Sayfa 637/1002 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 5,089 - 5,096 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'ya yaptığı açıklamada, "İstanbul’da artış tam tamına yüzde 500. Şaka gibi ama oran bu. Geçen hafta İstanbul’da günlük vaka sayısı 4 bindi. Bu hafta kaç biliyor musunuz! Tam tamına 20 bin 500. Artış beş katı" dedi.

Koca, "Eğer İstanbul’daki vaka artış oranı Türkiye genelinde olsaydı bugün en az 100 bin vakadan bahsediyor olurduk. Allahtan bu oran henüz genele yansımadı. Normalde İstanbul Türkiye nüfusunun 5’te biri. Ama toplam vaka sayısının yarısından fazlası İstanbul’da. Tüm vakaların yüzde 52’si İstanbul’da tespit ediliyor. Tam anlamıyla İstanbul patladı diyebiliriz" ifadesini kullandı.

İstanbul'daki artışa gerekçe olarak Omicron varyantını gösteren Bakan Koca, şöyle konuştu:

“Şu anda İstanbul’da Omircron'a bağlı vakaların oranı çok yüksek. Çünkü İstanbul dışarıya en fazla bağlantısı olan kent. Omicron da Türkiye’ye İstanbul üzerinden girdi. Ve yayıldı. Bakın şaka değil. 10 günde 5 katına, 1 haftada 3,5 katına çıktı İstanbul’daki vaka sayıları. Büyük kentlerdeki yükseliş fena. Ankara’da da 2 katına çıktı vakalar. Geçen hafta 1200’dü Ankara’nın günlük vaka sayısı. Şimdi 2200. Belli ki, 1 hafta sonra Ankara’da patlayacak. Sonra tüm Türkiye. Günlük vaka sayıları bir süre sonra günlük 60 bin, belki 70 bin olacak. Gidişat bunu gösteriyor. Tek tesellimiz vaka sayılarındaki artışın hastaneye yatışlara ve yoğun bakımlara ve tabii vefatlara aynı oranda yansımıyor olması. Ama bu demek değil ki tedbirsiz davranmak gerek. Vatandaş tedirgin olmasın ama tedbirli olsun. Bu Omicron'la beraber kişisel tedbirlerin daha da önem kazandığını gömdük. Eskiden 1,5 metre mesafe yeterliydi. Omicron ile bu mesafe 3 metreye çıktı belki. Bilmiyoruz kesin. Ama kesin bildiğimiz bir şey var, kapalı, havalandırmasız kalabalık ortamlara girilmemesi lazım. Havalandırması olmayan yere gitmesin vatandaşlarımız.â€

https://t24.com.tr/haber/saglik-baka...-artti,1004886
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

2. fort oto....bilen biri varsa açıklayabilir mi..... temettü filan mı veriyor

3. hayırdır buna ne oldu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    altın geçen perşembe 605 tl görmüştü şu an 785 tl gibi...%30 1 haftada keza şeyde 10,20 idi şu an 13,36...bunlar hep böyle kafa kafaya mı gider ya? ben hiç gr altın bakmazdım önceden ne yapar eder izlemiyordum...

Onzun stabil olduğu zaman gram altını dollar belirler.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

6.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    altın geçen perşembe 605 tl görmüştü şu an 785 tl gibi...%30 1 haftada keza şeyde 10,20 idi şu an 13,36...bunlar hep böyle kafa kafaya mı gider ya? ben hiç gr altın bakmazdım önceden ne yapar eder izlemiyordum...
    ons yerinde sayarsa tabii ki kafa kafaya gidecek; ne olabilir ki başka... ons artarsa o kadar daha fazla artar altın.. düşerse de o kadar daha fazla düşer...

gram altın dediğin onsun dolar/tl ile çarpımı... bir de işte ons kaç gramsa o sayıya böleceksin; o sabit zaten
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    desperado zaten yazmış. altının onsu sonuçta dolar bazlı.

kafa kafaya gitmemesi için onsun düşmesi veya çıkması lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    altın iyi bir yatırım aracıymış gerçekten...grafiğine bakıyorum da sabreden kazanmış...tam ev hanımlarına göre

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    ons yerinde sayarsa tabii ki kafa kafaya gidecek; ne olabilir ki başka... ons artarsa o kadar daha fazla artar altın.. düşerse de o kadar daha fazla düşer...

gram altın dediğin onsun dolar/tl ile çarpımı... bir de işte ons kaç gramsa o sayıya böleceksin; o sabit zaten

Sayfa 637/1002 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •