Sayfa 627/1002 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    14 Aralık önemli diyorlar hem yerli hem yabancı borsalar için bakalım ne karar çıkacak,
    Benzer şekilde davranıp borsalar tarafına fazla yüklenmeden beklemeyi düşünüyorum.
    borsa tarafına yüklenmeden derken, hisse alımına fazla yüklenmiyeceğim mi diyorsun.

14 Aralık fed toplantısı mı var

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    valla hocam seçimden sonra muhalefet kazanırsa %100 haklı bir şekilde ciddi faiz yükseltecek ona kuşku varmı? yok. youtuberler olsun, bloomda ekonomi uzmanları olsun bu konuyu duymaz hatırlamaz numarası yapıyor seçim rallisi olacak falan diyor yemezler: ) ben bunu akıl ediyorum elin balinası aptal mı? bu acı beklenti mecbur seçim öncesi fiyatlanacak, kimsenin de seçime 1 hafta kalayı bekleyeceğini sanmam. yılbaşına kadar bence yükseliş sürer ama yılbaşından sonra herkes kovboy filmlerindeki gibi eli tabancasında karşısındakinden hareket bekleyecek. hele kılıçtaroğlu biz kazanırsak mecbur faizi %70 yapıcaz durum düzelene kadar falan derse..ki bu aralar fazla merak saldı biste, diyebilir, o an bistte sert düşüş başlar.

seçimi akp alırsa seçimin hemen sonrası sert yükseliş gelir. chp alırsa faiz artışı yüzünden 2024'ten önce boğa başlamaz. ama ülkeye güven geleceği için faizler de tekrar düşeceğinden yabancı da gelir, ekonomi düzelir, sağlıklı yükseliş başlar.benim kafamdaki senaryo böyle, itirazlara açığım: )

ha diyeceksiniz ki madem 2023 dipten alım fırsatı verecek neden satmıyorsun, valla ben son 2 yıldır türkiyede artık harika yönetildiğini düşündüğüm yatırım fonu piyasasına güveniyorum. burda bu forumda bizim için önemli olan doğru fon seçimi bence. bist %10 düşse bu başarılı fonlar %3-4 düşüyor, bist %10 artsa bu fonlar %7-8 artıyor yanlış mı gözlemim? sonuç? yıllık %200'lü %250'li karlar açın tefasa bakın. yani düzeltme bekleyim diye çıkan herkes bistin çok daha aşağı bir rakamından tekrar girmeyi başarsa bile fona çok daha yukarıdan girmiş oluyor aslında. allah korusun ülkede bir fenalık bile olsa 1 yıllık bazda hisse fonların faizi yeneceği bir çağ başladı sanırım. 2000'ler ve 2010'lar boyunca bu durum kesinlikle böyle değildi. 2017-2018'de değişti durum ne olduysa, bunu çok araştırdım ama çözemedim. bilen varsa aydınlatsın.
    Hisse fonlarla ilgili takip ettiğim açık bilgiler içerisinde sektör içindeki uzmanların söylediği birşey var ilginç olan sizin bu sorduğunuz soruyla ilgili. Özellikle son 2 yıldır daha önce olmayan Fon konusunda bir algı , finansal okur yazarlık ve ilgi sonrası ciddi bir para girişi yerli kişi ve kurum parasıyla bu fonlara girdi ve özellikle Bist 100 dışı hisse fonların girdiği hisseler bu hacimle ayrıca yükseliyor. Üstelik bu fonların ay bazında hisseleri tutması ve anlık al sat yapmaması yabancıların olmadığı bu piyasada satışlar olsa bile bunun alışla karşılanması sonucu düzeltmeler günlük ya da gün içi şeklinde oluyor. Eğer çok büyük fil dükkana girmezse makul düzeltmeler olsa bile makul ve iyi fonlarda kalmak iyi bir seçenek olarak gözüküyor.

4.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    borsa tarafına yüklenmeden derken, hisse alımına fazla yüklenmiyeceğim mi diyorsun.
    Hisse ve fon olarak ama daha çok hisse yoğun fon olarak, hisse alımlarını zaten düşük miktarlarda ve kademeli yapıyorum, biraz eğlencesine, piyasayı takip amaçlı oluyor %3-5 kâr edeni satıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Hisse fonlarla ilgili takip ettiğim açık bilgiler içerisinde sektör içindeki uzmanların söylediği birşey var ilginç olan sizin bu sorduğunuz soruyla ilgili. Özellikle son 2 yıldır daha önce olmayan Fon konusunda bir algı , finansal okur yazarlık ve ilgi sonrası ciddi bir para girişi yerli kişi ve kurum parasıyla bu fonlara girdi ve özellikle Bist 100 dışı hisse fonların girdiği hisseler bu hacimle ayrıca yükseliyor. Üstelik bu fonların ay bazında hisseleri tutması ve anlık al sat yapmaması yabancıların olmadığı bu piyasada satışlar olsa bile bunun alışla karşılanması sonucu düzeltmeler günlük ya da gün içi şeklinde oluyor. Eğer çok büyük fil dükkana girmezse makul düzeltmeler olsa bile makul ve iyi fonlarda kalmak iyi bir seçenek olarak gözüküyor.
    tamam bist 2 yıldır soluksuz yükseliyor da fonlardaki hareketlenme son 2 yılda başlamadı. 2017 civarı başladı. ve 2018 boyunca bist düşerken bu fonlar yatay kaldı. daha önceki yıllarda endeksten daha hızlı düşerlerdi. yani bence konunun endeksin yönüyle ilgisi yok. fatırım fonları tüzüğü ve emeklilik fonları kanunu değişmişti 2017'de. ne olduysa ondan sonra oldu.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Hisse ve fon olarak ama daha çok hisse yoğun fon olarak, hisse alımlarını zaten düşük miktarlarda ve kademeli yapıyorum, biraz eğlencesine, piyasayı takip amaçlı oluyor %3-5 kâr edeni satıyorum.
    Alacağım hisseler belli zaten.
    GARAN 19 a , TSKB 3,12, SKBNK 2,30, ODAS 10,00 a geldiği an alırım.
    Gelmezlerse hisse yoğun fonlardan devam

mantıklı , yarında gorelim

8. bist fonlarındaki kar eden fazlalık kısımları kırparak yabancı borsa fonlarına takviye yaptım. iki taraf da eşit olsun nolur noolmaz.

Sayfa 627/1002 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •