Sayfa 749/1002 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,985 - 5,992 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    benim eyt olmadı ne yazık ki: ( bağkurda 9000 gün şartmış, şu an 6000 gündeyim, 5000 günde emekli eden ssk için bir yerde işe girip 3,5 yıl çalışmam şartmış. bağkur düşmanlığı nerden geliyor bu devletin çözemedim gitti. antalya yabancı göçmenler ve deprem mağdurlarıyla dolup taşarken bu işveren yamyamların elinde nasıl olacak bilmiyorum. ne 8 saat mesai tanıyorlar, ne haftalık izin, ne de tek personele tek görev. 10-12 saat çalış ama asgari ücret, halbuki kanunsuz, asgari ücret 8 saat için, 10 yaparsan ek mesai ödemek zorundasın, bunları söyle gülerler sana. 2 aydır birkaç iş görüşmesine gittim otellere, bırak turizmin gelişmesini kölelik şartları iyice azmış. üniversite diplomasının, 2 dil bilmenın, ileri düzey bilgisayar bilmenin, sosyal yeteneklerin değeri sıfır, onlar olmazsa zaten iş yok.

vioptan ayda ortalama 5 bin lira kazanıyorum, 2021'e kadar asgari ücretin 2 katı ediyordu güle oynaya kendi primimi yatırıp üzerine de tatil yapıyordum. şimdi ne olacak bilmiyorum. moralen çöktüm. fonlardaki 200 bini de bozarsak neyle evlenip hayat kurucaz..
    bağkur lu yıllardır üvey evlattır

GPL mevduat karsiligi 0.33%

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam GPL hem serbest fon herkes alamaz hem de fon stratejisine bakarsan değişken fon statüsünde, direk dolarla pek ilgisi yok. benim maksadım sadece dünya piyasaları zirve yaptığında direk dolara geçmek. çünkü ortam bozulduğunda tek yükselen enstruman USD olacak. parayı çekip bölüp başka bankalara götürüp mevduata yatırmak, vade beklemek gibi prosedürlerle uğraşmak istemeyenlere uygun ne olabilir diye bakıyorum. misal SP500 6 bin oldu yabancı borsa fonlarımı sattım, 2 ay sonra SP500 4800'e tekrar düştü hemen bozdurup tekrar borsaya girebilmeliyim. vade bekleme derdim olmasa en güzeli kkm. makas yok, komisyon yok, yükselmezse faizi garanti..

diyebilirsin ki gardaş dünya borsalarında ne zirvesinden bahsediyon zirve kaç sene sonra gelecek: ) sen de haklısın ama konu açıldı bi merak ettim. kafa olarak hazır olmakta fayda var.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Bagkur a soyle bir bahane var
    onlar is aramiyo direk kendi isinde calisiyo o yuzden 9bin imis...

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bağkur lu yıllardır üvey evlattır
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bagkur a soyle bir bahane var
    onlar is aramiyo direk kendi isinde calisiyo o yuzden 9bin imis...
    yine de tuhaf. kendi işini yapmak niye daha uzun prim ve daha düşük maaş gerektirsinki? özgür girişimcilik cezalandırılıyor ödüllendirilmesi gerekirken. o yetmezmiş gibi en düşük yatıran herkese (en düşük dediğim de ayda 3500 lira prim) kaç gün yatırmış olursa olsunlar 5500 lira maaşı dayayıp geçmişler tartışma forumlarında herkes isyanda. ssk'lıların yine 8 bin lira civarındaymış. işveren ssk'lıya 1800 lira prim yatırıyor yav. bağkur en düşüğün bile yarısı.

vay be düşünsenize esnafsanız emeklilikte aç kalmamak için öyle bir para kazanmak zorundasınız ki her ay 10 bin lira civarı parayı sırf sigorta primi olarak yatırmak zorundasınız üstelik en az 25 yıl. esnaf bu kadar güzel paralar kazanıyorsa kimse işçi olmasın abi bu ülkede zaten. reyiz diye bu kadar övdüklerine ve şevkle savunduklarına göre yatırabiliyorlar demekki, yoksa kendilerini 5500 maaş beklediğini bilmeyecek kadar aptal değillerdir heralde..yada öylemidirler?: ) şaşırma duygumu kaybettim bu ülkede ya.
    Son düzenleme : friendly_1980; 07-03-2023 saat: 01:55.

5. bist fonlar sınıfta kaldı yine. demek dün tamamen bankacılık taşımış endeksi. halbuki geçen hafta ekonomistinden youtuberine herkes bankacılıktan uzak durun diyordu. yanıldılar her zamanki gibi. yok arkadaş kimseye bakmayıp sektör konusunda mutlaka sepet yapacaksın. ful inşaat-çimentoya yüklenenler de hata yapıyor bence.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    GPL mevduat karsiligi 0.33%
    yıllık mevduat karsılıgı 3,96 yapar ,

gpc cds dususune iyi tepki vermiş .

7. Merhaba,

Altın almak yerine altın fonu alayım dedim. Ziraat te zgold byf ve TCA - ZİRAAT PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU buldum. Bankanın alış satış marjına takılmamak için bu fonlardan almak mantıklı mı? Ya da alternatif öneriniz var mıdır. Tşk.

8. TCA - ZİRAAT PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU yıllar içinde altından bir tık daha iyi getiri sağlamış. Yıllık %1 komisyon var. Bana mantıklı geldi. Yanlış mı düşünüyorum..??

Sayfa 749/1002 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •