Sayfa 912/1002 İlkİlk ... 412812862902910911912913914922962 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,289 - 7,296 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    paramın şu kadarıyla şu kadar vade için beklemeyi kabülleniyorum.... tuşa basmadan önce bunu halletmek akıl sağlığı için gerekli herhalde... önce '' vade ''
    vade konusunda sıkıntı yok aslında aylarca, yıllarca beklerim diyorum ama ne olur ne olmaz belli de olmuyor işte, kesin bir tarih söylemek çok zor bu ortamda, uygun bir ev, araba çıksa veya acil ihtiyaç olsa durum değişebiliyor, yine de çok gerekmedikçe en az 1 yıl diye tuşa basabilirim.

2. Günaydın

ST1 temmuz dağılım raporunu açıklamış.
    Temmuz ayında %38 getiri sağlamış.

3. yok mu şöyle değişken atik, risk değeri en az 4, aylık getiri de yüzde 5i yakalayan aktif bir fon? hisse senedi yoğun fonlar almak istemiyorum. ne zormuş fon seçmek.

4. ekim ayında aldığım ve geçen hafta aldığım nasdaq fonlarını %70 karla sattım bugün yabancılardan komple çıktım. dün abd kredi notunu düşüren fitch'in raporu korkuttu beni. nükleer muhabbeti de zaten düşündürüyordu. piyasa bu şartlarda eski zirve 16300 üstüne atmayı başarırsa veya 13 binde yeni bir dip yaparsa tekrar girilebilir. o zamana kadar %50 rık, %50 rpd düşünüyorum.

Yellen kabul etmemiş fitch i,bu durum zaten daha faiz artırmamasini fiyatlar

6. Rpd ye göz atabilirsin.

7. Ben hisse senedindeyim. Çıkacak olsam rpd yi tercih ederim.

8. arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var... bist'te uzun vadeli ana portföy dışında bir de atıyorum toplam 300 bin gibi al sat portföyü oluşturduğunuzu ve bunun içine 10-12 hisse koyduğunuzu düşünün... her bir hissenin 25 bin lira dolayında olduğunu düşünelim... al sat vadenizin de 1 hafta olduğunu varsayalım... bu durumda her bir hissede yüzde kaç karı gördüğünüzde düşünmeden satarsınız? ben böyle bir portföyü yeni oluşturdum ve 1 haftada yüzde 10 kar gördügüm hisselerden hemen satıp çıktım ve geride kalan hisselerden aldım vs vs... aynı mantıkla portföyü yumurtlatmayı düşünüyorum. ilk bir hafta için işler iyi gitti ama bu böyle devamlı gidecek değil tabii... terste kalabileceğim hisselerde uzun vadeli durabilirim de... bunların hiç biri yan tahta değil ayrıca ve sağlam hisseler... sorumu tekrarlayayım... siz böyle bir portföy yapmış olsanız, haftalık vadede satım için kar oranınız kaç olurdu? yüzde 5? yüzde 10? yüzde 20?... selamlar herkese...

Sayfa 912/1002 İlkİlk ... 412812862902910911912913914922962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •