Sayfa 682/1002 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Girişim fonlama diye bir şeyler gördüm, halkbankta var mesela. Belli projeleri fonlama türü, belli süre için arz tarzı. Bu tür şeylere giren var mı? Kafam pek almadı

2.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    içinde XBRUSD full yada full+full
    dağılımı olan brent spot fon mevcut mu?
    bunlarda sanırım t+2 ye tabi
    Aradiginiz fon AES olabilir. Petrol ile 1 e 1 getirisi olmasada petrol getirisine yaklasiyor tasidigi etf ler sayesinde. Fon alisinda t+1 valor , fon satisinda ise t+3 valor var AES fonunda. Tasidigi etf lere AES kap sayfasinda portfoy dagilim raporlari kismindan bakabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Girişim fonlama diye bir şeyler gördüm, halkbankta var mesela. Belli projeleri fonlama türü, belli süre için arz tarzı. Bu tür şeylere giren var mı? Kafam pek almadı
    evet bana da geldi mesajı. benim anladığım kadarıyla borsaya kote olmamış şirketlere ortak olma sistemi, şirket kar payı dağıtacakmış ortaklara yıllık. büyüme için gerekli kar elde edilemezse ve sermaye artırımı olursa o yıl cepten ödeyeceksin. iflas durumunda paran yanacak. uzaktan kumanda girişimcilik denebilir tembellere özel düşünülmüş iyi bir fikir, proje hoşuna giderse ve paran çoksa tabi.

4.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Girişim fonlama diye bir şeyler gördüm, halkbankta var mesela. Belli projeleri fonlama türü, belli süre için arz tarzı. Bu tür şeylere giren var mı? Kafam pek almadı
    Kafa almıcak bir şey yok, ortada bir şeyi olmayan birisinin geliştirdiği bir projeye fon sağlıyorsun.BTC gibi düşün.Bunların çoğundan bir halt olmaz ama bir tane yemeksepeti yakalarsan zengin olursun.Ben 1000 tl ile başladım şimdi adını bile bilmiyorum projenin. 30-40 projeye böyle 1000 er atıcam bakalım, o parayı gözden çıkararak.Bunlarla ilgili bir fon da var ama onla işlem yapmadım.Ben de yavaş yavaş ısınıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Kafa almıcak bir şey yok, ortada bir şeyi olmayan birisinin geliştirdiği bir projeye fon sağlıyorsun.BTC gibi düşün.Bunların çoğundan bir halt olmaz ama bir tane yemeksepeti yakalarsan zengin olursun.Ben 1000 tl ile başladım şimdi adını bile bilmiyorum projenin. 30-40 projeye böyle 1000 er atıcam bakalım, o parayı gözden çıkararak.Bunlarla ilgili bir fon da var ama onla işlem yapmadım.Ben de yavaş yavaş ısınıyorum.
    Aman arkadaşım bence fazla ısınma, aramıza yeni katıldıysan eğer!. BORSANIN BELKİ DE, ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILIN EN KARLI GÜNLERİNDEYİZ. Yine önümüzdeki yıl, aynı oranda geçici de olsa YAKICI olması kaçınılmazdır. Gerek, FON lar ile gerek hisseler ile alıp satıyorsanız. her ikisinde de ballı günler. 8 günlük al satlar çok hızlı. Oyunun adı da HIRS ve CEZA. Hayırlı kazançlar hepimize.

6.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Aman arkadaşım bence fazla ısınma, aramıza yeni katıldıysan eğer!. BORSANIN BELKİ DE, ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILIN EN KARLI GÜNLERİNDEYİZ. Yine önümüzdeki yıl, aynı oranda geçici de olsa YAKICI olması kaçınılmazdır. Gerek, FON lar ile gerek hisseler ile alıp satıyorsanız. her ikisinde de ballı günler. 8 günlük al satlar çok hızlı. Oyunun adı da HIRS ve CEZA. Hayırlı kazançlar hepimize.
    Hocam ne yeni katılması, emekli oluyoruz artık.Borsa için hemfikiriz, ötekisi göle maya çalmak zaten.Risk getiri meselesi.Bizim riske atabileceğimiz para ne kadar olabilir ki, sonuçta maaşla geçinen insanlarız.1 tane tutabilir diye ufak ufak atalım biraz.Belki iyi bir şey yakalarız.Yakalarsak da kazanç borsayla falan kıyaslanmaz yalnız.

7. Stopajdan bi haber yok.uzarmi ne dersiniz

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    bireysel yatırımcının yıllık toplam yatıracağı paranın bir sınırı vardı. bazıları da sadece nitelikli yatırımcılar içindi öyle olması lazım
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 682/1002 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •