Sayfa 496/1002 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Altın,gümüş onslar, dolar, euro, sterlin, bist, yabancı borsalar, bitcoin ne var ne yok düşüyor.Faiz zaten ölü,
    Enflasyon tam gaz devam
    Var bu işte bir oyun ama dur bakalım.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altın,gümüş onslar, dolar, euro, sterlin, bist, yabancı borsalar, bitcoin ne var ne yok düşüyor.Faiz zaten ölü,
    Enflasyon tam gaz devam

Pamuk fiyatları %4 artıda. Bir anlamı var mı acaba

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Çok haklısınız . Ancak , tüm bu piyasa bozucu hareketler bilerek yapılıyor. İnsanlara bıkkınlık, bezginlik pompalanarak ellerindeki paranın her değişiminde azalması sağlanıyor. Bazı fonlar gerçekten sağlam. Düşüşlerde Hareket etmediğiniz sürece her türlü bono ve mevduattan fazla kazandırır. Ama düşerken , daha da düşmeden çıkayım diyenler zarar yazar. Fon grafiklerinde belli dönemlerde ne kadar düştüğünü, sonra nasıl hareket ettiğini anlamaya yardımcı olacak ip uçları bulunuyor.
    Fonlarda ısrarla beklediğimiz sürece daha da batıyoruz resmen, yükselen fonlardan bir miktar satayım diyorsun öğleden önce artı olan endeks öğleden sonra eksiye geçiyor, hiç satmayım desen bir ileri bir geri olduğu yerde sayıyorlar. Dolara beklenmedik anlarda müdahaleler geliyor, emtia ve yabancı fonlar diyoruz olmuyor, bir yerden döner diyoruz olmuyor, bıkkınlık artık hat safhada ama elimizden bir şey gelmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Pamuk fiyatları %4 artıda. Bir anlamı var mı acaba
    Mefta olan finansal enstrümanlar için çokça kullanılıyor talep patlamasındandır.

5. Fed kukredi mi ortalik toz duman oluyor. Gecen senelerde para bol iken , Fed piyasa dostuyken ne kolaymis para kazanmak. O zamanlar cesme akiyorken risk alip doldurmak gerekliymis.

Daha bir suru faiz arttirimi var piyasalardan cekilecek para var , fed in bilancosu daha da kuculecek. Borsalar yukselecek mi , yukselsede nereye kadar yukselecek bu sartlarda acaba.

En guzeli KKM ye yatmak gibi. Son donemlerde kotu gitsede tarim ve enerji emtia fonlari iyi secenekler olabilir.

Rusyadan ne gibi hamleler gelecek bakalim. Yarin bi gun dogalgazi komple kesebilir , Tarim urunlerini cikarmiyorum ulkeden diyebilir.

6. bu ne mk yer gök kırmızı

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Fonlarda ısrarla beklediğimiz sürece daha da batıyoruz resmen, yükselen fonlardan bir miktar satayım diyorsun öğleden önce artı olan endeks öğleden sonra eksiye geçiyor, hiç satmayım desen bir ileri bir geri olduğu yerde sayıyorlar. Dolara beklenmedik anlarda müdahaleler geliyor, emtia ve yabancı fonlar diyoruz olmuyor, bir yerden döner diyoruz olmuyor, bıkkınlık artık hat safhada ama elimizden bir şey gelmiyor.
    satış valörü uzun olan fonlar tehlikeli. Benim denediğim bazı yöntemler tuttu. Ama çok zamanımı alıyor elbette.

Misal ; HVS fonunun geriye doğru 6 aylık grafiğini BIST100 grafiği ile birlikte inceleyerek bazı şifrelerini çözdüm. Her akşam borsa kapanışında gün içi hareketleri ve HVS nin bir gün önceki durumuna bakarak Alım- satım kararını verdim. Son 48 günde % 14 alabildim.

YSU fonunda ise; en önemli gösterge tahvil faizleri olmasına rağmen ancak saat 14 den sonra faizler oturmaya başlıyor. Haliyle al- sat emir saati uymuyor. Bu fonu da faizlerin saat 16 daki durumuna bakarak ertesi gün artı yazacaksa sabah satış , eksi yazacaksa sabah alış giriyorum. Böylece düşerken alım, yükselirken satım yapmış oluyorum. Bu fon da fena değildi !! ömrünü tamamladı artık. Tahvil işi bitti.

Yani bazı şeyleri zamanla ezberliyoruz ama emek çok. Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altın,gümüş onslar, dolar, euro, sterlin, bist, yabancı borsalar, bitcoin ne var ne yok düşüyor.Faiz zaten ölü,
    Enflasyon tam gaz devam
    fakirden zengine istikrarlı bir servet transferi var. kredi alıp konut veya araba almayana ölüm deniyor bir nevi. gerçekten de amaca ulaşıldı. parayı mala mülke bağlamayan bizlerin damarlarımızdaki, hatta iliklerimizdeki kanı da içecekler böyle giderse.

Sayfa 496/1002 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •