Sayfa 73/1002 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Bir de değişken fonlarla ilgili bana göre yanlış bir düşünceyi dile getireyim.

ZAMANLAMA KONUSU..Hepimiz istiyoruz ki fonlar aktif yönetilip tepede çıkıp dipte girsin.Bu uzun vade mümkün değil.Ben öyle bir fon bilmiyorum.Bu tip fonların en babası IPB. 6 ay kalıp para kazanamadan çıktım.Ondan sonra son 1 ay primini yaptı ama ben dayanamadım.Böyle başarılı fonda bile ters durumda insan acı çekiyor.Bana göre değilmiş dedim.Zamanlama uzmanı arkadaşları tenzih ederim, ben bu konuyu hiç önemsemiyorum.

Bugün okuduğum mesajlardan en doğrusu yukarıda arkadaşın yazdığı DENGELEME olayıydı.Bunu haftada bir yapsak ciddi bir kazanç sağlardık.Burada yanlış yaptık.

Olan oldu, şimdi ana hikaye tekrar değişti.Bu arada resmen tuzak da kuruldu bize.Neyse ki çoğumuzun zararı kardan zarar.gİDİP 15 DE almadık fonları.
    başkalarını bilmem de ben öyle bir şey istemiyorum. tepe ve dip aranmaz. fonda ekstra bir kar artışı olduğunda , ve bunun nedenleri arasında önde gelen olgu !!! belirsizlik ve yüksek volatilite ise , hızlıca portföyündeki değer kazanmış varlıklardan çıkarsın. kar cebe yaparsın yani.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Sutbiyiga ilismeyin borsada kazanamamissa askta kazanmistir. Size ne oluyor...Adam bam bam bam gitsin.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kim diyor borsada kazanamadıysa diye ... benim canım sıkkın değil orada bahsettiğim başka şey... ayrıca hem Liberian hem de librarian olursa bir kız hem de latinde yaşıyorsa offf ... haftaya miamiden havana'ya powerboatla gidip , disco dans yapacaz gene kızlarla... su çok güzel... buradan fotoları atarım belki kısa bir vidyo
    Son düzenleme : Lucky Player; 22-12-2021 saat: 15:57. Sebep: bazı yerlerine ekleme yaptım ....
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku

ben bir esnek fönün
    (( değişken olacak ve esnek olacak fon sepeti fonları falan değil onlar konu dışı , konu sadece değişken olup da gerçekten hızla değişebilmesinin önü açık olan fonlarla ilgili ))) kısa vadede bir ayda mesela % 30 - 35 den fazla prim yaptıktan sonra , kazandığını tekrar geri vermesini kabul edemem. Bu kazançları koruyamamaktır. Bahanesi ne olursa olsun, yok öngörülemezmiş, yok aniden açıklanmış dövize endeksli mevduat kararı , falan filan şantirifinton. Bana ne , bana ne arkadaş bana ne bahanenden ? Sen işin matematiğine odaklanacaksın , bir ayda yüzde 30 dan fazla para kazandık fonda , bir kenara çekilelim , zaten dolar da durulmuyor bi kenarda duralım , hızlı bi şekilde portföylerimizdeki riskli varlıkları boşaltalım , sonra uzaktan piyasayı izleyelim falan filan şantirifinton demen lazım, eğer harbiden ! değişken esneksen , harbiden sözde değil uygulamada ! '' hızlı karar alabiliyorsan '' . konuşunca herkeş bi şeyler der ağız bu laf çıkar kolaylıkla , peki sonuç ?
    Niye kazançları koruruz , kaybı önlemek için ! Fön yöneticileri işin içine o kadar giriyorlar akışa kendilerini o kadar kaptırıyorlar ki , bir durup uzaktan tecerrüd ( soyutlanma ) haline hızlıca geçip , yaşanan süreci muhakeme edemiyorlar. Buradaki süreçteki esas olgu ne ? Elde edilen karı nasıl koruruz olgusu !!!
    Bak orada paragrafın başına koyu yazı ile ne yazıyor ? ... yani , serbest fon gibi yönetilen esneyebilen fonlarla ilgili diyorum.
    Mesela refiye bugün yüzde yedi eksi getirmiş , olabilir . bahsettiğim rpd gibi yönetilen değişken fonlar değil ki.
    Serbest fon gibi yönetim kafasına sahip fonları diyorum. eleştirim o fonlara.

kim diyor borsada kazanamadıysa diye ... benim canım sıkkın değil orada bahsettiğim başka şey... ayrıca hem Liberian hem de librarian olursa bir kız hem de latinde yaşıyorsa offf ... haftaya miamiden havana'ya powerboatla gidip , disco dans yapacaz gene kızlarla... su çok güzel... buradan fotoları atarım belki kısa bir vidyo
    Emmi bu sutlubiyik degil!
    Sutlubiyik vidyo yazilmamasini gerektigini bilir
    Bir de sutlubiyik boyle palavraci degildi

5. Aranızda en az YP endeksli fonla yakalananlardan biriyim, ama içiniz rahatlasın diye ben de yazayım, geçen haftaya göre 90B kardan zarardayım. Geçen hafta 1/3 Likit 1/3 OPL 1/3 altınla girmiştim, kur 15 civarındayken GBC'leri boşaltmıştım. Ama cuma günü birazda borsanın düşüşüne aldanıp, OPL'yi 2/3 yaptım. Ki o esnada bile %10 kardaydım.

Dün oldukça rahattım, OPL'yi hisse oranı %10-15 aralığında olduğu için seçmiştim, açıkçası en fazla -5-6 yazarız diyordum, bu hisse oranına güvenerek ama -12,6 geldi. Beklenti az olunca, daha fazla üzülüyorsunuz ama açıkçası çok daha kötü durumda olan arkadaşları görünce şükrettim. OPL'den kısa zamanda bu farkı çıkaramam ama yılbaşından sonra, biraz da kura bakarak, tekrar riskli fonlara, ya da altına kaydırmayı düşünüyorum. En azından OPL'den GBC'den yiyeceğimden %12 az zarar ettim diye şükrediyorum.

Kısa vadede hiç bir fon yatırım aracından bu zararlarımızı çıkarabileceğimizi sanmıyorum, trade bilgisi olanlarımız BİST'teki oynaklıklardan yararlanabilir gibi geliyor. Onun dışında beklemekten başka yapabilecek bir şey yok. Hakkımızda hayırlısı.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Emmi bu sutlubiyik degil!
    Sutlubiyik vidyo yazilmamasini gerektigini bilir
    Bir de sutlubiyik boyle palavraci degildi
    gene başladın ! git bak bakalım 2019 - 2020 yıllarında cafe trend trade de , dolarda yükselişte miami , - panama - st. tropez gönderilerime . orada da aynı palavralarım var. istikrar süreklilik önemli.

7. Evet olayi cok net ozetlemissin
     Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Fon yöneticilerine kızmak hata olur pazartesi günü akşam gelen açıklama ile Forex, tfx gibi ortamlar harici kimse pozisyon alamadı. Sabah saatlerinde zaten iş işten çoktan geçmişti. Büyük bir servet transferi oldu o gece. Altın, Gümüş %30, Dolar, Euro %30, Borsa zirveden %25,0 düştü. Herkes zararda tabi. Hatta yüksek döviz kurundan ev ve araba alanlar bile zararda şu an. Satmak isteseler bile ayni fiyattan satamazlar. Değişken fonlar da hem borsa hem dövizden gol yedi. Normalde birinden biri dengeler zarar daha az gelirdi. Bu sefer katmerli zarar ettiler.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Klibi gonder bence...
    gene başladın ! git bak bakalım 2019 - 2020 yıllarında cafe trend trade de , dolarda yükselişte miami , - panama - st. tropez gönderilerime . orada da aynı palavralarım var. istikrar süreklilik önemli.
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 73/1002 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •