Sayfa 331/1002 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Osd savas ciktiginda -%148 di bugun -%450. Neyi neye gore fiatliyo
    Savas ciktiginda hisseler -%9 du
    Ay sonu diye biseler satilip aliniyo gibi
    Ay sonunda bazi fonlarda beklenmedik biseler oluyor ve normal gidisastin disina cikiliyor
    Nzh uzun zamandir 0.051 giderken bugun 0.061 getirmis ne olduki ilginc
    Portfoyden biseler satilip koyuluyor
    Diye dusunuyorum.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yani ben de anlamadım bu borçlanma fonlarını bir türlü, içlerinde değişik neler varsa artık, ppf den biraz iyi getirsin diye alıyoruz sonra bakıyorsun daha kötü olmuş, hangisine girsek olmuyor, sonunda fon işini tamamen bırakıp gram altın, dolar ve hisse alacağım.

2. Borçlanma ve hisse tarafı alttaki gibi

3.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz hafta grafiklerini paylaşmak istedim.
    Savaş öncesi ve düne göre genel tablolar,
    (bu arada listelerimde kalabalık olmasın diye Serbest fonları ve yatırımcı sayısı az olan fonları tutmuyorum)

Son grafik 21/28 aralığı. hata olmuş başlıkta.
    Selam dostum, senden rica etsem, fonların değişimlerinin olduğu tabloyu alfabetik olarak değil de, belli bir kıstasa göre paylaşabilirsin, günlük-haftalık değişimleri kavrayabilmek zor olabiliyor. Ya da nacizane bu listeleri google-tablolara yükleyerek, linkini de bizle paylaşabilirsin, salt okunur yaparsın, biz de değiştirmeden kopyalayabilir, ya da tercihimize göre sıralayabiliriz.

Katkıların için teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Selam dostum, senden rica etsem, fonların değişimlerinin olduğu tabloyu alfabetik olarak değil de, belli bir kıstasa göre paylaşabilirsin, günlük-haftalık değişimleri kavrayabilmek zor olabiliyor. Ya da nacizane bu listeleri google-tablolara yükleyerek, linkini de bizle paylaşabilirsin, salt okunur yaparsın, biz de değiştirmeden kopyalayabilir, ya da tercihimize göre sıralayabiliriz.

Katkıların için teşekkürler.
    Dosyaları son kullanıcının kullanabilceği formata dönüştürmek biraz zaman alacak. Ama hallederim.
    Diğer konuda sharp oranlarının olduğu tablo ise bunu da sharp oranına göre sıralamak daha doğru olacak. Haklısınız.

5.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Dosyaları son kullanıcının kullanabilceği formata dönüştürmek biraz zaman alacak. Ama hallederim.
    Diğer konuda sharp oranlarının olduğu tablo ise bunu da sharp oranına göre sıralamak daha doğru olacak. Haklısınız.
    Ayni fikirdeyim. Google e-tablolar kullanmasi cok kolay ve rahat oluyor, erisimde ayni sekilde. Emekleriniz icin tesekkurler. Elinize saglik. Saygilar , bol kazanclar.

Merkez kur %0,41 artış , 13,8286 dan 13,8854 e

Ayrica londra borsasinda weat etf si %9 a yaklasti. Corn %3 , Soybean etfsi %6.

6.  Alıntı Originally Posted by Camit Yazıyı Oku
    Sayın supremegod hocam,

Bahsettiğim gibi portföyümün büyük bir kısmı IIS'de. O yüzden anlık volatil hareketlerde satış yaparsam kaybım büyük olacağını düşünüyorum. Bu düşüşlerin başlangıcında İstanbul Portföydeki temsilcim ile konuştugumda " Normal bir zamanda endeksten yuksek getiri yaratabilecek pozisyonlar ancak mevcut yurtdisi siyasi gelismeler tum endekste oldugundan daha ufak olcwkli hisselerde daha fazla satis getiriyor" şeklinde bir cevap almıştım. Çok tatmin oldugumu söyleyemem çünkü; Perşembe günü -8.5%düşen borsanın ve +3% seviyelerinde gezinen dolara rağmen kayıp%10'u aştı. BU durumda zannedersem bir hedge mekanizmaları yok ya da VİOP tarafında terste kaldılar. (Bu arada, Bugunku pay değeri 6.00, artış %12) Sİzin düşünceniz nedir sayın hocam?
    Selamlar sayın Camit, biraz geç cevap verdim kusura bakmayın lütfen. Ben de hem IIS, hem FYA hem de IAF fonları var. Geçen hafta İstanbul Portföy ile ben de konuştum, özellikle IAF'taki ağırlığınizi arttırabilirsiniz dediler, ben de biraz daha o tarafa yatırım yaptım. Benim şahsi düşüncem zarara kesinlikle mal vermemektir, İstanbul Portföy serbest fonlar konusunda oldukça başarılı ve bu başarısını yine gösterecektir. Hem satıp parayı nereye bağlayacağız ki. Şu anda borsa dışında çok da mantıklı bir yatırım aracı da yok. Faizler zaten çöp olmuş durumda, ve kazancın borsa tarafında olacağıni düşünüyorum. Evet Rusya ve Ukrayna tarafında hala sikintiliyiz ama bu işin çok da uzun surmeyecegini düşünüyorum.

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fon degisimi yapiyorum. Son 3 fon satista olusan stopaj odemelerim neredeyse koca bir yilin eurobond vergilerinin 1/20si oldu..

Masallah ne vergi oduyoruz biz vatandaslar olarak..
    Aslinda aylik odedigimiz faturalardaki kdv leri mazot taki kdv otv leri bir olcup tartsak sanirim devletin yonetiminde daha da talep kar olabiliriz ne dersiniz dostlar...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. Şubat ayında İstanbul'da perakende fiyatlar aylık bazda yüzde 4,44 artış kaydederken toptan fiyatlar ise yüzde 3,38 arttı. Böylece İstanbul'da perakende fiyatlardaki yıllık artış yüzde 55,32; toptan fiyatlarda ise yüzde 58,39 olarak gerçekleşti.
    https://www.bloomberght.com/istanbul...esinde-2300234

Geçen hafta 29 TL olan 16'lı tuvalet kağıdı 37 TL olmuş bugün.
    %24 zam tek kalemde.

Bunu 19 TL'ye alıyorduk 1 yıl önce

Bu enflasyon fonla falan yenilmez.

Sayfa 331/1002 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •