Sayfa 632/1002 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    BIST Tarafı kaçmadı. Seçime kadar bir düzeltme bir de 7000 bekliyorum.
    yani çıkış devam edebilir ama büyük ölçüde kaçtı bence en azından 2 ay öncesine göre, bir de herkes seçime kadar çıkış beklediği için biraz tedirgin oluyorum, belki sert bir düzetme gelir sonra devam eder ama buradan çok fazla risk alamıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ful rpd yapın hocam ciddi düşüşlerden hemen hemen hiç etkilenmiyor. iyi yükselişlerde güzel kar yazıyor. hatta ben olsam yarısını da abd borsası yapardım orda artık düşüş çok zor ama tabi yatay bant hareketi ne kadar uzayacak belirsiz. ytd.
    %10 rpd var ama çok düşük kalıyor, bari buna zamanında çok girseydim diyorum, abd tarafına fed kararı sonrası mı girmeli yoksa bir miktar şimdiden girmeli mi ona karar veremedim, bir yerde çıkış başlayacak ama ne zaman çok belirsiz.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    %10 rpd var ama çok düşük kalıyor, bari buna zamanında çok girseydim diyorum, abd tarafına fed kararı sonrası mı girmeli yoksa bir miktar şimdiden girmeli mi ona karar veremedim, bir yerde çıkış başlayacak ama ne zaman çok belirsiz.
    rpd düzeltme yapan bir fon değilki tek düşüşleri aralıkta kkm açıklandığı gün %6 düşmesi. o da dolar 18'den 10'a düştü. bu da her zaman olacak birşey değil rpd alacak kişinin beklemesi boşuna.

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    biraz alt sat için mala yatırın ,araba ev vs ,surekli ekrandan kazanç olmaz
    doğru tabi ev, araba almak ayda %2-3 artan fonlarda beklemekten çok daha iyi, deniz kenarı bir yerden ev almak istiyordum ama fiyatlar 3 kat artınca işler biraz değişti, araba için de aynı ama bayilerden istediğim bir şey bulabilirsem hiç kaçırmam bundan sonra.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    yani çıkış devam edebilir ama büyük ölçüde kaçtı bence en azından 2 ay öncesine göre, bir de herkes seçime kadar çıkış beklediği için biraz tedirgin oluyorum, belki sert bir düzetme gelir sonra devam eder ama buradan çok fazla risk alamıyorum.
    kaçtı diye bir şey yok aslında.
    turnikeyi bozmadığımız takdirde sistem çalışır.
    Elimde hisse senetlerim var malüm , 60 tl ye kadar çıksa satacak kademeli mal var.
    yine aynı şekilde 3900 e düşse alacak para var.
    benim sıkıntı çektiğim tek şey,
    2 gün valörlü hisse yoğun fonlardan çok tamahkar olduğum için çıkıp girmem.
    Şu anda az getirili fonlarda durduğum için kazanç kaybı çok.
    hisselerimde yerinde sayıyor.
    eğer korkmadan yoğun fonlarda dursaydım. hisseden daha iyi kazanç olacaktı. şimdide ayın 14 üne kadar pineklemeye devam. tek ümidim.düzeltme gelse. zaten düzeltmenin gelmemesi beni düzeltti
    Son düzenleme : regal1; 30-11-2022 saat: 19:40.

6. Elinizde nakit varsa şu aralar halka arzlara başvuru yapın. Hatta çocuğunuzun anne babanızın adına hesap açıp onlar için de başvurun. Geçen hafta halka arz olan alfas %300 yaptı.Halka arz olmayı bekleyen güzel şirketler var.

7. N Kolay günlük %26 yapmış, boşta para tutanlar bir gözatsınlar.

8. Seçime 1 ay kala BIST 200 dolar bandına(%25 düşüş yaşanacak karmaşaya az bile),
    2023 son çeyrek dolar 28-30 bandına çıkar(rezerv yetmezliği)
    Seçimi kim kazanırsa kazansın faizler %25 bandına çıkar,
    Faiz artmasına rağmen dolar düşmez çünkü MB rezerv toplama devri başlar, dolayısıyla 30 bandı uzun süre yeni normal olur.
    Seçimi iktidar kazanırsa BIST 250 bandına, muhalefet kazanırsa 350 bandına yolculuk başlar.(dolar sabit ancak TL'de enflasyonun çok yolu var, eğer 2023 asgari ücret 9-10 olursa, 2024 asgari ücret min 20.000)

Sayfa 632/1002 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •