Sayfa 731/1002 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. bugün çok temiz bi düşen bant hareketi oluştu. bandın alt çizgisi 4500'dü ordan döndü. üst çizgisi 5380. oraya kadar gidip ordan 4200'e dönebilir. hayvani boyutlarda bir bant böylesini hiç görmemiştim. dipten aldığım 3000 liralık varant da güzel kar bıraktı kısa günün karı hesabı.

2. 1aylık enflasyon TÜİK’ e göre 6,65

Enflasyon serisi 49. aya gelmiş

Bu enflasyonda bist ancak spekülaf olarak düşer
    Başka hiç bir sebep yok düşüş için

Tabi bu benim düşüncem

3. altın yine yanıltmadı. yahu 42 yıllık getirisi sadece 3 kat olan bir metali nasıl oluyor da insanoğlu yatırım aracı olarak görüyor hayret. hadi vatandaş asırlık grafik okumayı bilmez, doların getirisini, daha doğrusu liranın değer kaybını altın kazandırdı zanneder. profesyoneli de sabah akşam altın konuşuyor. abi 42 yıllık getiri 3 kat bu gerçeği hiçbirşey değiştiremez. 1980 ons fiyatı 680 usd! aynı sürece yabancı borsaların getirisi 20 kat ile 50 kat arası değişiyor. bistin getirisi 2 bin kat, hadi onda döviz etkisi var.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    altın yine yanıltmadı. yahu 42 yıllık getirisi sadece 3 kat olan bir metali nasıl oluyor da insanoğlu yatırım aracı olarak görüyor hayret. hadi vatandaş asırlık grafik okumayı bilmez, doların getirisini, daha doğrusu liranın değer kaybını altın kazandırdı zanneder. profesyoneli de sabah akşam altın konuşuyor. abi 42 yıllık getiri 3 kat bu gerçeği hiçbirşey değiştiremez. 1980 ons fiyatı 680 usd! aynı sürece yabancı borsaların getirisi 20 kat ile 50 kat arası değişiyor. bistin getirisi 2 bin kat, hadi onda döviz etkisi var.
    Savaş çıktı olmadı, pandemi dediler yine olmadı, enflasyon dediler gene olmadı, FED faiz artış hızı yavaşladı gene olmadı.

Son dönemde altın ons olarak 2018 ağustos-2020 ağustos arasında iyi kazandırdı okadar.
    Sonra toptan kayıp.
    Aslında öncesi de kayıp.

Güya ons 3000 olacaktı.Bırakın 3000'i 2000'e bile gelemedi.

Bizim millet dolar artışını altının artışı sanınca altını da güvenli liman olarak yorumladı.Ama yanıldılar.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Savaş çıktı olmadı, pandemi dediler yine olmadı, enflasyon dediler gene olmadı, FED faiz artış hızı yavaşladı gene olmadı.

Son dönemde altın ons olarak 2018 ağustos-2020 ağustos arasında iyi kazandırdı okadar.
    Sonra toptan kayıp.
    Aslında öncesi de kayıp.

Güya ons 3000 olacaktı.Bırakın 3000'i 2000'e bile gelemedi.

Bizim millet dolar artışını altının artışı sanınca altını da güvenli liman olarak yorumladı.Ama yanıldılar.
    hocam insanlara bu işi kendiniz öğrenin bolca eğitim videoları izleyin finans kitapları okuyun deyince tuhaf karşılıyorlar, yahu 40 senedir bu işin içinde olan, amerikada tahsil görmüş uzmanlar var, onlar zaten olayı keşfetmiş onların tavsiyesine uyarız olur biter amerikayı yeniden keşfetmeye ne gerek var gibi düşünüyorlar, peki siz bu gurulardan birinin bile altından uzun vadeli yatırım olmaz dediğini duydunuzmu? ben bir kez bile duymadım. 1980'de altın alan birinin 20 sene sonra parasının üçte ikisini kaybettiğini, 2011'de alanın 2015'te parasının yarısını kaybettiğini, bu durumda ancak ve sadece al-sat aracı olabileceğini söyleyen? hiç duymadım. sen açıp grafikten bakacaksın keşfedeceksin başka yol yok. işi onlara bırakırsan adeta senin düşmanın gibi çalışıyorlar, komplo teorisi sevmem ama bir amaca hizmet ediyorlar gibi, cidden güvenim sıfır yani.

6. yukarı adım kuralı ile birlikte 1 hafta içinde endeks aynı seviyeyi zorlar

Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    yukarı adım kuralı ile birlikte 1 hafta içinde endeks aynı seviyeyi zorlar
    Yan ve Sanayi hisselerine alim zayıf bankalardan sonra cikarlarmi gorecez

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Yan ve Sanayi hisselerine alim zayıf bankalardan sonra cikarlarmi gorecez
    sanayiler yine fena değil de yan hisselerin durumu kötü, çoğunu gereksiz şişirmişler anlaşılan sonra da benim gibi enayilere yüksekten verdiler, endeks 6 bin de olsa eski yerlerine gelmeleri zor görünüyor, çoğu %40 civarı düştü.

Sayfa 731/1002 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •