Sayfa 544/1002 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Link veren arkadaşlara çok teşekkür. Ufkumuz genişliyor...

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bir zamanlar yürek hoplatan tacirlerin fonlarına ne oldu böyle yahu? arada bir bakıyorum da sürüngünler katagorisine geçmiş. cuma günkü getirileri dahi inanılmaz. hani bir şarkı vardı ya, ne oldi sana, ne oldi böyle. nerde o eski taş fırın erkeği, bir anda oldun layt erkeği diye. nerde o eeski tcd fonu, bir anda oldu çöp fonu. Osmanlı fonları da tacirler ile kaderdaş olmuşlar maşallah. şimdi hep beraber, ben böyle değildim yaşarken oldum, bu kötü kaderi sonradan buldum diyorlar
    Osmanlı'nın kurucularından veya yatırım biriminin başkanlarından (böyle bir şeydi) birinin, başka bir yatırım kuruluşuna geçtiğine dair buradan bir arkadaşın bilgilendirmesini hayal meyal hatırlıyorum (Galiba Alzheimer başlangıcı :D) Hedef, Re Pie, Neo? Böyle bir yere gitmişti sanırım. Ama o zamandan beri Osmanlı fonları sıradanlaştı.

Tacirleri bilemiyorum. Bloomberg HT'ye de çıkan, sürekli yorum yapan güzel bir ablamız vardı, Tacirler Bilmem Ne birimi Başkanıydı; o da sanki sonradan bir üniversiteye bir yerlere kapak attı. Onun zamanındaydı o şaşaalı günler. Belki o efsane kadro toptan değişmiştir.

3. Tesekkurler sn. hayrani verdiginiz video linkini aksam izleyecegim.

Tacirleri parlatan Kubilay Ozalp beydi saniyorum. Belki yaninda efsane bir kadro vardi. Simdi re-pie portfoyde calisiyor Kubilay bey.

Birde o zamanlar para bollugu var Fed den gelisen piyasalara para akiyordu son 2-3 senedir. O zamanlar para kazanmak kolaymis. Risk alip cesmeden su akarken depoyu dolduramadik. Sahsen ben 2019-2020 yillari civari PPF ve borclanma araclari fonlari ile idare ediyordum. Diger fonlar cok riskli geliyordu. Simdi 7-8 risk derecesi olan fonlara korkmadan yatirim yapiyoruz. 8 risk dereceli fon yok bildigim kadariyla. Bence cikmasi gerekli ama. Full viop fonu ya carpacak ya carpilacak

Osmanli portfoyu takip etmedim hic bir zaman. Ama bu siralar neo portfoy fonlari basarili boga piyasasina cok iyi ayak uydurdular. Tacirler bas ekonomisti Ozlem Bayraktar Goksen olabilir diger bahsettiginiz kisi.

Aklima gelmisken akinonya li kentuf ustadin bir sozu var.

Is is yapmaz , adam is yapar.

Bazi Fonlarin bozulan performansini yonetici degisikliklerine baglayabiliriz belki.
    Son düzenleme : Black Mirror; 05-09-2022 saat: 17:02.

4. Tpf vardi bi hafta onceye baya iyiydi
    3 4 gundur yatay eksi gidiyor icindede baya hisse senedi var.
    Anlasilir gibi degil
     Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bir zamanlar yürek hoplatan tacirlerin fonlarına ne oldu böyle yahu? arada bir bakıyorum da sürüngünler katagorisine geçmiş. cuma günkü getirileri dahi inanılmaz. hani bir şarkı vardı ya, ne oldi sana, ne oldi böyle. nerde o eski taş fırın erkeği, bir anda oldun layt erkeği diye. nerde o eeski tcd fonu, bir anda oldu çöp fonu. Osmanlı fonları da tacirler ile kaderdaş olmuşlar maşallah. şimdi hep beraber, ben böyle değildim yaşarken oldum, bu kötü kaderi sonradan buldum diyorlar
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bugun 5 yillik dt %12 dustu 2 ve 10 luklar yatayda
    Ne olduki bukadar dustu

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Bu düşüş malesef Hpo fonu nu da etkiledi..

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Tkf ve tcd yine hüsran.

çoktan vedalastım

Sayfa 544/1002 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •