Sayfa 136/1002 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Akportföy sayfasından:

Eurobond Borçlanma Araçları Fonu, Amerikan Doları cinsinden ihraç edilen kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına Ak Portföy uzmanlığıyla yatırım yapmanızı sağlıyor. Eurobond (Amerikan Doları) Borçlanma Araçları Fonu, kıymet seçimi ve risk-getiri dengesi Ak Portföy uzmanlığı ile gerçekleştirilen kredi ve değerlendirme komiteleri ve detaylı analizler sonucunda belirlenmektedir. Fon, Eurobond yatırımlarında ciddi bir vergi avantajı ve operasyonel kolaylık sunuyor. Fon, yatırımcılarına ciddi bir vergi avantajı sunar. Yatırımcılar, yurtdışı piyasalardaki getirilere ortak olurken, kazançlar diğer yatırım fonlarındaki gibi sadece %10 vergi stopajına tabidir. Fon, USD/TL kurundaki değişimleri de yansıtıyor. Dolar/TL kurundaki değişimler de Eurobond Fonunun getirisini etkiliyor. Ak Portföy Eurobond (Dolar) Borçlanma Araçları Fonu Dolar cinsi tahvil ve bonolara yatırım yaptığından kurdaki değişimler de fon getirisine etki ediyor.

Siyah vurgulu yere rağmen, dolar ne kadar yükselirse Eurobond fon da o kadar yükseliyor. ilginç. Ben bunu tahvil faizlerinin vs.nin yatay gitmesine bağlamıştım ama yukarıda (benden çok daha uzman) bir arkadaş onla pek alakalı olmadığını söyledi.

Mesela bir yıllık getiri kıyaslamasında dolar Ak Eurobond'dan çok getirmiş, ama üç yıllık ve beş yıllık süreçte Eurobond bayağı fark atmış.

2. GPG %0.62
    Saygilar.

3.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    Bir de bu fonlarda kar üstünden yüzde 10 stopaj veriliyor

Yani bunları alan dolar bazında kaybediyor bile denebilir
    Fon yerine Direkt eurobond alınsa en azından kar edersiniz dolara karşı
    Şartlara göre değişebiliyor. Bence araştırıp öğrenmekte fayda var. Eurobond'un kupon gelirine gelir vergisi gelebileceği gibi. Kur farkı kazancınızdan da vergilendirme olabilmekte. Fakat bütün bunlar stopaj değil beyan esasli gelir vergileri.

Ayrıca siz fonda stopaj ödüyorum diyorsunuz ama eurobond için şu aralar dolar ve üstün Eurobond alırken ödenen makasları dikkate alıyor musunuz. Yani belli bir kar oranına kadar stopajı zaten kafadan ödemek durumunda kalınabilir.

Yani birçok şey gibi bunun da tek bir standart cevabı yok şartlara, profile ve hedeflere göre değişir.

Cuma pozitif idi ama pazartesi tekrar negatif getirdi bir takip ettigim eurobond fon...

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Dünkü CDs düşüşünün bir faydası olmuş mudur? %3 değer kaybetmiş görünüyor.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Aman iyi olsun bu sabah 04.30 ta kalkip Buyuk Selcuklu filan izledim TRT1 de
    uyku tutmadi...

Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Döviz içerikli fonlarda bugün uygulanacak kur farkı +%3.84 hadi iyisiniz bugün.

6. Tavsiyeniz icin Tşk.
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Sayın seranto ben Osmanlı yatırımla çalışıyorum hiç sorun yaşamadım isterseniz sizde deneyin ayrıca çok iyi bilgi veriyorlar hemde hergün watsap dan ben çok memnunum hatta bana bazı fonları alma dediler ben dinlemeden aldım zararım arttı onları dinleseydim daha az zararım olacaktı. Genede siz bilirsiniz
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

YATIRIM ÜRÜNLERİ MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ
    Genel Nitelikler:

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler Genel Merkez (İstanbul) ve Ankara, Adana, Bursa, Denizli, İzmir şubelerinde görevlendirilmek üzere; Sermaye piyasaları alanında kariyer yapmayı hedefleyen, satış ve pazarlama tecrübesi olan takım arkadaşları aramaktayız.

. 4 yıllık lisans mezunu,
    . Alanında en az 2 yıl tecrübeli,
    . Bireysel bankacılık veya yatırım ürünleri (FX, hisse senedi, fon, BES, sigorta vb.)
    . Telefonda satış ve pazarlama tecrübesi olan,
    . Sözlü ve yazılı iletişim becerisi güçlü,
    . Satış ve ikna kabiliyeti yüksek,
    . Dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,
    . Takım çalışmasına yatkın,
    . Kendine güvenen ve geliştirmek isteyen,
    . Analitik düşünme ve problem çözme becerisi olan,
    . Raporlama ve sunum becerisi yüksek,
    . 22-28 yaş arası bay veya bayan,
    . Tercihen SPL lisanslarından birine sahip olan,

İş Tanımı:

Kurumumuz bünyesindeki FX, Hisse, Türev, Bono, Yatırım Fonu, Emeklilik fonu işlem ve platformlarının telefonla aktif tanıtım ve satış faaliyetlerini yürütmek; CRM ve referans müşteri listelerini kullanarak satış çalışmaları yapmak; müşterilere platform kullanımı konusunda eğitim ve destek vermek; müşterilerin ürünler ve iş akışı ile ilgili olan süreçler hakkındaki sorularını cevaplandırmak, sorunlarını çözmek.

Özgeçmişlerinizi başvurmak istediğiniz pozisyonun ismini de yazarak
    [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Ben İzmir'deki kişilerle çalışıyorum istediğim herşeyi aliyorum

Bende de 23/12/2021 fiyatlari ile gorunuyor guncelleme yapmamis olabilir bankamiz..
    yani alim satim yapilmadigi icin bu donemde fiyat guncellemesi ile ugrasmamislar ama guncel fiyatlar tefas ta ve ilgili portfoy firma web sitesinde gecerli olanlardir

sat diyince 04/01/2022 tarihi veriliyor...
     Alıntı Originally Posted by novi Yazıyı Oku
    Birkaç dövize bağlı fonum, Cuma günkü fiyatları ile banka hesabımda görünüyor. Dün ve bugün, yeni değerler ile toplam bakiye ya da fonların bakiyeleri güncellenmedi. Tefaş'a girdiğimde fonların güncellendiğini görüyorum fakat bankada güncel değil. Bunun sebebini bilen var mı? Sizde de böyle mi?

Sayfa 136/1002 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •