Sayfa 101/1002 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Bir de AES diye bir fon var. Ne haltsa anlamadım ama kara çocuk petrol diyor. Alınır mı bu?

2.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Yalnız konuştuğun kişi umarım portföy yöneticisi değildir, çünkü senin çok doğru soruna verdiği cevap yanlış.Fonların hepsinin izahnamesinde alacakları risk yazılı.Risk seviyesi 2-3 olan bir fon agresif tavırlar sergileyemez.Ben öyle durumda risk seviyesi 6 olan IPB alıyorum zaten, seni mevduatı birkaç puan geçesin diye alıyorum.TJI da RPD de benim mevduatçı kardeşlerime senin düşüncenle aldığım fonlar ve şu anda ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası.Buradan acayip kötü bir sonuç çıkıyor, fonlarda risk kontrolu kavramı falan yokmuş.Bu cevap beni gerçekten çok sarstı.Bu konu üzerinde konuşulması gereken bir konu.Aslında aldım/sattım laflarından daha önemli.Böyle bir cevap olamaz, biz de hatalıyız galiba 3-4 yıllık geçmişi olmayan fonlara bulaşmamak gerekirmiş.Fon piyasası inandığım bir piyasa ama dediğim gibi bu cevap beni çok sarstı.
    Çok haklısınız

3.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Fon sayfam Texas Chainsaw Massacre filminden fırlamış gibi, kıpkırmızı.
    düşmeyen fon yok tefaş favorilerimde. en çok hangisi düşmüş diye bakıyor insan sadece.

4. Hisse fonlarından OPH rakipleri MAC NNF OPI ye karşı çok daha fazla düştü diğerleri son bir aylık getiri de %3-5 lerde iken OPH -5 yapmış. Umarım yükselişte daha fazla getirerek telafi eder.

5.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Fonlardan sepet yapacağıma, hisselerden sepet yapsaydım şu dönemi daha az kayıplamı atlatırdım acaba ,
    (sesli konuşuyorum.)
    Değerli Dostum, Ne alırsan al, Bu süreçte dalgaya yakalanırsın.

satan zaten salı satması lazımdı ,kalan beklemeli.allah tan abd borsaları düşmedi.

7.  Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    Bir de AES diye bir fon var. Ne haltsa anlamadım ama kara çocuk petrol diyor. Alınır mı bu?
    Karaçocuk kendi köşesinde takılıyor artık.

8. Herkes fonlarda ve hisselerde ağlamaya başladığına göre biraz toparlanır diye düşünüyorum. Zaten ali koçu ne zaman cumhurbaşkanı çağırsa ne hikmetse borsa yükseliyor. istatistiksel bir tesadüf mü pek bilemedim nedense.... aslında var biraz tahminim ama bende kalsın...
    Neyse meselemiz bu değil esas mesele kimse kumar masasına dönen bu finansal sisteme para yatırmaz. Yatıranlar da kumarbaz tarzı oyuncular olur zaten onlar da kriptoya gidiyor genelde..

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 101/1002 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •