Sayfa 497/1002 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    satış valörü uzun olan fonlar tehlikeli. Benim denediğim bazı yöntemler tuttu. Ama çok zamanımı alıyor elbette.

Misal ; HVS fonunun geriye doğru 6 aylık grafiğini BIST100 grafiği ile birlikte inceleyerek bazı şifrelerini çözdüm. Her akşam borsa kapanışında gün içi hareketleri ve HVS nin bir gün önceki durumuna bakarak Alım- satım kararını verdim. Son 48 günde % 14 alabildim.

YSU fonunda ise; en önemli gösterge tahvil faizleri olmasına rağmen ancak saat 14 den sonra faizler oturmaya başlıyor. Haliyle al- sat emir saati uymuyor. Bu fonu da faizlerin saat 16 daki durumuna bakarak ertesi gün artı yazacaksa sabah satış , eksi yazacaksa sabah alış giriyorum. Böylece düşerken alım, yükselirken satım yapmış oluyorum. Bu fon da fena değildi !! ömrünü tamamladı artık. Tahvil işi bitti.

Yani bazı şeyleri zamanla ezberliyoruz ama emek çok. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yöntemler işe yarıyorsa ne güzel, ben o kadar uğraşamıyorum, az miktarda hvs bende de var, getirisi de iyi oluyor götürüsü de, aslında hisse fonları uzun vadeli ve düşüşlerde ekleme yaparım diye almıştım ama beklemekle olmuyor yerimizde sayıyoruz, arada bir kâr satışı yapmadan olmayacak bu iş, tabi kâr edebilirsek.
    Altın, gümüş, emtia fonlarında da aynı şekilde, öğlene kadar %1 üzeri yükseliş olduğu günler bir miktar satıp düşüşlerde almaya çalışıyorum, tabi gün sonunda ters köşe olma ihtimali de yüksek ama başka çare yok.
    Değişkenlere de hiç ellemiyorum kendi hallerinde gidiyorlar.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Ben şu değişken fonları anlamıyorum
    Cuma akşamı dolar düşmüş borsa belli ki düşecek sabahtan niye dolar ve borsa shortlamazsın ?
    Resmen uyuyorlar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    her değişken fonun kendine göre bir yapısı var. mesela neo portföyün NRC fonu da değişken fakat onlar bu fonu , hisse yoğun fondaki bazı kısıtlayıcı kurallardan sıyırmak için değişken fon olarak yapmışlar. Adı değişken kendi hisse fonu gibi. Fazla al -sta da girmezler. Bu fon niye dolar shortlasın mesela ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    her değişken fonun kendine göre bir yapısı var. mesela neo portföyün NRC fonu da değişken fakat onlar bu fonu , hisse yoğun fondaki bazı kısıtlayıcı kurallardan sıyırmak için değişken fon olarak yapmışlar. Adı değişken kendi hisse fonu gibi. Fazla al -sta da girmezler. Bu fon niye dolar shortlasın mesela ?
    Benim dediğim belli bariz durumlar için. Geçen cuma bariz dolar düştü pazartesi short salı istersen longa dön ya da flat ol. Mesela 21 aralıkta da hepsi gol yedi. Fon yöneticilerine sordum gün içinde saat 17:00 kadar işlem yaparak o günkü fon değerini değiştirebiliyoruz demişti. Belki de ben yanlış anladım.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Altın ons fiyatı perişan düzeylere gelmek üzere, 3000 dolar bekleyenler vardı bir ara ama bu gidişle 1600 falan olacak herhalde.
    Hani bu enflasyona karşı güvenli limandı dünyada
    Gümüş desen dibe doğru batıyor.40 dolar bekleyenler vardı bunda da. Mübarek serbest düşüşe geçti.
    Euro sürünmeye devam ediyor.

Dünyada durumu kurtaran tek enstrüman dolar şu durumda, ama TL karşısında dayanamayıp eriyor o da.

5. Şu an yapılacak en mantıklı hareket ne olabilir diye düşünüyorum, hiçbir şey yapmadan beklemek mi? az da olsa kârda olan fonları satıp zararda olanlara ekleme yapmak mı? hepsini satıp nakite geçmek mi? yoksa kkm mi? ne yapsak olmuyor hem ana paradan zarar, hem enflasyona karşı zarar, milletin parasını eritiyorlar, bu durumun uzun süre düzeleceği yok herhalde.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altın,gümüş onslar, dolar, euro, sterlin, bist, yabancı borsalar, bitcoin ne var ne yok düşüyor.Faiz zaten ölü,
    Enflasyon tam gaz devam
    Var bu işte bir oyun ama dur bakalım.
    Haziran ayı portföyü artı da olan var mı? Merak ediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Haziran ayı portföyü artı da olan var mı? Merak ediyorum.
    Maalesef çok ciddi zarar yazdı benim portföy

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Maalesef çok ciddi zarar yazdı benim portföy

Özellikle KUB ciddi darbe aldı bu süreçte

Sayfa 497/1002 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız