Sayfa 482/1002 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    AFA,TMG,KUB almıştım....geçen ay...getiriler anlamında AFA diğerlerini solladı...

KUB çok sevdiğim,defamsif bir fon..kazanırken ve kaybederken minumunda tutuyor iki taraflı...
    AFA agresif....kaybederken de kazanırken de çok hızlı...abuk,subuk değil ama...abd piyasalara korele..
    TMG daha dengeli...iş bankası klasiği...AFA nın bir tık altı uzun vade..

benim tecrübe ettiğim yabancı hisse fonları bunlar...tematik olmayan yabancı hisse fonu tecrübeleriniz,bilgileriniz varsa paylaşabilir misiniz?
    Ben şu aralar GPG'yi tercih ediyorum

2. arkadaşlar elimde 2 yıldır tuttuğum ve dolarla kafa kafaya gelen (yani aynı meblağı dolara yatırsaydım da aynısını kazanacaktım) AFT var. Pasif yönetilen bir fon olduğu ve tamamen Nasdaq'a noluyorsa buna da o olduğu için bunu boşaltıp o meblağı YTD ve YAK arasında dağıtmayı düşünüyorum. YTD, bir miktar aldım ve gayet iyi gidiyor. YAK'ı ise ilk kez alacağım... 6 aylık dönemde ABD teknoloji hisseleri hakkında ne düşünüyorsunuz? AFT'yi boşaltıp YAK ve YTD alma fikri size nasıl geliyor?

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar elimde 2 yıldır tuttuğum ve dolarla kafa kafaya gelen (yani aynı meblağı dolara yatırsaydım da aynısını kazanacaktım) AFT var. Pasif yönetilen bir fon olduğu ve tamamen Nasdaq'a noluyorsa buna da o olduğu için bunu boşaltıp o meblağı YTD ve YAK arasında dağıtmayı düşünüyorum. YTD, bir miktar aldım ve gayet iyi gidiyor. YAK'ı ise ilk kez alacağım... 6 aylık dönemde ABD teknoloji hisseleri hakkında ne düşünüyorsunuz? AFT'yi boşaltıp YAK ve YTD alma fikri size nasıl geliyor?
    Ytd nin getirisinin büyük bir kısımı doların yükselmesinden gelmiş gibi. Yak ise enflasyona karşı biraz korur

4. Bugün bankalardan ( fiba ) fon alış emri verdiği halde , sonradan iptal mesajı alan var mı ?

Saat 10:40 gibi bir yakınıma FİBA mobil uygulamadan fon aldık. Siteden çıkmadan önce fon talimatlarım sekmesinden kontrol ettiğimizde '' fon alış emri aktif '' gerçekleşme tarihi yarını gösteriyordu.

Biraz önce saat 16 :10 gibi müşteri temsilcisi arayarak '' bugün saat 11:30 dan önceki tüm fon işlemleri tefas kaynaklı iptal edildi '' demiş. Öyle şey olur mu ? Madem öyle ise neden bu saati bekliyorsunuz ?

5. HSBC Yabancı Fon Sepeti Fonunu (HOY) öl bit alamıyorum Akbank'tan. Sanki bana özel engel uygulamışlar gibi üç gündür böyle.

6. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Faizi artırmayacağız, aksine düşürmeye devam edeceğiz" (izninizle iyi halt edersin demek istiyorum)

https://tr.investing.com/news/econom...ecegiz-2312754

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tum karda oldugum fonlara satis verdim bugun. Biraz kenarda durup , bekleyecegim. Enflasyon canavari parayi yiyor ama para kaybetmekten iyidir diye dusunuyorum. Elimde zararda oldugum icin yzg , otj , fjb gibi fonlar kaldi.

Tge , ijt , ijc , ikp , aoy , old , tpc , ipb , gzm , odd tum fonlara satis verdim. Piyasalar cok daraldi yine , kazanctanda olsa para kaybetme ihtimalim cok yukseldi. Para kazanabilme ihtimalimi %30 , %40 civari goruyorum. Daha fazla risk almak istemedim.

Bir yandan fed daraltiyor, bir yandan bizim yeni enstrumanlar cikacak soylentileri. Yatirim yapmayi cok zorlastiriyor.

Tabi yatirim tavsiyesi olarak dikkate alinmasin. Gelecegi kimse bilemez. Bol kazanclar , saygilar.
    Ters kose olduk yine. Cikacak dediler enflasyona endeksli biseyler yeni enstrumanlar. Balik gibi oltaladilar beni

Gitti kaymak gibi kazanclar. Neyse saglik olsun , trene bi yerden yine atlayacagiz artik.

Hic olmazsa bugunku aciklamalardan sonra piyasadaki belirsizlik bulutlari dagildi. Sis kalkti.

Sis deyince hmz stbyk aklima geldi.

Hella sis farlari esliginde , rasyonel akla atilan imza ...

8. Bana borsa yükselip durdukça hükümete bir cesaret geliyor gibi gelmeye başladı. Borsa yükseldikçe bir şekilde insanlar para kazanabiliyor, fazla seslerini çıkartmazlar gibi düşündüklerini düşünmeye başladım.

Benim de yatırımlarım var ama bu saçmasapan ekonomi politikalarına son verecekse borsanın dipleri süpürmesini istiyorum. Bu nedir arkadaş ya? Dolar 17 lira olur ses yok, mazot 28 lira olur ses yok, bir kilo peynir 100 lira olur kimseden ses yok. Niye? E işte borsamız çok ucuz, yükseliyor, bak para kazandırıyor, bak sermaye piyasaları işliyor diye parası olan, bu nedenle de bu fahiş zamlardan etkilenmeyen, ama sesi en çok yükselebilecek güruh artı sermaye sahipleri sus pus oturuyor çünkü borsa soluksuz yükselip rekorlar kırıyor, belli bir kesim tatlı tatlı para kazanmaya devam ediyor. Görünürde her şey toz pembe (dediklerim adeta sus payı alan KKMciler için de geçerli).

Şimdi de kiralara %25 zam sınırı getirilmiş. Her şeyin fiyatı %200 artmış, bunun sorumlusu ev sahipleri mi? İyi olmuş aslında; fiyatlar arttıkça ellerini ovuşturup aradan ben de paramı c ukkalarım diye gizli gizli seviniyorlardı. Ne demişler? Hukuk her zaman herkese lazım olabilir. Zamanında karşı çıkman gerekenlere karşı çıkmazsan eninde sonunda senin de günün gelir. Şimdi de siz ağlayın (ki benim annemlerin de iki evi var kirada ve sabah babam (mecazen) ağlamaya başlamıştı bile).

Sayfa 482/1002 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •