Sayfa 484/1002 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    akşam islam memiş'in videosunu izledim. kısaca özetlemek gerekirse, altın ve döviz varlıklarının tamamını satabilirsiniz diyor. kendisi de ful tl'ye geçmiş. normalde en sevmediğim şey sat demek ama diyor, bu gün vatana sahip çıkma zamanı, suriye operasyonu bitinceye kadar döviz ve altın alırsam oradan kazanacağım para bana haram zıkkım olsun diyor. ayrıca bu gün bu fiyatlardan satmayanlar ileride fırsat bulabileceklermi göreceğiz diyerek ben buraddayım diye kendinden emin konuşuyor. aralık ayında da satın dedikten sonraki durumu hatırlatıyor. bu kez o kadar keskin düşüş beklemiyor ama 15,85 dolar fiyatının olabileceğini öngörüyor falan. dikkatimi çeken nokta, sanki bir şey biliyormuş gibi ben buradayım diyerek kendinden emin konuşması. kolay klay sat demem ama şimdi diyorum, biraz daha yükseliş olabilir ama aşağı seeviyeler görülecek diyor. linki aşağı atıyorum. oynatma hızını 1.5 yapıp daha seri izleyebilirsiniz. asla yatırım tavsiyesi değildir. dikkatimi çektiği ve benim de kafam karıştığı için paylaşmak istedim

https://youtu.be/EkkNOlZKQAY
    bu güruhun alakasız konulara, hele ki kendi para kazanma peşinde olduğu konulara hiç hicab ve rahatsızlık duymadan kolayca vatan millet bayrak kuran ezan askerlik vs. karıştırması her zamanki halleri ve yaptıklarının arkasından neler çıktığını hepimiz geçmişten biliyoruz. geçmişten ders almamakta ısrar eden, bu aşırı sağcı söyleme tüm gücüyle karşı çıkamayan sözde muhalefet olacak güruh yüzünden de bu haldeyiz biraz da aslında. memlekette neyi tutsan elinde kalıyor.

ancak bu kişiden bağımsız olarak ben olsam yabancı içerikli tüm yatırım fonlarımı satardım(gerçi bunu yaparak çoğunlukla zararda çıktım, yine de yapardım yatırım konusunda korkağım) halihazırda kkm'de faiz getirim dışında en az %10 kardaydım vade dönümüm 30 haziranda olduğu için faiz dışındaki tüm karım gitti gözüyle bakıyorum şimdiden. haliyle şu enflasyon ortamında hakkaten canım çok sıkkın sizin fikriniz nedir? özellikle yabancı fonu olanlar satmak veya kalmak konusunda ne düşünüyor?

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    akşam islam memiş'in videosunu izledim. kısaca özetlemek gerekirse, altın ve döviz varlıklarının tamamını satabilirsiniz diyor. kendisi de ful tl'ye geçmiş. normalde en sevmediğim şey sat demek ama diyor, bu gün vatana sahip çıkma zamanı, suriye operasyonu bitinceye kadar döviz ve altın alırsam oradan kazanacağım para bana haram zıkkım olsun diyor. ayrıca bu gün bu fiyatlardan satmayanlar ileride fırsat bulabileceklermi göreceğiz diyerek ben buraddayım diye kendinden emin konuşuyor. aralık ayında da satın dedikten sonraki durumu hatırlatıyor. bu kez o kadar keskin düşüş beklemiyor ama 15,85 dolar fiyatının olabileceğini öngörüyor falan. dikkatimi çeken nokta, sanki bir şey biliyormuş gibi ben buradayım diyerek kendinden emin konuşması. kolay klay sat demem ama şimdi diyorum, biraz daha yükseliş olabilir ama aşağı seeviyeler görülecek diyor. linki aşağı atıyorum. oynatma hızını 1.5 yapıp daha seri izleyebilirsiniz. asla yatırım tavsiyesi değildir. dikkatimi çektiği ve benim de kafam karıştığı için paylaşmak istedim

https://youtu.be/EkkNOlZKQAY
    yorumları kapatmış arkadaş yorumları kapatanlardan pek hoşlanmam

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bu güruhun alakasız konulara, hele ki kendi para kazanma peşinde olduğu konulara hiç hicab ve rahatsızlık duymadan kolayca vatan millet bayrak kuran ezan askerlik vs. karıştırması her zamanki halleri ve yaptıklarının arkasından neler çıktığını hepimiz geçmişten biliyoruz. geçmişten ders almamakta ısrar eden, bu aşırı sağcı söyleme tüm gücüyle karşı çıkamayan sözde muhalefet olacak güruhu da tanrı ıslah etsin biraz da onlar yüzünden bu haldeyiz.

ancak bu kişiden bağımsız olarak ben olsam yabancı içerikli tüm yatırım fonlarımı satardım(gerçi bunu yaparak çoğunlukla zararda çıktım, yine de yapardım yatırım konusunda korkağım) halihazırda kkm'de faiz getirim dışında en az %10 kardaydım vade dönümüm 30 haziranda olduğu için faiz dışındaki tüm karım gitti gözüyle bakıyorum şimdiden. haliyle şu enflasyon ortamında hakkaten canım çok sıkkın sizin fikriniz nedir? özellikle yabancı fonu olanlar satmak veya kalmak konusunda ne düşünüyor?
    14.82 den girdin heralde bizim kur farkı almamız için doların yaklaşık 15.45 üstünde olması lazım kur bu seviyeye kadar düşerse artan enerji maliyetleri de ortada iken ihracatçı çok zora düşer ayrıca kkm de vadesi dolan kur farkı alamazsa kkm de bir daha vade yenilemez ges in de kkm ye bir alternatif oluşturacağını sanmıyorum çok yüksek faiz verirlerse bu tüm faizleri hoplatacaktır seçim öncesi nefes alamaz hale gelir piyasa benim fikrim bu

4. Şunu da ekleyeyim borsa da ges çok cazip olursa ciddi satış yer

5. Bu aralar yabancı hisse senedi fonlarına girmek pek akıl işi değil , Tesla 2 ay içerisinde 1200 dolarlardan 690 dolara gerilemiş .
    yavaş yavaş yine altın güvenli liman rolunü üstlenmeye başladı .
    Tabi bu inişin bir de çıkışı olacaktır onu yakalamak marifet

6. Arkadaşlar selam,
    Ben iyi mi yaptım kötümü, bilen, fikri olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen.
    Geçmiş getirilerine bakarak Tahvil ağırlıklı YOT ykb ve
    GPG aldım fakat içinde bulunduğumuz şu günlerde ve gelecekte doğru bir alım mı kafam karıştı şimdiden yardımlarınız için çok Teşekkür ederim

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Bu aralar yabancı hisse senedi fonlarına girmek pek akıl işi değil , Tesla 2 ay içerisinde 1200 dolarlardan 690 dolara gerilemiş .
    Bana da öyle geliyor, hafta başında araç alma ihtimalim olduğu için bütün yabancı fonlara satış vermiştim, dolar artışından dolayı ana paradan zararım olmadı ama 5-6 aylık vakit kaybı oldu. Bir yerden dönecek mutlaka bu yılın sonlarına doğru mı olur, yoksa seneye mi belli olmaz tabi. Şu an elimde yerli hisse, değişken, emtia, altın ve dolara bağlı fonlar kaldı, hangilerinde ağırlık arttırmalı onu düşünüyorum da hiç biri güven vermiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Bu aralar yabancı hisse senedi fonlarına girmek pek akıl işi değil , Tesla 2 ay içerisinde 1200 dolarlardan 690 dolara gerilemiş .
    şant manukyan'ın 1976-1980 döneminde maliyet enflasyonu ve fed'in faiz artırması ve abd 10 yıllıklarının artması dönemni inceleyen bir videosunu,analizini seyretmiştim..o dönemde S&P VE GOLD abd 10 yıllıkları artşına rağmen artışına devam ediyordu..linkini bulamadım,bulsaydım koyacaktım...

dolayısıyla uzun vade düşünürsek eğer (düzeltmeleri dikkat etmez isek)
    kurdan bizi koruduğu için de bence yabancı hisse senedi fonlarına yatırım yapmak bence mantıklı geliyor...en azından sepetin belli bir yüzdesini yabancı hisse senedi+altın+gümüş fonları alınmalı diye düşünüyorum...

(keşke o videoyu bulabilsem...çok güzel bir analizdi..)

(bu arada yabancı hisse senedi derken tematik fonları ya da sadece teknolji ağırlıklı fonları kasttetmiyorum...)

Sayfa 484/1002 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •