Sayfa 671/1002 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 5,361 - 5,368 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Dolar sahibi olan korunup kollanıyo,
    Dolar alın kollanın mı diyosun.

Sayın Bozkurt olsaydı, şifreyi çözerdi.
    ben tam çözemedim. Neredesin Bozkurt...
    Nerden başlasam bilemedim çünkü nerden tutarsan tut elinde kalıyor, konu çok uzun burda anlatmayla olmaz, kısacası memedabi yi ben çok iyi anlıyorum, kaderdaşım o bir efsane, bu piyasalarda birçok kez battığımız için olsa gerek, uyarılara kulak vermek icap ediyor.
    Sene 2013 müydü neydi, ben herzaman ki gibi yine şort kovalıyorum, memedabi şortculara kızıyor, milletin aklına girip batıracaksınız diyor. dediği gibi de oluyor ve biz batıyoruz. Tabii o esnada memedabi de dolarını bozdurup tanesini 10 dolardan Halkbank alıyor, sonra o da batıyor.
    aradan zaman geçiyor ve hissenin tanesi 35 cente kadar düşüyor (heçen haftalarda 26 cent gördü)
    Niye batıyor, çünkü hisse seçimini yapmayı bilemiyor, hulk yerine ereğli almış olsaydı o zaman, şimdi belkide bu kadar isyankar yazılar yazmazdı.
    Geçen haftalarda yine bankalar ralli yapacak dedi, ben ereğli dedim o yok dedi, hiç akıllanmamış
    bankalar dollar bazlı dipte diye, grafikisi sıfıra yaklaşmış diye, bedava diye, çok ucuz diye SonKurusunu atıyor.
    Bu piyasalarda ne olucağını bilemeyiz, kimse de bilemez.
    Ama
    bakış açısı önemli,geçmişi gurcalar isek, memedabi longdu ben şorttum
    Aslında 2013 yılında ikimizde haklıydık,nasıl oldu da büüüle oldu, nasıl ikimizde battık anlayamadım. Yanlışımız şuydu. Bistte
    o dolar bazlı grafikisine baktı, ben tl bazlı grafikisine baktım.
    İkimizde battık.
    Niye battık
    Çünkü o dolar bozdurup bistte long açtı, yani o dolar bazlı grafikisine bakmalıydı.
    Ben ise tl bozdurup şort açtım, yani tl bazlı grafikisine bakmam gerekiyordu.
    netice itibariyle ikimizde battık
    ama
    memedabi halen akıllanmıyor, zararın neresinden dönersem kâr dır demiyor.
    Elinde tl varsa bistte tl bazlı grafikisine
    Elinde dolar varsa bistte dolar bazlı grafikisine bakıcan
    Yoksa
    Teknik analiz diye bişii yok
    dersin.

16.96 Since 27 Aralık 2023

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
    Dengesini ve rasyonelliğini kaybetmiş bir ekonomide borsaya ve usd tl ye teknik analizle yaklaşmak pek mantıklı değil..

Düşünün adamlar usd TL ye Gram altına hisselere %10 sınırlaması uyguluyorlar hala..ya hisseye uygulaman da mantıksız ama onu anlarım bir ölçüde..peki bir kura nasıl olur da bir günde %10 dan fazla düşemezsin yada artamazsın diyebilirsin ki?!!

Diğer taraftan sen pozu doğru açarsın ama adam bir anda onu ters yüz edebilir..hem de hiç beklemediğin anda. çünkü elini görebiliyor da..

20 Aralık öncesindeki dönemde kaldıraçla forex yada viopta usd- TL uzun almış poz almış ve tek yönlü taşıyan tahminimce %90 ın üzerinde yatırımcının teminatları sıfırlamış yada tamamen hesabı kapanmış durumda şu anda.

Hani nerede teknik analiz?! Şu anki şartlar boş iş..

Bir anda hiç beklenmedik şekilde bir günde %40 düşebilen bir ekonomide kura hangi teknik analizi yapacan ki?

O yüzden nihayetinde -kullanmasa bile- faiz silahı her zaman elinin altında olan bir güce karşı kaldıraçlı açarken 2-3 kere düşünmek lazım..

3. Bunu bende çok düşündüm. Teorik olarak böyle.
    Fakat uygulamada böyle değil.
    Çünkü
    İster long, ister şort tarafta ol.
    Doğru yönde ol
    Yada yanlış yönde.
    Buraya konan para kesin kasaya gidecek. % 99 diyelim )
    O zaman o para senin veya benim değil.
    Kasanın aslında (palanin)

Hepimiz o kasadan ne koparırım diyoruz.
    3-5 kontrat ve günlük oynayanlar hariç kazanma ihtimali yok.

Viop a bulaşmayın yüz kere doğru bir laf.
    Orada ky nin parası ise fiilen yok
    O hesaba para koydunmu
    Zaten onu kasaya teslim ettin demektir.
    Geri alman zor.
    Geri alabilen kasadan Geri almış olur.
    Ama bu ihtimal de zaten yok gibi
     Alıntı Originally Posted by SonKurus Yazıyı Oku
    VOB dan kazandığınız her para başkasının parası. Cebinden alıyorsun. Ailesini yok ediyorsunuz. Çocuğunu yok ediyorsunuz.

Yapmayın. Yasaklansın.
    SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. burada herkes şeyin yükseleceğini biliyor. aşağıya hedef veren de günün sonunda yükseleceğini bilipte veriyor. ben de biliyorum ama bunu dillendirmek hoşuma gitmiyor. çünkü ülkem ve insanlarım için üzülüyorum.

Fakat bazıları artışlara çılgınlar gibi seviniyor. hatta kontrolü kaybedip TL'ye savaş açmış gibi nefret kusan söylemlerde bulunuyor. siz hangi ülkenin insanısız?
    aloo malum partiye bişey olmuyor. olan sana, bana, eşine dostuna yani vatandaşa oluyor. doğmamış çocuklara oluyor. ilaç bulunamıyor, bebek maması alınamıyor, her şeye zam geliyor sizler burada sevinç nidaları atıyorsunuz.

yani gerçekten sinir bozucu oldu. artık buna bir son vermeleri gerektiğini düşünüyorum ve gidin dolar başlığına yazın burası viop başlığı. diyorum. dolar yorumu okumak istesem dolar başlığına girerim.

bakın şimdi birazdan yine gelip yükselecek diye yazacaklar
    -biliyoruz arkadaşım anladık yükselecek ama yeter
    biliyoruz herkes biliyor tamam mı?
    okeeeyy
    yükselecek biliyoruz
    yükseldikçe daha fakirleşeceğiz anladık
    biliyoruz! görüyoruz!
    yeter da!
    pazartesi de yükselecek.
    EVET! BİLİYORUZ EVEEET.
    yaw okey sus artık
    tamam biliyoruz
    git dolar başlığına yaz.
    Son düzenleme : sahingonul; 02-01-2022 saat: 08:59.

Sonkuruş memedim sakinledinse gel yaz
    Bu çöp dolar kaça düşer
    Viopta kumarsa parayı ne yapalım altın mı alalım e oda dolarq bağlı euro sterlin gavur parası
    Coin desen oda dolarla alınıyor ve harbi kumar
    Bizi hisseye mahkum ettin gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Herşeyin yasaklanması gerekiyor bana göre.

7. Dayı rakamlar ortada herkesin felaketine sebep olan bir yer kime çalışıyor dayı.

2002 den beri bu işlerin içerisindeyim. Üniversite den beri. Bu işler kime yarıyor dayı.

Sürekli felaket.

...

Komple yasaklayacak birisi aday olsun ona oy verecem dayı biz mahvolduk gelecek nesiller kurtulsun.

Sürekli yağma talan. Yalan mı. ..

Ne teknik analizi dayı yagmanin resmini çiziyoruz kendimizi kandiriyoruz..

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Sonkuruş memedim sakinledinse gel yaz
    Bu çöp dolar kaça düşer
    Viopta kumarsa parayı ne yapalım altın mı alalım e oda dolarq bağlı euro sterlin gavur parası
    Coin desen oda dolarla alınıyor ve harbi kumar
    Bizi hisseye mahkum ettin gibi
    Yurtdışı hisse diyorum ben bir süredir..

Sayfa 671/1002 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •