Sayfa 303/1002 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    kademler bom boş

ya tavan olacak ya taban
    bul karayı al parayı

neyse ben tophanaye sur dibinde barbut oynamaya gidiyorum
    rica etsem kademe derinliklerini görüntü paylaşa bilirmisin matriksten teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Nasıl siyasal islamcılar acımadı ki, acımadı ki yapıyor...şu son operasyonu da beğenmeyen muhalifler aynı kafada...bakın oy veren en yakınıma bile rest çekme pozisyonuna geldim, bu kadar nefret doluyum.

ama son operasyonda amaçlarına ulaştılar. yok 8 den geldi, millet 8 i değil 18 i hatırlar..zaman kazandılar...akılları varsa seneye yaz aylarına erken seçimi getiriler...anket çalışmaları bugünden başlamıştır...kazanacaklarını anladıkları an sandık gelir.

ha, herşeye rağmen bu oprasyon kan kaybını durdurur, hafif toparlanma getirir..öyle kazanma noktasına getirmez bence...bu nedenle büyük ihtimal zamanında seçime gideriz...o zamana kadar da kim öle kim kala.
    Rest çekme konusunda haklısınız...
    Bunlar geldiğinde ilk 5 sene Amerika'daydım...Neyse ki ordaydım...Güzel yıllardı.
    Sonra buraya dönmek zorunda kaldım, ne yazık ki.
    Keşke o zaman babamın zorlamasına boyun eğmeseymişim, şirketi direk tasfiye edip nakide dönüp amerika'ya yerleşseymişim. ÇOK ÇOK büyük hata. Bugün yapsam o günkü dolar rakkamımın yanına yaklaşamam...

Şimdi bir de bakıyorum, 15 senedir akp iktidarının mobbingleri ile geçmiş.
    Şaka değil, bu zırvalıklar ile insanlar 7000 gündür fln uğraşıyor.
    Başka ülkelerde insanlar işlerine gidip, çıkp sevgilileriyle buluşup, sinemaya gidip gezip eğlenirken biz burda sürekli doları takip et, akşam twitter a bak, sonra gece resmi gazete kovala mode undayız. Ben şu an birikimlerimi korumak ve üstüne eklemek için sürekli ya işlem yapıyorum, ya forumu takip ediyorum, ya da twitter a bakıyorum.
    Ülkeyi bu hale getirenler utansın...

Bu işin ekonomik kısmı, bi de sosyal hayatı mahvetmeleri var. Ona hiç girmiyorum...

Yani ben kendi adıma net olarak söyliyebilirim ki, bu iktidar benim gençliğimi çaldı. Bunlara oy verenlere en ufak bir sempati, empati, vs duyamıyorum artık.
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    çok eleştirdik.Ama hakkını teslim edelim; ADAM KAZANDI

Hakem 10 a kadar sayıyordu,tam havlu atmak üzereyken kalkıp kroşe ile sevindirik rakibi devirdi.

Şapkadan tavşan çıkarma işi adet olursa 2023 seçimlerinde de çok dikkatli olmak lazım.

Bu yöntem demoklesin kılıcını doların ensesine koymaktır..en azından 3 ay önümüz rahat.sonrası ALLAH kerim der gibi..

Sayın ABKA ortada tavşan, şapka, sihirli sandık yok. yok. yok.
    Yalnızca varmış olduğuna inanmaya hazır çok geniş bir toplum kesimi ve,
    yıl sonu dolar kuru olabilecek en alttan kapatsın isteyen banka, finans kesimi,
    buna inandırmak için her şeyi yapacak bir grup politikacı ve trol var.

Sizi alıntılama sebebim geçmiş görüşlerinizden fayda sağlayıp para kazanmış olmamdan dolayı,
    bu yorumumun dikkate almasanız da, gözünüzden kaçmaması içindir.

4. bundan öncekiler iyiydi diyemem. al birini vur birine. yani sorun yönetende değil yönetilende. eceviti iktidara getirenler nereye kaybolduysa malum partiye oy verende kaybolacaklar. sonra yine x partisi diye hüloğğğ diye bağıracaklar.

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    gerek yok bizim yerimize onu yapanlar var. ENAG. Onların verileri bence Tuik verilerinden daha fazla itibar görüyor.
    Yılbaşı kur 7,35 miş. Enag yılsonu enflasyonunu 3 OCak'ta görürüz, tahminim %70 civarı çıkacak. ABD den de %7 düş. Kurun zaten yılsonu rakamı 11.98 gibi birşey çıkar. Üstü buranın risk değerlemesi ile alakalı.
    Ayrıca kurdaki, asgari ücretteki, enerjideki, emtialardaki artışların etkileri herşey toz pembe devam etse bile önümüzdeki 3 ayın enflasyonunu da şimdiden bozdu. Tüm 2022 nin kur rakamının 12 olabilmesi için piyasaya ciddi müdahale edilmesi lazım. Yani kurun serbest piyasa koşullarında fiyatlanmaması durumunda ancak bu hesapladığımız değerlerde kalır.
    Kurdaki yükselişin azalacağı dönem turizm girdilerinin olduğu dönem olur.
    Onun dışında bizim elimizde olmayan ABD faiz artışı, Ukrayna Rusya meselesi gibi riskli diğer konularda var.
    Bu mevduat konusu kurun anormal yükselişini şuan kesmiş olsa da (bence kurun bi şekilde dengelenmesi olumlu) kamu maliyesi tarafına da ciddi yük getirecek. Pandemi döneminde bile azami dikkat edilen kamu maliyesinin önümüzdeki dönemde nasıl etkileneceğini hep beraber göreceğiz.
    Turizm gelirlerinin kur üzerindeki etkisi çok konuşuluyor. Şöyle şimdi açıp grafiği bir baktım Dolardaki ana hareketlere.

2013 Mayıs -2014 Şubat

2014 Aralık- 2015 Eylül

2016 Eylül- 2017 Ocak

2018 Mart- 2018 Eylül

2020 Ocak- 2020 Kasım

2021 Şubat - 2021 Aralık (6.90 dan başlayan ana hareket)

Yani gidecek olduğunda Turizm sezonu falan dinlemiyor.

6. akçay,

dolarda yakalandın mı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    2055 de zararına kapadığım shortları, tekrar açtım 2085 ort ile ve sonrasında 2040 larda kapadım.
    Yine yakalıyamadım adam gibi düşüşü, oysa bugün margin call a doğru bu düşüş tahmin edilebilirdi...

Şişe fln taban, yine komedi bir gün...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

ne para dayanır ne de sinir bu işe

Sayfa 303/1002 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •