Sayfa 568/1002 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    gümüşte yüzü gülmeyenlerdeniz
    savaş, seçim vs ortalığın durulmasını bekliyorum gümüş ve metal emtialarda, hayırlısı
    biraz öyle oldu ana paradan zararda olduğum tek fon gümüş oldu, alım zamanım çok yanlıştı zirvedeyken girdim, bir de al sat yaparak zararı azaltmaya çalışınca daha da arttırdım sanırım, yoksa şimdi artıya geçmem gerekirdi, altın ve gümüşü fon şeklinde almak yerine gram olarak almak daha iyi galiba.

Bir RTP anisi

Sabah uyandim ve yuzde 15+ gorup saga sola mesaj attim.
    Simdi de 2.60+ yi goruyor ve gene de iyi ya diyorum hahha

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    RTP de iyi , ytd
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3. hayat burada bile zenginlere güzel valla: ) bir de çok paran olması çok kazanacağın anlamına gelmez derler, al sana somut delil rtp. bildiğin borsa korumalı mevduat. 1 milyonu olmayana yok.

4. Bir gunde bir aylikdan fazla getirmis.
    Masallah
     Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    forumda 6 ay önce NRC'den övgüyle bahseden arkadaşa selam olsun günlük %9.49 getirmiş :=) aldığımdan beri üzmedi.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

12 eylul fiyatı ~2.40 bugunku %9.5 a ragmen fiyatı 2.30 a gelmis .

6. NRC'nin - 5, -4 gittiğini bilirim, böyle böyle -20'lere gelmiştik, o yüzden +9 çerez gibi geldi bana, heyecan sevenlere çok uygun

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    NRC'nin - 5, -4 gittiğini bilirim, böyle böyle -20'lere gelmiştik, o yüzden +9 çerez gibi geldi bana, heyecan sevenlere çok uygun
    Merhaba finans aynen dediğin gibi. Bist endeksine parelel hareket ediyor. Örneğin eylül ayının ikinci yarısı çoğu gün düşüşle kapatmış.Bazı fonlar vardır bist düşüş ya da çıkışında ne getirip ya da götüreceğini tahmin edebilirsin. Fakat bu fon için bunu söyleyemeyiz. Burada şu fon çok iyi getiriyor demek bence doğru değil. Çünkü insanlar ister istemez etkileniyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Merhaba finans aynen dediğin gibi. Bist endeksine parelel hareket ediyor. Örneğin eylül ayının ikinci yarısı çoğu gün düşüşle kapatmış.Bazı fonlar vardır bist düşüş ya da çıkışında ne getirip ya da götüreceğini tahmin edebilirsin. Fakat bu fon için bunu söyleyemeyiz. Burada şu fon çok iyi getiriyor demek bence doğru değil. Çünkü insanlar ister istemez etkileniyor.
    Adamların ay sonu raporuna bakarsanız yüklü miktarda viop30 long olduklarını görürsünüz yükselen endekste endeksten çok getirir düşürken de endeksten çok düşersiniz. ama uzun vadeli endeks yön yukarı olduğu için risk sevenler için güzel bir fon kaldıraçlı kazanç elde ettirir. ben bunu dengelemek için yanında mac ve tkf de bulunduruyorum. tkf tam tersi shortta 5500 adet pozu var, bu yüzden ptesi endeks 6 getirirken portföyü 7 göstermesine rağmen vioptan zarar ettigi için kar günlük %1de kaldı. ancak 6 aylıkta nrc tkfye fark atmaktadır. tkf %52 , nrc %72 6 aylık sebebi de agresif olmasıdır yoksa hisselerin kendisinden kaynaklı değildir tamamen viop stratejisidir. bu ayki dağılımı merak ediyorum ikisinde de zira tkf bugun 2 getirdi nrc 0.5% getirdi sanki birisi longları diğeri shortları ya azaltmış ya kapatmış gibi gözüküyor.

Sayfa 568/1002 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •