Sayfa 501/1002 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım o arkadaş bendim, teşekkür ederim. ziraat fonları enteresan. bazan ciddi ataklar yapıyor, tamam diyorsun artık toparlıyor, sonra yeniden performans düşüşü oluyor. bir de garantinin agrasif değişken fonu dahi hsa'ya yakın getirmeye başladı. bizim en büyük sıkıntımız, ülkemizdeki fonların güzel yönetilememesi. bunu özellikle de değişken fonlarda hissediyorsunuz. agrasif değişkenlerde hisse pozisyonları en düşük yüzde 30'a çekilip yüzde 90'a da çıkabiliyor. lafa gelince piyasalardaki fırsatlara göre pozisyonlanıyoruz deniyor ama uygulamada hiç te öyle olmuyor. aslında piyasa şartlarına göre hisse altın demeden her fırsatı aktif değerlendiren değişken bir fona yatırım yapmayı çok isterdim ama maalesef böyle bir fon, sadece hayallerimde kalıyor. bol kazançlar dileğiyle.
    serbest fonlarda durum nasıl?

2. Değerli arkadaşlarım merhaba . AYA ve GSP temettü ödeyen fonların dahibi olup da , aksaklık yaşayan var mı ? Ben AYA fonu sahibiyim . temettü ödemesi henüz hesabıma geçmedi. Bilgisi olan aydınlatabilir mi? ATA Yatırım bankanız ile görüşün dedi.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım o arkadaş bendim, teşekkür ederim. ziraat fonları enteresan. bazan ciddi ataklar yapıyor, tamam diyorsun artık toparlıyor, sonra yeniden performans düşüşü oluyor. bir de garantinin agrasif değişken fonu dahi hsa'ya yakın getirmeye başladı. bizim en büyük sıkıntımız, ülkemizdeki fonların güzel yönetilememesi. bunu özellikle de değişken fonlarda hissediyorsunuz. agrasif değişkenlerde hisse pozisyonları en düşük yüzde 30'a çekilip yüzde 90'a da çıkabiliyor. lafa gelince piyasalardaki fırsatlara göre pozisyonlanıyoruz deniyor ama uygulamada hiç te öyle olmuyor. aslında piyasa şartlarına göre hisse altın demeden her fırsatı aktif değerlendiren değişken bir fona yatırım yapmayı çok isterdim ama maalesef böyle bir fon, sadece hayallerimde kalıyor. bol kazançlar dileğiyle.
    Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum üstadım . Belki fon ilk kurulduğunda müşteri sayısını artırabilmek için çaba sarfediliyor ,Belirli bir doygunluğa ulaşınca pek çok şeye dikkat edilmiyor .
    Aslında yerli hisse senedi fonlarını alma taraftarı değilim , çünkü borsa da kendim alıp satıyorum .. ama bu ZJL yi BİST 100 dışı hisselerini tanımadığım için aldım
    Üşenmedim geçen gün hisselerin tek tek ağırlıklarına göre günlük getirisini hesapladım ,benim hesapla,fonun açıkladığı fiyat alakasız oldu , ertesi günde fonun tüm ekibi değişti , tesadüf mü bilmem artık , portföyünü daha yakından incelediğimde hisseler fena değil ama halka açıklık oranı %95 olan ve sürekli düşen bir hisseyi ellerinde tutmaları dediğim gibi işi önemsemediklerinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum

4.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    borçlanma araçları neden bu kadar az hatta eksi getirmeye başladı ne kadar daha bu sürer fikri olan var mı? ppfler bile daha iyi getiriyor şu an.
    Tahvil faizlerinin oynaklığından birebir etkileniyorlar. Mesela bugün 2 - 5 ve 10 yıllıklar güzel kazandıracak . Bu sabah dbb - yot - ysu ( kısmen bıst var ) alanlar yarın kazanabilir. Bu fonların grafikleri dipten kafayı çevirmek üzere. Çok kısa ( en fazla 5-8 gün ) süreliğine vurup çıkılabilir. %2 getirse 8 günde iyidir. yatırım tavsiyesi değildir.

5. Yapı Kredi, yeni bir fon çıkarmış. Ne düşünüyorsunuz?

https://www.yapikrediportfoy.com.tr/...ileri/yvd.aspx

6.  Alıntı Originally Posted by Finans2023 Yazıyı Oku
    Yapı Kredi, yeni bir fon çıkarmış. Ne düşünüyorsunuz?

https://www.yapikrediportfoy.com.tr/...ileri/yvd.aspx
    Bu zamanda parayı yesen PPF almaktan daha yeğdir
    Yönetim ücreti de akıllara zarar.
    Saygılar.

7. https://www.instagram.com/reel/CeguP...d=YmMyMTA2M2Y=

Hayatim kan kirmizi piyasalarda gecer
    Yuregim kirilan bir kadehe benzer
    Yuzume nefretle bakmayin yeter
    Kuresel resesyona giriyorsak , kucuk yatirimci olarak batiyorsak eger
    Kime ne bundan...

Bonus olarak bir film sahnesi ile bugunku piyasayi bagdastirdim. Aklima geldi

https://youtu.be/gHBhKbF2xMA

Dakika 2:50 den basliyor. Adeta bir kan yagmuru piyasalar.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Benim portfoyde zarar yazdi tabi normal olarak , cogunluk IJT ve TGE fonlarinda idi. Yuzde 4 civari zarar var. Bi yerden yururuz herhalde Fed in olusturacagi ruzgara yelkeni actik bekliyoruz.

Bazi haberler https://www.bloomberght.com/dunyanin...-dusus-2310081

https://www.bloomberght.com/dunyanin...ikladi-2309830

Bu haberler isiginda bakarsak enflasyonu gecmeyi birak , bizler gibi kucuk yatirimcilarin portfoyu eksi yazmasi normal olsa gerek. Insan uzuluyor ama yapacakta bisey yok beklemekten baska. Bi yerden ruzgar esecektir. Yelkenimize ruzgar , portfoyumuze para dolacaktir umuyorum.

IJT , TGE biraz FJB. HVS , IPB , KRF gibi fonlardayim. %40 ppf de bekliyorum. Bu miktari KKM mi yapsam yoksa IJT veya TGE ilave yapsam. Bu konuda kafam karisik.

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Sayın Blackmirror, bence kismen nakitte kalmak çok iyi olur. Ben full malda olduğum için düşüşü daha sert hissettim. Yedek akçe candır

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bazenleri aklima cilginca bir fikir geliyor. Sonra kendimi frenliyorum.

Diyorum ki kendi kendime sepeti filan bosver. Yok tarim yok enerji yok doviz hicbiriyle ugrasma. Dogru anda girmek bir dert , dogru anda cikmak bi dert. Piyasa rasyonel olarak hareket etmezse ne olacak diyorum IJT ve TGE kac ay , kac sene beklerim kim bilir. Kisa dogru gida krizi cikmazsa , fed sayesinde enerji ve emtia fiyatlari daha da duserse IJT ve TGE de ne zamana kadar bekleyecegim kim bilir. Gida ve enerji krizi cikacak diye yatirim yapmistim. Beklentim hala bu yonde. Ama iste bekledigim kriz cikmazsa Bu fonlarin zarari telafi edecek imkanida yok. Belki onumuzdeki 2 sene boyunca eksi yazabilirler.

Ama diyorum bacasi tuten sirket oylemi fon aldigimizda 10-30-50 sirkete yatirim yapiyoruz. Bu sirketlerden bazilari yukselmese bile bazilari iyi yukselecektir. Fon yoneticileri donemsel olarak bu sirketleri tahmin edip analiz edebilirler. Aklimdan bazen cilgin su fikir geciyor 3 hisse yogun fon al , 3 hisse yogun serbest fon al ve 6 ay - 1 yil boyunca hic bakma.

Borsalar dogasi geregi long olmak zorundalar ama tarim , enerji ve sanayi emtialari boyle degil diye dusunuyorum.

Yatirim tavsiyesi olarak algilanmasin lutfen. Zaman zaman aklima gelen dusunceler, yaniliyor olma ihtimalim cok yuksek.

Yedek akce ile alim yapmamisim iyiki yoksa halim duman olacakmis. Piyasalar cok sert , keskin. Yine de zarar ciksin diye kac ay kac sene beklerim kim bilir

Sayfa 501/1002 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •