şu enflasyonist ortamda inanan varsa dolar cinsi sıfır getirili bu sisteme girer. Yani dolar %10 artar ama ben %14 ümü alırım diyene bişey diyemem.
    Önceden dolar almış olan var ise %7 ve üstü yıllık kupon ödemesi ile eurobondları da gözden geçirmelerini öneririm.
    Enflasyonun sebeplerine bakmak lazım.
    Dünya'da covid sebebi ile hammadde fiyatları aşırı yükseldi,sanırım bu ilerleyen günlerde tersine dönecek,bazı emareler var bu konuda.
    Döviz kur artışları enflasyonun ülkemizde sebeplerinden biri idi,uygulama tutarsa bu sorun kalkar.

YTD

5. Meliha Okur
    @melihaokur2
    ·
    36d
    â—"Faizi indiriyorum" derken faizi arka kapıdan artırmak.
    â—Kısa vadede nefes almak.
    â—Kamu maliyesini altüst ederken seçime gitmek.
    â—Kazanırsam duruma bakarım, kaybedersrm gelen iktidarın canı çıksın, nefessiz kalsın demek.
    Kur korumalı TL mevduatı uygulaması özeti.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

6. X30 da durum kötü. Sorun teminat sanirim.

Xles neden eşlik ediyor eh bahane oldu işte.

Xles kalkar x30 işi biraz zor senaryoma devam ediyorum hala böyle düşünüyorum bugün iyi zarar var spotta ama iyi duran kağıtlar da var. Günlük bakmamak lazım tl bol olacak xles e akacak diye düşünüyorum.

X30 sadece 3.90 verdiğim ykb lere karşılık şubat vade long pozumu 3.5 maliyetle tutmaya devam ediyorum.

5 kontrat da endeks long yaptım tabandan. Onu kapatırım mantıksız oldu kalkar mı dedik kalkmadı kumar oldu.
     Alıntı Originally Posted by joker16 Yazıyı Oku
    peki dolarda,altında ,hissede batanlar ; teminat tamamlamak için hisselere daha da vermeye devam edecek mi acaba? yorumunuz nedir arkadaşlar
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler...uzak durun abicim...gerçekten çok riskli bişeymiş düşündüğüm gibi...uzak olsun...

8. Batanlarda para bittiği için bir süre piyasada işlem yapmazlar, bikaç ay para biriktirip üüüle gelirler...
    Korkmaya gerek yok, müşteri sıkıntısı olmaz bizim borsada, intikam için yine gelirler
    Bende çok bıraktıydım bu işleri ama eline para geçince yine gelirsin.

Çünkü

Hergün para dağıtıyorlar burda

Bugün de kazanamadım diyen varsa limon satsın

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 228/1002 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz