Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    En sevdiğim fon AES bugün en sevmediğime dönüştü ,yarın yükselse bile cuma günü yine eksi yazar
    onun için yarın 2 tutam ilave etmeyi düşünüyorum ..

Ayrıca kamu banka hisselerini ekranımdan kaldırdım üst üste 5 taban yeseler de ilgimi çekmez artık , ömrümüz olursa 2 sene sonra falan tekrar ekrana alabilirim , diğer banka hisseleri de endekse yön verme açısından önemli olabileceğinden süs olarak dursun
    Başta kamu bankaları olmak üzere ,banka hisselerinin niye bu kadar zıpladığına dair doğru dürüst bir analize de rastlamadım
    varlık fonu desteği olabilir diye düşünüyorum , yanlışta olabilir
    WTI'nın 69-70'leri görme ihtimali var. Bir süre daha düşüş beklemek iyi olabilir. Hatta resesyon söylemlerinin havada uçuştuğu şu dönemde emtiaların tamamından bir süreliğine çıkmak iyi olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    WTI'nın 69-70'leri görme ihtimali var. Bir süre daha düşüş beklemek iyi olabilir. Hatta resesyon söylemlerinin havada uçuştuğu şu dönemde emtiaların tamamından bir süreliğine çıkmak iyi olabilir.
    resesyon olursa , ne hisseden , ne emtiadan , ne de fondan para kazanabilirsin azizim ,(özür siz bayansınız sanırım rumuza dikkat etmeden yazmışım), azizem olarak değiştiriyorum (bu seferde bir erkeğe azizim desen saygı ifadesidir ama bayana azizem desen azar bile işitebilirsin zor durumda kaldım) alayı yer bitirir parayı
    Son düzenleme : Germiyan; 07-09-2022 saat: 23:36.

3. Emtia fonları 1 ileri 1 geri yapıyor, hatta 2 geri yapıyor. emtia fonları ile ilgili görüşleriniz nasıl? Bir de gümüş ve gümüş sepet fonları ile ilgili görüşünüz nasıl? Bayağıdır kötü durumda olunca, artık yukarı harekete başlar mı ki yavaştan?

4. höstat möstat anlamam, 2 adam tanırım... 1- Serkan Çelik, 2- Selçuk Gönençler... ilkini hem teknik hem temel, ikincisini de teknik anlamda bütün borsacılar bence takip etmeli... bu ikilinin her dediği yüzde 100 olmasa da yüzde 90 isabetli oluyor.
    @SrKCLK

@xtraderx_

5. Fonun adı , ZBF Akbankın fonu
    portföyünde yüklü miktarda hepsiburada ve matriks hissesi var
    Matriks tam 7 kere üst üste taban yiyerek kapattı , yarın da muhtemelen 8 olur , hepsiburada yanlış hatırlamıyorsam bu senenin başlarında ABD nasdaq da 12 dolardan halka arz oldu o gün bu gündür düşüyor şu an 1 doların altında

şimdi sormak lazım bu fon yöneticisinin özel bir çıkarı yoksa bu 2 hisse de ne işi olabilir ?
    Eğer art niyeti yoksa bu işi bilmiyordur , art niyeti varsa zaten suç işliyordur , her iki durumda da kapı dışarı olmayı hak ediyor
    Bu tür vasıfsız insanları devlet sektöründe çok gördüm ,Ama milletin sesi çıkmayınca özel sektöre de sirayet etmişlar

6.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    höstat möstat anlamam, 2 adam tanırım... 1- Serkan Çelik, 2- Selçuk Gönençler... ilkini hem teknik hem temel, ikincisini de teknik anlamda bütün borsacılar bence takip etmeli... bu ikilinin her dediği yüzde 100 olmasa da yüzde 90 isabetli oluyor.
    @SrKCLK

@xtraderx_
    yanlış yerde tezgah açmışın , burada hiç kimsenin söylediğin kişilerle hiç işi olmaz

7.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Emtia fonları 1 ileri 1 geri yapıyor, hatta 2 geri yapıyor. emtia fonları ile ilgili görüşleriniz nasıl? Bir de gümüş ve gümüş sepet fonları ile ilgili görüşünüz nasıl? Bayağıdır kötü durumda olunca, artık yukarı harekete başlar mı ki yavaştan?
    İslam Memiş isimli bir analist var , bazı basın organları ne derse çıkıyor diye sürekli parlatıyorlar , açın bakın youtube videolarına 3 ay önceden başlamış gümüşü 26 yukarısını almam ama aşağısını kademeli olarak alırım diyor , sonraki videolarına bakın adam önce diyor ki , aldın bir emtiayı hemen para kazanmayınca olmaz falan diyorsan bu işi bilmiyorsundur git faize yatır paranı diye güzelce fırça atıyor üzerinden para kazandığı takipçilerine (bu vatandaşın ,youtube ve twiter hesapları yoruma kapalıdır hem de hesap kilitlidir)
    gümüş bu ara düşmeye devam ediyor tabi sonraki videoya bakıyorsun kademeli toplamaya devam edin diyor ben de alıyorum falan da filan

Netice de uzatmayım son videolarına bakıyorsun siz diyor gümüşü ekranda bilmem kaç görüyorsunuz ama ,ben kapalı çarşıdan ucuza alıyorum (vallahi böyle diyor)

ve bu adam çok izlenen geçim kaynağı da muhtemelen youtuba kanalından aldığı video paralarıdır ama gerçekten gümüşe yatırdıysa bu paraları gitti onlar
    Şimdi , gümüş biraz hareketlenirse hah ben demiştim diyecek, malum basın medya yine bildi diyecekler

La adamın parası 3 ayda hem gümüşten , hem de enflasyondan erimiş bitmiş zaten

Bunu niye anlattım , videolarında hangi emtia hangi şartlarda yükselir /düşer bahsetmiyor , laf salatası yapıyor

Önemli olan kısım bir emtia niye yükselir niye düşer sebebini bulabilmektir
    neyse uzatmayalım

8. AES Fonu

Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Uzun süredir AES yatırımcısı olarak bendeki bilgileri paylaşmak istedim. Biden Hükümeti seçim öncesi enflasyonu düşürmek için tüm silahlarını çekiyor. Enerji ve petrol burada en önemli kalem. Opec ve araplar arz kısıntısı der demez Amerika petrol fonlarını zararınada olsa sattı deniyor. Ayrıca piyasada foreks ve varant dahil tüm uzun stopları patlattılar. Çok deli bir plan yoksa en azından Eylül sonuna doğru 100-105 bandını görmesi beklenir. Bu kadar gap olması ayrı mevzu. İran anlaşması olmayacağı neredeyse kesin ama ne zaman açıklanır? Bekleyip göreceğiz.

Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •