Sayfa 704/1002 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ek olarak gida fonlarinin dagilim raporlarindan bir bilgi vereyim. Takip ettigim fonlardan KRF KUB TPP gibi fonlar gecen aylarda DBA tarim etf si tasiyorlardi. Son dagilim raporlarina gore bu 3 fondan hic birisi DBA tarim etf si tasimiyor artik. Ya tarim-gida fiyatlarinda yukselis beklentileri son buldu veya baska bir sebep var DBA satis yapmalari icin.
    İlginç gerçekten hepsinin birden artık taşımaması, uzun süredir taşıdığım KUB vardı, geçen hafta satış vermiştim bugün hesaba geçecek, aylardır boşa taşıyordum zaten, azar miktar da IJT, GZL ve YLC var bunların durumu da aynı yerinde sayıyorlar, demek ki tarım ve gıdalardan çıkmak veya azaltmak gerekiyor artık.
    Son düzenleme : ersunan; 10-01-2023 saat: 10:35.

2. Tkf beni hakli cikardi 6 aydir tasinan shortlari ocak basi acmamislar yeni ayda ve 6 aydir rallide bizi getiriden marum birakanlar rezilce bizi dususte endeksten fazla duserek magdur etti. Valla bravo tacirler dersin kurumsal dersin ama tek kelimeyle REZALET.

3.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Tkf beni hakli cikardi 6 aydir tasinan shortlari ocak basi acmamislar yeni ayda ve 6 aydir rallide bizi getiriden marum birakanlar rezilce bizi dususte endeksten fazla duserek magdur etti. Valla bravo tacirler dersin kurumsal dersin ama tek kelimeyle REZALET.
    Geriye dönük kap'lara baktım temmuz'da 200m tl ile başlamışlar, aralık'a kadar hey 300m civarı short taşımışlar fonun büyüklüğü 1.2 milyar tl. %25 az getiri sağlamış bu yüzden. 1 temmuz 2022 1 ocak 2023 arası hisse senedi fonları karşılaştırdım ACK istanbul portfoy %76 sonrasında en düşük TKF %91.39. nnf %136 yani %40 getiride geri kalmışlar.

4. böylece yatırım fonlarının artık iyi yönetildiği ve ciddi çakılma olmayacağı teorim çökmüş oldu. 5 yıllık hisse fon grafiklerine bakın bu kadar dik düşüş bir pandemi martında bir de kkm açıklamasında var. eylülde de -%20 yemişti endeks fonlar böyle olmamıştı..demek sadece bankacılık hisseleriymiş. bu kez genele yayıldı herhal.

ışık ökte 5200'de yabancıyı emtiayı sattım bisti fulledim sepet mepet bi yere kadar kardeşim diyordu naaptı acaba: ) mete yüksel ve tanıdığım bikaç youtuber bist varken sepet akılsızlık diyordu yılbaşında. nolacak şimdi atsan atılmaz satsan satılmaz.
    Son düzenleme : friendly_1980; 10-01-2023 saat: 21:18.

Bugün altın byf sini bile satmış lar.ilginc ..nakite dönme için sanirim

6. valla ben 3100 den aldığım bist fonların %15'ine satış vericem yarın çıksa da inse de. bazen tanrılar kurban ister en azından benim için çok işe yarayan bir totemdir: ) kalan bölüme dokunmak yok bist 4000 yaparsa tekrar girerim yoksa doğru yabancı byf'lere.

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ek olarak gida fonlarinin dagilim raporlarindan bir bilgi vereyim. Takip ettigim fonlardan KRF KUB TPP gibi fonlar gecen aylarda DBA tarim etf si tasiyorlardi. Son dagilim raporlarina gore bu 3 fondan hic birisi DBA tarim etf si tasimiyor artik. Ya tarim-gida fiyatlarinda yukselis beklentileri son buldu veya baska bir sebep var DBA satis yapmalari icin.
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    İlginç gerçekten hepsinin birden artık taşımaması, uzun süredir taşıdığım KUB vardı, geçen hafta satış vermiştim bugün hesaba geçecek, aylardır boşa taşıyordum zaten, azar miktar da IJT, GZL ve YLC var bunların durumu da aynı yerinde sayıyorlar, demek ki tarım ve gıdalardan çıkmak veya azaltmak gerekiyor artık.
    vobelit başlığında bu gönderilerle ilgili sorulmuş, bulup bilgi vereyim dedim.
    ABD vergi dairesi DBA.US ürünü de dahil olmak üzere publicly traded partnerships kapsamındaki -genellikle enerji ve emlak ortaklık/ETF'lerini içeren- yaklaşık 200 ürüne, 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere %10, hem kâr değil direk satış tutarı üzerinden vergi getirdi. Dolayısıyla fonlar vergi ödememek ve/veya saklayıcı kuruluşları onları mecbur bıraktığı için yılbaşından önce bu menkul kıymetleri boşalttılar.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    valla ben 3100 den aldığım bist fonların %15'ine satış vericem yarın çıksa da inse de. bazen tanrılar kurban ister en azından benim için çok işe yarayan bir totemdir: ) kalan bölüme dokunmak yok bist 4000 yaparsa tekrar girerim yoksa doğru yabancı byf'lere.
    son 15-20 gündür kaç kere şu fonların ana para kısmını satayım kârları kalsın dedim elim gitmedi, endeks 6.000 olsun çoğunu satarım dedim ama sonuç ortada, belki açgözlülük belki de satıp nereye geçeyim diyerek belki 2 aylık kârlar gitti
    5.500 den bazı hisseler aldım onlardan da %15-20 zarar, daha önce de aynısını çok kez yaşadım halbuki, demek ki hiç ders almamışım diyorum. endeks 4.000 olur mu bilmem ama o seviyelere kadar yeni alım yapmam artık, aldıkça batıyoruz.

Sayfa 704/1002 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •