Sayfa 684/1002 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694734784 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,465 - 5,472 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Valla arkadaşlar bu hafta ve ocağın ilk haftası kkm vade dönüm haftaları ordan biste ciddi giriş bekliyorum. bu hafta hsyf bozdurmanızı şahsen tavsiye etmem.

ikincisi geride kalan fonlar eğer güzel bir geçmişe sahipse daha fazla kazandırma potansiyeline sahiptir, bu bakımdan goh'u ve ıdh'yi değil satmak paranız varsa satın almanızı tavsiye ederim.

üçüncüsü faiz düşünüyorsanız pazartesi sabahtan fonlarınıza satış vermeniz lazım cuma sabahına parayı anca toparlarsınız. stopaj desteği bi yenilenmezse ve ocağa kalırsanız 2024 yılbaşı hediyesi olarak artık bütçenize göre reyize bi cep telefonundan bir lcd televizyona kadar hediye vermeye hazır olun: )

Borsa ya giriş olurmu görecez, ben tedirginim,ama en azından yatay giderse klasik araçlardan iyi getirir

13,MART 2009 da GARAN 1,58 $ * 18,66 TL= 29,48 TL İmiş
    04 KASIM 2010 da GARAN 6,40$ * 18,66 TL = 119,42 TL Olmuş

24,12,2022 Yani bugün GARAN 29,80/18,66 = 1,59 $ OLMUŞ

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Borsa ya giriş olurmu görecez, ben tedirginim,ama en azından yatay giderse klasik araçlardan iyi getirir
    yatay zaten gider çünkü millet dövize gitmesin diye borsanın özellikle viop yönlü hükümet tarafından desteklendiğini bloomda bile açık açık konuşuyorlar artık. diyelim bu komplo teorisi, sonuçta borsa en olası ihtimale oynama sanatı değilmi, kesin yönü kimse bilemeyeceğine göre olasılığa oynarsın mecbur. en olası ihtimal de yükseliş. abd borsaları da bugün dipten döndü gibi görünüyor. o da ufak ufak tırmanırsa sorun kalmaz. falcı değilim tabiki ama ben bi çöküş gelecek havası hissetmiyorum. abd için de hissetmiyorum.

düşüş bekleyen varsa gerekçesini yazsın fikir paylaşıyoruz burda. kaçırdığımız birşey vardır belki.
    Son düzenleme : friendly_1980; 24-12-2022 saat: 01:15.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
    Beklenmedik bir gelişme olmazsa önümüzdeki yıl en fazla 5-6 ay içinde seçim olacak. Seçim dönemi öncesinde siyasi-ekonomik belirsizliklerin artması ihtimalini ve buna bağlı olarak da uzun zamandır belli bantlarda -kontrollü- sabit tutulan usd ve euro nun TL ye karşı önemli ölçüde değer kazanmasını yüksek olasılık olarak görüyorum.
    Ayrıca yurtdışı hisse senetlerinin pandemi, savaş ve küçülme vb nedenlerle nerdeyse 1 yıldır doğru düzgün bir getirisi olmamasını ve yerinde saymasını fırsat olarak görüyorum. Bizim borsamız ise son 4 ayda tam tersine katladı gitti..
    Bu sebeple elimdeki Bist yerli hisse pozisyonlarını oldukça azaltarak yabancı ülke hisselerine dayalı fonlardan almaya başladım:
    İş portföyün yabancı hisse fonu-TMG, Yapı kredi yabancı teknoloji sektörü-YAY,
    Akportföyün Amerika yab.hisse-AFA, Avrupa yab.hisse-AFV,Alternatif enerji-AOY,
    İnveo G-20 ülkeleri GBG, Ziraat portföy Altın katılım fonu-TCA-
    Ak portföy Gümüş fon sepeti fonu-GUM
    İş portföy Sağlık şirketleri fonu-IKL

Bu fonlara ilave edilebilecek yurtdışı piyasalara dayalı agresif getiriye sahip olabilecek fon önerisi olan arkadaş olursa sevinirim.

Ayrıca Eurobonda dayalı fonlardan alıp almamanın bu portföy yapısına dengeleyici bir yönü olur mu karar veremedim. gereksiz mi olurdu yani.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Valla arkadaşlar bu hafta ve ocağın ilk haftası kkm vade dönüm haftaları ordan biste ciddi giriş bekliyorum. bu hafta hsyf bozdurmanızı şahsen tavsiye etmem.

ikincisi geride kalan fonlar eğer güzel bir geçmişe sahipse daha fazla kazandırma potansiyeline sahiptir, bu bakımdan goh'u ve ıdh'yi değil satmak paranız varsa satın almanızı tavsiye ederim.

üçüncüsü faiz düşünüyorsanız pazartesi sabahtan fonlarınıza satış vermeniz lazım cuma sabahına parayı anca toparlarsınız. stopaj desteği bi yenilenmezse ve ocağa kalırsanız 2024 yılbaşı hediyesi olarak artık bütçenize göre reyize bi cep telefonundan bir lcd televizyona kadar hediye vermeye hazır olun: )
    Tabi şu an paranın gideceği yer çoğunlukla bist, kkm dönüşü de yakın zamandaymış, oradan da mutlaka büyük oranda giriş olacaktır, bu çıkış ne zamana kadar sürer, büyük bir düzeltme ne zaman gelir onu bilemiyoruz, satınca geçeceğimiz yerde de para iyice eriyor.
    Bu durumda en ufak düzeltmede ekleme yapmak en mantıklısı gibi görünüyor ama insan bu soluksuz çıkıştan yine de biraz tedirgin oluyor işte.

7.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Beklenmedik bir gelişme olmazsa önümüzdeki yıl en fazla 5-6 ay içinde seçim olacak. Seçim dönemi öncesinde siyasi-ekonomik belirsizliklerin artması ihtimalini ve buna bağlı olarak da uzun zamandır belli bantlarda -kontrollü- sabit tutulan usd ve euro nun TL ye karşı önemli ölçüde değer kazanmasını yüksek olasılık olarak görüyorum.
    Ayrıca yurtdışı hisse senetlerinin pandemi, savaş ve küçülme vb nedenlerle nerdeyse 1 yıldır doğru düzgün bir getirisi olmamasını ve yerinde saymasını fırsat olarak görüyorum. Bizim borsamız ise son 4 ayda tam tersine katladı gitti..
    Bu sebeple elimdeki Bist yerli hisse pozisyonlarını oldukça azaltarak yabancı ülke hisselerine dayalı fonlardan almaya başladım:
    İş portföyün yabancı hisse fonu-TMG, Yapı kredi yabancı teknoloji sektörü-YAY,
    Akportföyün Amerika yab.hisse-AFA, Avrupa yab.hisse-AFV,Alternatif enerji-AOY,
    İnveo G-20 ülkeleri GBG, Ziraat portföy Altın katılım fonu-TCA-
    Ak portföy Gümüş fon sepeti fonu-GUM
    İş portföy Sağlık şirketleri fonu-IKL

Bu fonlara ilave edilebilecek yurtdışı piyasalara dayalı agresif getiriye sahip olabilecek fon önerisi olan arkadaş olursa sevinirim.

Ayrıca Eurobonda dayalı fonlardan alıp almamanın bu portföy yapısına dengeleyici bir yönü olur mu karar veremedim. gereksiz mi olurdu yani.
    Bu da başka bir bakış açısı tabi, bist bir yerden sonra sağlam düzeltme yapacaktır seçimden önce veya sonra onu kestiremiyoruz, ben de böyle düşünüp geçen ay bir miktar yabancı fonlara (AFA,AFV, TMG) girmiştim ama biraz erken davranmışım, %6-7 zarar, şimdi de ağırlığı arttırmak veya yenilerini eklemek konusunda kararsız kaldım.
    Tabi eninde sonunda yabancı borsalar çıkacak fakat zamanını belirlemek çok zor, bir yerden kademeli giriş yapmak gerekiyor, belki 2024 yılında kadar bekleyebiliriz. İşin kötüsü hisse ve fon alınca zararı kurtulunca hemen satma huyum olduğu için taşıma maliyeti hep zarar oluyor.
    Gümüş fonu aylarca beni süründürdü, sattıktan sonra çıkmaya başladı buradan tekrar girilir mi diye düşünüyorum ama fon şeklinde mi yoksa borsadan etf şeklinde mi olur onu bilemiyorum.
    Son düzenleme : ersunan; 24-12-2022 saat: 11:53.

8. Takip

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 684/1002 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694734784 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •