Sayfa 663/1002 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,297 - 5,304 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Mahfi Eğilmez tamamen çark etti şu anda... "Ben borsa çöker demedim, bir miktar çıkış olur dedim" dedi... bir insan yazdığının arkasında bile durmayıp 2 gün sonra inkar ediyorsa buna ne denir ki?))
    para ve sermaye piyasalarında işlem yapıyorsan pragmatist olacaksın. ekonomistler en dar alanda dahi olaya makro yaklaşır. finans dünyası ile ne zamanlamaları ne fikirleri çoğun zaman örtüşür. finans dünyasında işlemciler fırsatçıdır , pragmatisttir çünkü konu direkt para ile ilgilidir.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Bugunku degerlere gore

ZDZ mevduat karsiligi 1.136,77
    ZJL mk 647,33
    ZJV mk 831,92
    ZLH mk 399,81

Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Bu hafta hissede yeni girenlerin öldük bittik dediği hafta ZLJ ,ZJV artı yazdı diğerleri ise neredeyse başa baştı.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3. Mahfi Hocayı izliyorum , en çarpıcı bölümü şöyle gelişti .

SORU : Hukuk ile ekonomi arasında nasıl bir ilgi var somut olarak söyler misiniz

CEVAP : (klasik şeyler söylüyor) yatırımcı güvence ,istikrar arar , haksızlığa uğradığında hakkını arayacağını bilir vs

SORU : Çinde demokrasi mi var doğru dürüst hukuk mu var da yerli/yabancı yatırımcı hiç çekinmeden yatırımını yapıyor

CEVAP : (ÇARPICI OLAN KISMI BURASI) Çin de demokrasiyok ama istikrar var 50yıl önce neyse şimdi de o , bizde batılı demokrasi geleneğinden geldiğimiz için özellikle yabancı yatırımcı da bununla ilgili bakıyor olaya

SORU: Peki , dedik ki kardeşim demokrasiyi falan unutun , bundan sonra tek merkezden karar alınacak ve böyle devam edecek niye bir ÇİN gibi olmayalım

CEVAP: Oluruz ama ama hemen değil , belki 40-50 yıl sonra , yatırımcı der ki tamam bu adamlar batılı değerlerden koptular ama, kendi istikrarlı sistemini kurdular ve güven veriyor

4.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Mahfi Hocayı izliyorum , en çarpıcı bölümü şöyle gelişti .

SORU : Hukuk ile ekonomi arasında nasıl bir ilgi var somut olarak söyler misiniz

CEVAP : (klasik şeyler söylüyor) yatırımcı güvence ,istikrar arar , haksızlığa uğradığında hakkını arayacağını bilir vs

SORU : Çinde demokrasi mi var doğru dürüst hukuk mu var da yerli/yabancı yatırımcı hiç çekinmeden yatırımını yapıyor

CEVAP : (ÇARPICI OLAN KISMI BURASI) Çin de demokrasiyok ama istikrar var 50yıl önce neyse şimdi de o , bizde batılı demokrasi geleneğinden geldiğimiz için özellikle yabancı yatırımcı da bununla ilgili bakıyor olaya

SORU: Peki , dedik ki kardeşim demokrasiyi falan unutun , bundan sonra tek merkezden karar alınacak ve böyle devam edecek niye bir ÇİN gibi olmayalım

CEVAP: Oluruz ama ama hemen değil , belki 40-50 yıl sonra , yatırımcı der ki tamam bu adamlar batılı değerlerden koptular ama, kendi istikrarlı sistemini kurdular ve güven veriyor
    tam bi rezalet. türkiye çin olsun diyecek kadar insanlar nasıl kafayı yiyebiliyorlar aklım almıyor. iyi onun bir kademe ilerisi kuzey kore, ona uyalım daha da kazançlı çıkalım. demokrasi, özgürlükler, insan hakları kolay mı kazanılan şeyler? binlerce yılda çok kan dökülerek elde edilmiş. hele ki çindeki türkler eziyet görüyor ve bu milleyetçi geçinenlerin umrunda değil. türkiyenin yolu sadece batı'dır, batıyla birlikteliktir. atatürk de bunu amaçladı ama avrupalılık fikrini daha net vurgulamalıydı, tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde, orda bence büyük ihmali var.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    tam bi rezalet. türkiye çin olsun diyecek kadar insanlar nasıl kafayı yiyebiliyorlar aklım almıyor. iyi onun bir kademe ilerisi kuzey kore, ona uyalım daha da kazançlı çıkalım. demokrasi, özgürlükler, insan hakları kolay mı kazanılan şeyler? binlerce yılda çok kan dökülerek elde edilmiş. hele ki çindeki türkler eziyet görüyor ve bu milleyetçi geçinenlerin umrunda değil. türkiyenin yolu sadece batı'dır, batıyla birlikteliktir. atatürk de bunu amaçladı ama avrupalılık fikrini daha net vurgulamalıydı, tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde, orda bence büyük ihmali var.
    Adam Çini övmüyor , soruya bilimsel açıdan bakarak cevap vermeye çalışıyor ,
    Sen olsan bu soruya nasıl cevap verirdin , muhtemelen çinin mq der geçerdin

6. rpd'deki zayıf gidişatla ilgili fikri olan varmı? bist %3-4 yapıyor. bizimki 0.30 0.40'larda. bende yok da anne babama aldırdım yan çizmeye başladı mikrop: )

7. Şahsi fikrim benim için artık Mahfi Eğilmez'i okumak, dinlemek zaman kaybı...

8.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Adam Çini övmüyor , soruya bilimsel açıdan bakarak cevap vermeye çalışıyor ,
    Sen olsan bu soruya nasıl cevap verirdin , muhtemelen çinin mq der geçerdin
    ben tam olarak yukarıda yazdığım cevabı verirdim. sadece para kazanmak için faşizmi kullanmanın sonu nazilerden ve faşist japonyadan belli değilmi? çinin de aynı sona gittiği ortada değilmi tayvan diye kaşınmasından derdim. onlar tarihten ders almıyorsa biz de mi almayalım.

maksat zenginlik ve refahsa neden iskandinav ülkeleri kanada almanya ingiltere değil de çini örnek almak? niye ille kötülüğe çekiliyorsunuz, senin özelinde söylemiyorum bu ülkede belki yüzde 75 çoğunluk senle aynı düşünüyor, ama neden? mantığı ne? niye ille daha şiddetli kaotik birşeyler olsun? türküz kanımız kaynıyor muhabbetimi acaba.
    Son düzenleme : friendly_1980; 13-12-2022 saat: 22:19.

Sayfa 663/1002 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •