Sayfa 346/1002 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446846 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    uzun vadeye kalmaz..hükümet elini çabuk tutmalı, bir an önce algı pompalamalı ki saf milletin bazıları dövizi bozsun..
    eğer bu olmazsa kısa vade sonrasında yani %30-35 lik enflasyon açıklanmasıyla dolar tekrar şaha kalkar deniyor..
    yani bu 1-2 haftada ne alırlarsa o kar..
    o yüzden program başarıya ulaştı deyip arkadan 7 milyar dolar müdahale ediliyor..veriyorlar gazı ama arkadan karadumanlar tütüyor..
    Enflasyon %35 se iyi

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Dayu tüpte net temiz kılçıksız 78 - 160 - 155 - 200 yaptım, 78 den beri çok ucuz diodum 1.5 senedir.

Ama, oradaki 200 diyen önelle abeyim, geldi, sene sonuna 2.5 ay var kaat 100, dedi ki sene sonuna 200, toshock geçtiler güldüler ettiler ben bile zor inandım. Ama gitti mi gitti. Şincük, o iddia olayının aslı öyle, 198 den kimse 200 olcak demedi yani.
    Ben o gün tesadüfen geçerken gördüm,öncesini bilemem, denk geldi.
    Dediğin gibidir ama zaten bende bişii demedim. o arkadaşın iddiayı kazandığını belirttim, sonuçta 200 oldu mu oldu.
    Şuan 150 mi 150
    Yarın 100 olursa şaşırırmıyız tabii ki şaşırmayız, 200 den alan düşünsün deriz. Yarın 200 olursa şaşırırmıyız, tabii ki şaşırmayız, bu seferde 150 den satan düşünsün deriz.
    Yanlış anlama, benim burda anlatmak istediğim asıl meselenin iddia olayına vurgulamak idi.
    Borsa bir iddia mekanizmasıdır dayucuğum, bunu demek istedim.
    Yoksa
    100 olan tüpün 3 ay sonra 200 olması yada 4 gün sonra 150 olması değil.
    şirket aynı şirket, 3 ayda ne değişti yada 4 gün de ne değişti de fiyatlar değişti değil

16.96 Since 27 Aralık 2023

3. Osman Kavala davası var yarın. Ne çıkacak acaba karar ve USD yi nasıl etkileyecek ? Acaba diyorum nasılsa yılan tekrar yükselecek ve bu 2. yükselişi durdurmak için o zaman serbest bırakarak papaz işi gibi mi olacak... Kafa da deli sorular..

4. KAP açıklaması var. Zamanında Petkim limanını Goldman'a satmıştı, bu sefer Goldman geri satma opsiyonunu kullanıp geri satmış.

Kredi işlemini satış diye lanse etmişlerdi benim aklımda öyle kalmıştı, sırf liman bu fiyat ise deyip Petkim değerlemesi yapıyordum.

>>>>

Şirketimizin 19 Aralık 2014 tarihli özel durum açıklamasında belirtildiği üzere; Goldman Sachs International ("GSI") ve hakim ortağımız SOCAR Turkey Enerji A.Ş. ("STEAŞ") ile yapılan görüşmeler neticesinde, Şirketimizin halen %70 oranında sahip olduğu bağlı ortaklığı Petlim Limancılık Ticaret A.Ş. ("Petlim")'nin sermayesinin kalan %30'unu temsil eden hisse, 2014 yılında GSI tarafından 250 milyon ABD Doları bedel karşılığında satın alınmış ve diğer taraftan GSI, STEAŞ ile söz konusu hisselere yönelik yedi yıl vadeli bir geri satma opsiyonu anlaşması imzalamıştı.

Hakim ortağımızdan Şirketimize ulaşan bilgiye göre, GSI söz konusu anlaşmadan kaynaklanan geri satma hakkını kullanmış olup, Petlim'in yukarıda sözü edilen işleme konu olan ve sermayesinin %30'unu temsil eden hissesinin STEAŞ tarafından satın alınması işlemi tamamlanmıştır. İşlem neticesinde STEAŞ Petlim'de %30 oranında pay sahibi olurken, Şirketimizin %70 oranındaki pay sahipliği devam etmektedir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. yarın 1.850 ye salınım bekliyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    yarın 1.850 ye salınım bekliyorum...
    Gerçektenmi. Gelir ise 1850 kaldı 300 desene hala bir ihtimalim var

1850 ?
    sabah açılış ile başlayarak mı ?
    yoksa satışlar seans sonuna doğru mu ?
     Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    yarın 1.850 ye salınım bekliyorum...

8. Şu an piyasa BBVA'ya hazine'den fazla güveniyor.

3 gündür kur garantili hesap nasıl çalışacak TV'lerde tartışılıyor. BBVA'nın teklifini piyasa o kadar incelemedi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 346/1002 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •