Sayfa 51/1002 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Hocam kurtaran kurtariyor bir sekilde.
    Gpg pair tradden pozitif kapatmis
    Saygilar.
    onlar , TL nin değer kazanma riskini büyük oranda hecişliyorlar. yatırımları oldukça renk içeriyor . her şeyden litıl litıl intu dı midıl.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ben şahsım ve özbenliğim ( üçlü salto ) geçen sene 2020 de hatta 2019 da da yazmış olabilirim , bu sene de burada yazdım değil mi ? gırtlak dolusu bmw alır gibi , bir enstrümana boğazına kadar girilmez. Potpori yaparsın , riski dağıtmak için çeşitlendirme , yatırımlarındaki seçkilerde ters korelasyona önem verirsin. Sonracıma Gıdım gıdım margarinlersin düzenli alım yani , kâr hoş tatlı bir yüzdeye geldiğinde de satarsın. İster tek seferde sat, ister kademe kademe , hangisi daha karlı olur diye düşünme çünkü onu bilebilmenin imkanı yok , haaa ben şakkk diye satarım o enstürmanın hepsini belli bir yüzdeyi yakaladım mı. Hele kısa vadede, tam gıdım gıdım alırken bir enstürmanda anormal bir kar artışı olursa gıdımlamayı derhal keser , şakk diye o enstürmanı satarım. Sonra tekrar gıdım gıdım almaya başlarsın , para senin akıl senin, yol senin , fırsat senin , ne olacak ki. Böyle yaparsan % 30 döviz düşünce fazla hırpalanmaz portföyün , kertiğin overall un gene kendini toparlar kısa zamanda... Esas önemli olan hırs yapmayacaksın , aşırı çaba da ters tepki yapar. Hırs yaptın mı kısa vadede iyi para kazanmak için risk yönetiminde kesin hata yaparsın.
    Son düzenleme : Lucky Player; 22-12-2021 saat: 02:25. Sebep: bi kaç yerini rütuşladım . naber nasıl gidiyor hayat ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3. Evet hocam, dün akşam TradePlus üzerinden 17-17.50 kur aralığında satış yaptıgım miktar ile bugun alım yaptım. Ne zaman aklıma gelseydi, dolar tepedeyken mi😬

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum MJB icin simdi mi aklina geldi
    ama olsun gene de hosgeldin diyoruz sana da

4. Rpd:-7.30, Opb:-12.60, Opl:-12.78, Fid:-11.31. Değişken fonları dogramışlar resmen. 2-3 aylık getiriler bir günde gitti.

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Rpd:-7.30, Opb:-12.60, Opl:-12.78, Fid:-11.31. Değişken fonları dogramışlar resmen. 2-3 aylık getiriler bir günde gitti.
    Dolara longmu acti bu serefi yoksunlar
    Eic bile eksi 3.5 getirmis
    Aklimda deli sorular
    Bunu basarabilmeleri icin agiz birligi yapip fondakileri nasil biktiririz kaciririz yontemi izlemis olmalari lazim

6.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    İş portföy kilitlenmiş zor açılıyor.Açıldı baktım felaket. -%25
    Panik yapmayın dedim ama iş ciddi. ya dolar 10 tl. olursa -%25 daha yazacak bu fonlar bir yıllık getiriyi götürecek.Çok kırılgan fonlarmış.

Artık satıp satmamaya karar vereceğiz
    satmaktan vazgeçtim.DEM hikaye.3aylık faiz %3.5+döviz artışı zaten döviz artacaksa %3.5 kesmez.eurobond ve diğer yabancı fonlar bu getiriyi sollar.Döviz artmazsa 3 ay %3.5 la kalırsın.Bozamıyorsun da. Belirsiz.

Doviz etkisi olmasa bu gece +2+3 gibi karma ile degisken fon dan gelir alabiliriz
     Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    İş portföy kilitlenmiş zor açılıyor.Açıldı baktım felaket. -%25
    Panik yapmayın dedim ama iş ciddi. ya dolar 10 tl. olursa -%25 daha yazacak bu fonlar bir yıllık getiriyi götürecek.Çok kırılgan fonlarmış.

Artık satıp satmamaya karar vereceğiz
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Hayir sevgili dostum taa bastan gel birlikte dururduk hem fondan cikma dur icerde yahu

Alıntı Originally Posted by Camit Yazıyı Oku
    Evet hocam, dün akşam TradePlus üzerinden 17-17.50 kur aralığında satış yaptıgım miktar ile bugun alım yaptım. Ne zaman aklıma gelseydi, dolar tepedeyken mi😬
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 51/1002 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •