Sayfa 283/1002 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Viop XXXVIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
    2000 li yılların başından beri hisse teknik analizleri yaptım yıllarca. bu konularla ilgili web siteleri açtım kapattım açtım kapattım filan.
    son bir kaç yıldır ne kadar saçma bir şey olduğunu gördüm

teknik denen şey, tahta sahibinin ya da piyasa yapıcının hissesi eğmesi bükmesi uzatması ile oluşan bir mumlar serisi.
    adam sana senin görmen gereken şeyi gösteriyor. mumları öyle güzel diziyor ki aaa bak burada flama oluştu aa bak kabak gibi 2 li dip oluştu filan diyosun.

yani kısaca teknik denen şey paranın çizdiği bir algı tablosu...

tabi ara sıra grafiklere bakarım. bana acaba ne gösterecekler diye. meraktan yani

ama tabi bir de şu var ; fal a inanma , falsız da kalma.

teknik denen şey kanıma işlemiş zamanında. inanmıyorum ara ara baksamda çızıktırsamda...

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    195.000 lerdeymiş vadeli bugün de oraları gördü tam...ilginç nasıl ayaralama be...
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    akyatırım satışları bitmek üzeredir
    birazdan alım gelir büyük ihtimal
    ah karakemal yaktın bizi...sana güvenip full malda yakalandık
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Teknik analiz derinliği çok olan birbirinden bağımsız karar alma ve uygulama yetisine sahip sayılamayacak kadar çok oyuncunun olduğu piyasalarda geçerlidir...Bizde ya patron çizer..Yada böyle TVF destekli devlet..

IMKB de teknik 1-2 çalışır..
    3. de sağlam batırır veya ardından baktırır..

6 ekim günü dipten çevirdiler..Bu çevirenler dövizi tutup borsaya eşitlediler..Bunu teknik le görebilir misin..HAYIR..
    Cuma borsayı verenler bu uygulamadan haberdarlardı..
    Bunu teknikle görebilir misin...Hayır..
    eee ne işime yaradı..

dolar bazlı % 4 artıda. tl bazlı %3 ekside.

piyasanın feleği şaştı.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    ah karakemal yaktın bizi...sana güvenip full malda yakalandık
    kusura bakma zarar için, git bi bardak soğuk su iç

şimdi sat diğer bütün kağıtları, banka al, cumaya bütün zararını çıkarırsın
    tek kağıda girme, garan- akbnk- vakbn gibi bi karma yapabilirsin

6. Bir gram bozulmam yok ağam devam..
    Ne olacak temettücü oluruz
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    dolar bazlı % 4 artıda. tl bazlı %3 ekside.

piyasanın feleği şaştı.
    M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Subjective Yazıyı Oku
    2000 li yılların başından beri hisse teknik analizleri yaptım yıllarca. bu konularla ilgili web siteleri açtım kapattım açtım kapattım filan.
    son bir kaç yıldır ne kadar saçma bir şey olduğunu gördüm

teknik denen şey, tahta sahibinin ya da piyasa yapıcının hissesi eğmesi bükmesi uzatması ile oluşan bir mumlar serisi.
    adam sana senin görmen gereken şeyi gösteriyor. mumları öyle güzel diziyor ki aaa bak burada flama oluştu aa bak kabak gibi 2 li dip oluştu filan diyosun.

yani kısaca teknik denen şey paranın çizdiği bir algı tablosu...

tabi ara sıra grafiklere bakarım. bana acaba ne gösterecekler diye. meraktan yani

ama tabi bir de şu var ; fal a inanma , falsız da kalma.

teknik denen şey kanıma işlemiş zamanında. inanmıyorum ara ara baksamda çızıktırsamda...
    2001 kriz yıllarında mba de orlando calumeno dan portföy yönetim dersi alıyoruz..şu an net holding cfo su..o zamanlar finans portföyde yönetici.

Kriz ortamı, düşüşler, çıkışlar...heyacankı dönemler..."ne tekniği lan dedi, sahol de o grafiği çizen benim zaten" biraz abartı olabilir...bu arada yine o sıralarda finans ban 150 milyon usd ye düşmüştü..bdeva lan derdi, buradan almayacağım da ne zaman alacağım derdi..6-7 sene sonra kaç miltar dolara satıldı o banka hatırlamıyorum..ez cümle, ama doğrusu büyük paranın hareketi o grafikler..gerçi teknik de bunu inkar etmez, adamların ne yaptığına bakarak, muhtemel hareketleri öngörmeye çalışıyorsun derler...tabii çok da abartıp, tapma noktasına getiren var..bak geç, gerekirse işlemini ona göre yap, ama çok abartma..b planın hep olsun.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
    paranın gücüne çok basit bir örnek;
    aşağıdaki grafiği 2014 yılında www.borsadanhisse.net web sitemde (artık kapalı) yayınlamıştım.
    muazzamlığı görünüz.
    herif pegasusu bir almış eğmiş bükmüş savurmuş ve bırakmış.

simetriğe dikkat ediniz.
    olağanüstü uyumlu.
    paran varsa tekniği çizersin.
    bizim gibi fakirlerde açar herifin çizdiği mumları yorumlamaya çalışır

Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

Sayfa 283/1002 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız