Sayfa 695/1002 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Gtf ye bak pff den bi tik fazla getirir.
    Pff ler bu ay sonuna kadar ayni.aysonundan sonra getirileri dusecekmis.3 4 gun once yazilmisti burda
    YTD.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tşk.

https://www.anlikfon.com/

fonlarla ilgilenenlere faydalı olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    en iyi kazandıran bist o zaman ful bist olsun mantığı da yanlış olur. yatırım dünyasında bu işin raconu %50 yerli borsa + %50 yabancı borsa/veya emtia yapmak. 2020 öncesi bu daha sık konuşulurdu ama artık dünya allak bullak oldu herkes kripto uzmanı falan oldu. bana gelince bu taktikten vazgeçmem bana hep kazandırdı. allah korusun bir gece ansızın gelme maceralarına girişirlerse fonunu satana kadar bistte paranın yarısının yok olmasını kompanse edecek tek şey dövizin ikiye katlanması olacak sonuçta.
    tabi ben de temkinli adamım full bist hiçbir zaman düşünmem, zamanında keşke biraz daha fazla girseydim diyorum 1/4 girdim, düzeltme gelir diye bekleye bekleye bir türlü arttıramadım, kalan para değişkenlerde eridi, yabancı borsa fonlarda zarar etti, gümüş ve altın fonlarında iş yok dedim ben çıktım onlar yükselmeye başladı.
    şimdi ne tarafa ağırlık vermeli onu kestiremiyorum bir türlü, bist ve yabancı tarafına biraz daha kaymaya devam mı etmeli, yoksa bistte düzeltme, yabancı borsa tarfında çıkış sürecini mi beklemeli, bir yandan da emtia tarafı ne olur, dolar seçime kadar bu seviyelerde kalır mı, bir sürü soru işareti.

Bu saatten sonra döviz bazlı yatırımlara ağırlık verilmeli.bist te ise agresiflerden kaçınmalı kanimca

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    tabi ben de temkinli adamım full bist hiçbir zaman düşünmem, zamanında keşke biraz daha fazla girseydim diyorum 1/4 girdim, düzeltme gelir diye bekleye bekleye bir türlü arttıramadım, kalan para değişkenlerde eridi, yabancı borsa fonlarda zarar etti, gümüş ve altın fonlarında iş yok dedim ben çıktım onlar yükselmeye başladı.
    şimdi ne tarafa ağırlık vermeli onu kestiremiyorum bir türlü, bist ve yabancı tarafına biraz daha kaymaya devam mı etmeli, yoksa bistte düzeltme, yabancı borsa tarfında çıkış sürecini mi beklemeli, bir yandan da emtia tarafı ne olur, dolar seçime kadar bu seviyelerde kalır mı, bir sürü soru işareti.
    %25 bistteyseniz %50 yapmak çok zor değil bence önünüzde 3 seçenek var ilki düzenli aralıklarla misal her ay başında bistin payını %5 artırmanız, ikincisi parayı hazır tutup 2-3 haftada bir gelen -%4 düşüşte girmeniz, üçüncüsü büyük bir olay olup bistin 4 bine düzeltme yapmasını beklemeniz. orda majör destek bölgesi var ekmeğin fiyatının üçe katlandığı piyasada oranın altı artık imkansıza yakın. planı baştan kurmanız o gün geldiğinde korkmadan tuşa basmanızı sağlar.

5.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bu saatten sonra döviz bazlı yatırımlara ağırlık verilmeli.bist te ise agresiflerden kaçınmalı kanimca
    bu tarz direk dövize endeksli fonları ben de düşünüyorum ama artışı tam olarak yansıtanları bulmak çok zor diye biliyorum, eurobund olanlara mı bakmak gerekiyor acaba, gerçi orası da biraz karışık oluyor.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    %25 bistteyseniz %50 yapmak çok zor değil bence önünüzde 3 seçenek var ilki düzenli aralıklarla misal her ay başında bistin payını %5 artırmanız, ikincisi parayı hazır tutup 2-3 haftada bir gelen -%4 düşüşte girmeniz, üçüncüsü büyük bir olay olup bistin 4 bine düzeltme yapmasını beklemeniz. orda majör destek bölgesi var ekmeğin fiyatının üçe katlandığı piyasada oranın altı artık imkansıza yakın. planı baştan kurmanız o gün geldiğinde korkmadan tuşa basmanızı sağlar.
    bist fonları ana paraya göre %25-30 civarına geliyor, arttırmak niyetindeydim ama dün ve bugün birer miktar satış yaptım mesela, ikinci seçenek bana daha uygun zaten genelde onu kullanıyorum, yüksek bir düşüş olursa ekleme yapmak (tabi bazen ters köşe olabiliyorum, sabah eksi oluyor akşam artı kapatabiliyor) 4 binlere kadar inmez herhalde diyorum ama belli de olmaz seçim sonuçlarına göre ortalık karışırsa daha da altına bile inebilir. sonuçta mecburen sürekli nakitte para hazır olmak zorunda.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,798
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    bu tarz direk dövize endeksli fonları ben de düşünüyorum ama artışı tam olarak yansıtanları bulmak çok zor diye biliyorum, eurobund olanlara mı bakmak gerekiyor acaba, gerçi orası da biraz karışık oluyor.
    OJK yi inceleyin.

8.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    OJK yi inceleyin.
    içeriklerini detaylı inceleme işinden pek anlamam ama hem altın hem dolar yatırımı oluyor herhalde, bu ortamda uygun bir fon, bir miktar alabilirim teşekkürler...

Sayfa 695/1002 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •