Sayfa 454/1002 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554954 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Ne tehlikesi var fonun
    Borclanma fonlari var birazda kira bunlardada sakatlikmi var birazdaha acik yazsan
    burada maksat biraz korku salmak ve algı yapmak gibi gözüküyor. Güzel bir fon sepeti yapan kişi her ay rahatca para kazanır. 10-20 sene beklemek belki işe yeni başlamış hisse yatırımcısı için doğru olabilir diye düşünüyorum. Zaten bu dönemde ayda yüzde 5 den fazla kazanamıyorsan enflasyona karşı yenilmiş olursun. O yüzden mevduat hepten zarar

Bu arada burası yatırım fonu forum ama sanki biraz dolar ve emlak forumuna dönmüş. Fonlar hakkında bilgi paylaşımı yapılsa daha iyi olur.

3.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Bu arada burası yatırım fonu forum ama sanki biraz dolar ve emlak forumuna dönmüş. Fonlar hakkında bilgi paylaşımı yapılsa daha iyi olur.
    20 Aralıkta hükümetin akıllara zarar dolar hamlesinden sonra burada çok kişi, özellikle yabancı fonlardan çok darbe yedi. TEFAŞ grafikleri de zaten açıkça gösteriyor: 20 Aralıkta öyle dik iniş var ki Everest'ten yuvarlasanız fonları o kadar olur. O zaman anlaşıldı ki, fon yöneticileri, pek bir şeye kafa yormuyorlar, sadece dolara bağlamışlar her şeyi, o yükseldikçe fonlar da yükseliyor. Ondan sonra herkes pür dikkat doları takip etmeye başladı.,

Emlak da aynı arayışın bir sonucu. Artık burada amaç fonla para kazanmaktan çıktı, ortam paramız için "survivor" yarışmasına döndü.

Açıkçası (şahsi fikrim tabi) fonlarda (bi süreliğine) tartışılacak bir şey göremiyorum. Bugün ABD borsaları, onlarla birlikte Bitcoinler çöktü. Doların biraz olsun yükselişi belki keskin düşüşü biraz törpüler, Borsa da teklemeye başladı.

Yani burada bazı arkadaşların dediği gibi bu ülkede ne oluyorsa, dolara bağlı oluyor galiba.

Ben on yıl gibi bir süre biçtiğim için kafayı takmamaya çalışıyorum; ama ben bile bu sinir bozucu ortama kayıtsız kalamıyorum. Daha kısa vadeli olsa ana baba küfrediyordum belki.

4.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    20 Aralıkta hükümetin akıllara zarar dolar hamlesinden sonra burada çok kişi, özellikle yabancı fonlardan çok darbe yedi. TEFAŞ grafikleri de zaten açıkça gösteriyor: 20 Aralıkta öyle dik iniş var ki Everest'ten yuvarlasanız fonları o kadar olur. O zaman anlaşıldı ki, fon yöneticileri, pek bir şeye kafa yormuyorlar, sadece dolara bağlamışlar her şeyi, o yükseldikçe fonlar da yükseliyor. Ondan sonra herkes pür dikkat doları takip etmeye başladı.,

Emlak da aynı arayışın bir sonucu. Artık burada amaç fonla para kazanmaktan çıktı, ortam paramız için "survivor" yarışmasına döndü.

Açıkçası (şahsi fikrim tabi) fonlarda (bi süreliğine) tartışılacak bir şey göremiyorum. Bugün ABD borsaları, onlarla birlikte Bitcoinler çöktü. Doların biraz olsun yükselişi belki keskin düşüşü biraz törpüler, Borsa da teklemeye başladı.

Yani burada bazı arkadaşların dediği gibi bu ülkede ne oluyorsa, dolara bağlı oluyor galiba.

Ben on yıl gibi bir süre biçtiğim için kafayı takmamaya çalışıyorum; ama ben bile bu sinir bozucu ortama kayıtsız kalamıyorum. Daha kısa vadeli olsa ana baba küfrediyordum belki.
    Bir cok noktada hakkiniz var fon yoneticilerinin portfoy sirketlerinin bir guzel kaymakli yonetim ucretlerini kazanip da yan gelip yatmalari vs konularinda ancak bizim gibi ulkede doviz bazli yatirim yaparken en azindan boyle bir risk oldugunu bilerek yola cikiyor olmamiz gerek gecen sene eylulde kur gorece dusuk seviyelerdeyken pozisyonlanip kur marjinal seviyelere geldiginde burda sevinc cigliklari her gun su kadar getirisi oldugu yazilarindan gecilmiyordu kendim de dahil

Ancak biliyorduk ki kurun uzerinde her zaman bir el var ve dolasiyor asagi yonlu de yukari yonlu de mudahale ediliyor bunu goz ardi edip ah vah etmek bildigimiz ile celismektir ama illuzyona kapilmadik mi sonuna kadar kapildik sonra far gormus tavsana donduk

Kura kkm ve bilumum yontemler ile bir gecede yapilan mudahale cok marjinal bir hamleydi ama olmayacak tahmin edilmeyecek olay degildi

Kimimiz kura yapistik sonuna kadar gittik ve sonunda balyozu yedik kimimiz yeter bu kadar eyvallah kari alip ciktik

Daha sonra kamu erki tarafindan yapilan bu mudahalenin en fazla kucuk yatirimciyi carptigi itiraf edildi inside bilgisini alan nakite gecip 2 gun sonra tekrar pozisyonlandi

Demem o ki riskleri bilelim global tarafta neler oluyor takip edelim yatirim yaptigimiz aracta fon da bile olsak uzun vadeli bile olsak stop veya kar alma durtulerimiz uyusuk olmamali tabiki gunluk islem degil ama en azindan fonun dayanak varliklarinin haftalik grafiktir tekniktir temeldir bilelim

Son noktada melik ile bulusalim sepet sepet sepet

Surekli kendimi tekrar ediyorum ancak birakin enflasyon bazli kur bazli getiri aramayi boyle bir donemde bunlarla yarismazsin gayrimenkul getirisini kistas alip ortalama bir aracin getirisine burun kiviran adamlar var burada bu motivasyon ile yatirim yapilmaz. Sepetten getirin ne bunu daha az volatil hale getirip yuzdesel anlamda duzenli yukselte biliyor musun, duzeltmede fon miktarini cogaltabiliyor musun, kendine yedek kursun birakiyor musun bunlara bak

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Ata Portföyün temettü ödeyen hisse fonu reklamını gördüm. https://www.ataportfoy.com.tr/FundDetails?fundCode=AYA

"Fon, yatırım yaptığı şirketlerden temettüyü vergisiz aldığı gibi aynı şekilde kendi yatırımcılarına dağıttığı temettüden de vergi almamaktadır. Fon’dan alınan kar payları stopajdan ve sınırsız olarak beyannameden muaftır." şeklinde belirtmişler. Bu tip fonlarla ilgili bir vergi avantajı mı getirildi son zamanlarda?

Temettü hisselerine tek tek yatırım yapmak yerine bu fon daha cazip değil mi? Yönetim ücreti(%2.5) dışında olumsuz bir yanı var mı bu fonun sizce?

6. Bunlar yine doların böyle yükselmesine izin verip sonra süperbono veya enflasyone endeksli şeyi açıklayıp yine mi tarumar edecekler ortalığı acaba? Aynı 20 Aralık öncesindeki gibi sürekli yükselişe geçti. 11 Mayısa dikkat demişler ayrıca.

7.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bunlar yine doların böyle yükselmesine izin verip sonra süperbono veya enflasyone endeksli şeyi açıklayıp yine mi tarumar edecekler ortalığı acaba? Aynı 20 Aralık öncesindeki gibi sürekli yükselişe geçti. 11 Mayısa dikkat demişler ayrıca.
    Uzerinde dusunulmesi gereken bir ihtimal. Fakat bir yandan da serbest piyasaya boyle mudahalelerde bulununca ihracatci , turizmci sarsilmaz mi ?

Gida enflasyonu , enerji enflasyonu bu kadar artmis ve fiyatlara yansimisken dovizi boyle baskilamak veya aniden dusurecek , yukseltecek onlemler aciklamak piyasa dengelerini bozmaz mi acaba ?

Merkez kur %1,45 artış. 14,974 den 15,1926 ya

8. MJB günlük - 4,27

Yapay zekanın hali buysa biz gene iyi idare ediyoruz.

%100 Yapay Zeka (AI) desteği yönetilir. (arada ile demeyi unutmuşlar)
    https://www.aktifportfoy.com.tr/fon/MJB

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=MJB

Sayfa 454/1002 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •