Sayfa 856/1002 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Bi banka muduru tanidigim uzar dedi

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benimde şubeden müşteri temsilcim son dönemlerde sürekli uzatiyorlar, tekrar uzar demişti.

Uzamazsa 30 Haziran'da hesapta olmayan fonlarda (örneğin hesaba geçiş bayram sonrası 3 Temmuz) stopaja tabi olabilir.

Bu durumda pazartesi alınan ppf gibi t+0 fonlarda sorun olmaz ama salı yarım gün olduğu için, t+1 olanlar hesaba geçiş 3 temmuz bulabilir.

Saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
    Tefas içinde normal yada serbest fonlarda sadece doğalgaza yatırım yapabileceğimiz bir fon var mı? ben baktım ama işbankası ve birkaç bankanın emtia fonu gibi (TGE) içeriği başka ürünlerle sulandırılmış fonlar dışında birşey bulamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Tefas içinde normal yada serbest fonlarda sadece doğalgaza yatırım yapabileceğimiz bir fon var mı? ben baktım ama işbankası ve birkaç bankanın emtia fonu gibi (TGE) içeriği başka ürünlerle sulandırılmış fonlar dışında birşey bulamadım.
    Tefas'ta yok.
    Ancak etf olarak yabancı piyasalardan alınabilir.
    Mesela
    https://tr.investing.com/etfs/us-natural-gas-fund

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tefas'ta yok.
    Ancak etf olarak yabancı piyasalardan alınabilir.
    Mesela
    https://tr.investing.com/etfs/us-natural-gas-fund
    Bilgi için teşekkürler.

5. 30 haziran 2023'e kadar alınan, değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar ile unvanında "döviz" ifadesi geçen yatırım fonları hariç) yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara, satış tarihinden bağımsız olarak uygulanan %0 stopaj eğer bir uzatma gelmezse 30 haziran 2023 tarihi itibari ile son buluyor. Eski oran %10 du.

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    RIK %+4, RPD %+1,97 Pazartesiye.
    verdiğiniz oranlar doğru çıktı bravo. mkk'dan mı bakmıştınız? orda epeydir yayınlamıyorlardı..

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    verdiğiniz oranlar doğru çıktı bravo. mkk'dan mı bakmıştınız? orda epeydir yayınlamıyorlardı..
    Evet MKK'dan baktım 2 haftadır falan yayınlıyorlar herhalde, öncesinde uzun bir zamandır bakmıyordum MKK'ya.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Döviz bugün artışta , bayramda sabit kalacağı düşünülerek , yabancı fonların bir kısım satılması nasıl olur ? Bayramda Amerika borsası riski de alınmamış olur

Sayfa 856/1002 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •