Sayfa 451/1002 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Pazartesiye ; YSU , DBB , TPF , YOT , TZT gibi benzer borçlanma araçları fonları yüklü zarar yazacaklardır.

Borsaya girmeyi teşvik için 4-5 aydır tüm kanallardan övgüler yağdıranlar amaçlarına ulaşmış olmamalılar ( son 1 ayda 100 bin yeni hesap açıldı diye övünüyorlar ) . Çaktırmadan acemilere mal devrediyorlar. En az 3-5 ay taşıttırırlar. İnsanlara '' artık bu ülkede döviz sabitlendi, hiç bulaşmayalım '' fikri oturtulmuş omalı ki yeni bir 20 Aralık olayı yaşatılabilir diye korkuyorum. Eğer böyle bir hareket olursa gerçekten çok kişinin parasını çarparlar .

Yatırım tavsiyesi değildir. Zaten yatırım tavsiyeyle yapılmaz. Konunun uzmanlarından detaylı bilgi alınmadan yatırım yapılmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Pazartesiye ; YSU , DBB , TPF , YOT , TZT gibi benzer borçlanma araçları fonları yüklü zarar yazacaklardır.

Borsaya girmeyi teşvik için 4-5 aydır tüm kanallardan övgüler yağdıranlar amaçlarına ulaşmış olmamalılar ( son 1 ayda 100 bin yeni hesap açıldı diye övünüyorlar ) . Çaktırmadan acemilere mal devrediyorlar. En az 3-5 ay taşıttırırlar. İnsanlara '' artık bu ülkede döviz sabitlendi, hiç bulaşmayalım '' fikri oturtulmuş omalı ki yeni bir 20 Aralık olayı yaşatılabilir diye korkuyorum. Eğer böyle bir hareket olursa gerçekten çok kişinin parasını çarparlar .

Yatırım tavsiyesi değildir. Zaten yatırım tavsiyeyle yapılmaz. Konunun uzmanlarından detaylı bilgi alınmadan yatırım yapılmaz.
    konunun uzmanları dinlenerek de yapılmaz bence kelin ilacı olsa başına sürerdi. danışman dediğin maaşla çalışan zam bekleyen tipler hatta hürriyetin ekonomi eki vardı eskiden bir röportaj köşesinde ünlü bi şirketin brokeri adını gizletmiş paramı hayatta borsaya yatırmam türkiyede bu yüksek faiz mis gibi bedava para fırsatı diyor: ) kkm gibi tarihte az görülen bi korunma fırsatı varken değerlendirmeyenleri anlamıyorum. kkm de birgün bitecek o zaman napacan diyorlar biterse herkes gibi saldırırsın dövize kur overshoot yer enflasyon cehenneme yükselir, kahvaltıya para bulamayan ama reyiz ülkemizi haram faizden kurtarıyor diyen oyu bunlara veren avaneler de ihtiyacı olan dayağı yer olur biter hacım. alan memnun satan memnun.
    Son düzenleme : friendly_1980; 06-05-2022 saat: 17:58.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Pazartesiye ; YSU , DBB , TPF , YOT , TZT gibi benzer borçlanma araçları fonları yüklü zarar yazacaklardır.

Affınıza sığınarak ve bilginize hürmeten, bir şey sormak istiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam, daha önceki yazılarınızda sanki borsa dışında paranın gidecek yeri yok, o yüzden borsa daha mantıklı gibi bir şeyler yazmıştınız (yanlış hatırlıyorsam sorry). Şimdi de borsa tuzak demeye getiriyorsunuz.

4. abd borsası düşmez hayal kurmayın diyenler, amerika bu borumu sonsuz para diyenler, uzay çağı başladı uzayın kaynakları sonsuz o zaman borsanın zirveside sonsuz diyenler, tesla'nın, amazonun, microsoftun, meta'nın makinalarına paha biçilemiyor o yüzden bu şirketlerin defter değerinin üst sınırı artık yok diyenler...nooldu? ben nasdaq 17k ya yaklaştığı gün yazdım kaç kere bu sistem 300 yıldır değişmemiş değişmez taa 7000'den gelen nasdaq 3'e katlamaz böyle bir dünya yok sağlam düşecek diye, güldüler burda bana. haklı çıktım. şimdi tam sizin yazma zamanınız yeşili gördümü yükselecek demek kolaydır.

5. İster ABD borsası ister bizim borsa hepsi düşecek bizim borsa 1,5 dolar seviyesine kadar inecek yabancının olmadığı borsada şirketler kendi hisselerini nereye kadar alacak yok enflasyondan korunmanın tek yolu borsaymış geçin bunları bu servet transferinin olduğu yerde hiç bir şey bizi kurtaramaz. Seçim oluncaya kadar bekleyeceğiz.

6.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    İster ABD borsası ister bizim borsa hepsi düşecek bizim borsa 1,5 dolar seviyesine kadar inecek yabancının olmadığı borsada şirketler kendi hisselerini nereye kadar alacak yok enflasyondan korunmanın tek yolu borsaymış geçin bunları bu servet transferinin olduğu yerde hiç bir şey bizi kurtaramaz. Seçim oluncaya kadar bekleyeceğiz.
    Şu internet aleminde gördüğüm en oksimoron entry-nick uyumu sizinkiler oluyor )) hep kötümser ironi mi.

Bu aralar durum meşhur karikatürden hallice.
    https://twitter.com/karikatur_xl/sta...c5qIHZsLQ&s=19

Burada yapılan yorumları(!) çoğu zaman faydali bulmazken fonlarla ilgili haber veren arkadaşlara teşekkürler.

7. Benim nikim ironidir hep söylerim bekleyip göreceğiz bakalım piyasalar ne gösterecek. Benim derdim millete yüksekten borsaları çakmasınlar çünkü bunun acısını ben çok çektim tam 1,5 yıl bekledim. Allah kimseye vermesin sinir sisteminiz çöküyor.

8.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Benim nikim ironidir hep söylerim bekleyip göreceğiz bakalım piyasalar ne gösterecek. Benim derdim millete yüksekten borsaları çakmasınlar çünkü bunun acısını ben çok çektim tam 1,5 yıl bekledim. Allah kimseye vermesin sinir sisteminiz çöküyor.
    İyi şirketse uzun vadede her şeyden çok kazandırıyor hocam. Alıp, takip etmemek en iyisi.

Sayfa 451/1002 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •