Sayfa 493/1002 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    nasdag + 3,5 yaptı
    dolar - 3,5 yaptı(mb 15.30 kuru öyle değil ama olsun)
    Yabancı fonlar şaştı kaldı��
    Naçizane düşünceme göre, BDDK kararını da, dış borsalardaki bu sıçramadan ve dolar endeksinin değer kaybetmesinden cesaret alarak yaptılar. BIST'in dış borsalardan güç alıp pazartesi tutunabileceğini ve kararın etkisinin az olacağını hesapladılar galiba. Ya da zamanlama bakımından dört ayak üstüne düştüler.

2. Hedef Portföy Katılım Hisse Senedi (TL) Fonu İzahnamesi kapta yayınlanmış.

Fon kodu: HQQ
    Fonun karşılaştırma ölçütü; %90 BIST Katılım 100 Getiri Endeksi + %10 BIST-KYD 1 Aylık Kar Payı TL Endeksi
    Fon yönetim ücreti: Yıllık % 2,70

Fonun kap sayfası adresi: https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...8194d7a3674044

Fonun araştırma biriminden Yunus Şahin, 23 haziranda sosyal medya hesabından, fonun alıma başlangıç tarihi olarak bir aksilik olmazsa bayram sonrasını düşündüklerini ifade etmişti.

Saygılar.

3. Bu arada Rota Portföy, ROTA PORTFÖY İLAÇ VE MEDİKAL TEKNOLOJİLERİ DEĞİŞKEN FON diye bir fonu ilgimize sunmuş (Kodu: RPM).

Her ne kadar tumturaklı ve afilli bir ad seçmişlerse de eninde sonunda bir sağlık fonu işte.

4. aslında nasdaq'ta 10-11k benim tekrar giriş için 1 yıldır beklediğim seviyeydi. %50 nasdaq, %50 bist fonları yapmak. tekrar 16.500 gördüğü gün de satmak. taktiğim 12 yıldır aynıdır dipte gir, eski zirveyi yakalayınca sat(bunu geçen yıl söyleyince burda alay etmişlerdi bazıları dipten al-zirveden sat ne akıllıymışsın kim becermiş şimdiye kadar diye işte bu hafta becermiş olacaktım, tabi eğer bu kur kaosu olmasaydı)

perşembe günü de kkm doluyor. o da tam denk geliyordu.ama bu aklıevveller yine karıştırıyor ortalığı. malumunuz şu anda kkm'de işleyiş belli; ya kur getirisi ya da %17 faiz, hangisi yüksekse onu ödüyor. ben hükümetin bir dahaki hamlesinin kur getirisi+%17 faiz ikisi birden ödeme yapmasından korkuyorum. böyle bi durumda dolarda 13, bistte 1600 muhtemel olduğundan kkm dışında bir seçenek kalmıyor. (sterlin korumalı yapılabilir borsalardaki yükselişe euro'dan daha duyarlı)

kademe yapanı anlarım da dip diye şu an ful mala girenin akıllıca bir iş yaptığına inanmıyorum açıkçası. tamam şansına güveniyor olabilirsin de şans kendine güveneni sevmez: )

5. Hangi fonu alırsan al,yerel olarak manipülasyon yapılıyor
    Hayır yapılmıyor diyen varsa aldığı fonun yarın ki değerine değil , salı günkü değerine baksın

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Hedef Portföy Katılım Hisse Senedi (TL) Fonu İzahnamesi kapta yayınlanmış.

Fon kodu: HQQ
    Fonun karşılaştırma ölçütü; %90 BIST Katılım 100 Getiri Endeksi + %10 BIST-KYD 1 Aylık Kar Payı TL Endeksi
    Fon yönetim ücreti: Yıllık % 2,70

Fonun kap sayfası adresi: https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...8194d7a3674044

Fonun araştırma biriminden Yunus Şahin, 23 haziranda sosyal medya hesabından, fonun alıma başlangıç tarihi olarak bir aksilik olmazsa bayram sonrasını düşündüklerini ifade etmişti.

Saygılar.
    bu arada garanti portföyün katılım hisse fonu da onaylanmış.

7. vay anasına be. memişime kızmıştım millete altın bozdurtuyor diye. o zaman bir şeyler bildiği için böyle konuştuğunu tahmin etmiştim ama o cuma akşamı için aksiyon olur sanmıştım. adam şimdi göğsünü gere gere yol arkadaşlarım bu gün çok çok aşağılardan dolar ve altınlarını yerine koyabilirler diyor. dolar hızlı düşünce borsanın da düşeceği belliydi aslında ama memişimizi dinlemedik. gerçi altınlarımı satıp daha da almamıştım ama. her şey nasip kısmet tabi.

8. Merkez kur 17,3478 Sayısından 16,646 Sayısına Değişim: %4,04 azalış

Yarin yabanci fonlar saglam bir eksi yazacak. Su an icin Bist iyi dayandi gibi gozukuyor, hayirlisi.

Sayfa 493/1002 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •