Sayfa 438/1002 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538938 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Bana Tefaş tan ayda yüzde 10 net getirecek risksiz yatırım fonu lazım var mı bildiğiniz ?

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Bana Tefaş tan ayda yüzde 10 net getirecek risksiz yatırım fonu lazım var mı bildiğiniz ?

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bulursan bize de haber ver.

3.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    nbz usd kucuk miktar girdim bakalim alacakmi
    Döviz işi fonlarla çok riskli olmaktadır. Oysa direkt dövizi fx ile ( bankaların fx leri ) alarak otomatik emir girerek hedef fiyattan satmak mümkündür. Misal ; dolar bu hafta ufak ufak başını kaldırıyor. Fed toplantısından ötürü diyelim ki 15,20 bekliyoruz. Ama cuma akşamı piyasalar kapalıyken saat 20 de Arabistandan 20 milyar dolarlık bir fon gireceği söylendi. Anında 3-5 kuruş zararla bankadaki doları fx den satarız. Ama döviz fonunda çok zarar yazarız. Fon satış emri pazartesi sabah verilecek, salı sabahki fiyattan satılacak çarşamba parayı alacağız. .........

4. Tüm müdahalelere rağmen cin şişeye sığmıyor. Şişe yakında çatlarsa şaşırmam. Benim ters indikatör yine güzel video yapmış. Kendine inanmayanları siyasi körlükle suçluyor ama her cümlesinde MHP li olduğunu ima ediyor. Haliyle yönlendirme videoları çekiyor. Elbette herkesin bakışı ve beklentisi çok farklıdır. Ama her karşı fikri dinlemek ve karşılaştırmak iyidir.

https://www.youtube.com/watch?v=kD8FKVUoQt4 Yatırım tavsiyesi olamaz. Sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır.

5.  Alıntı Originally Posted by SAW Yazıyı Oku
    Evet portföyünün büyük oranı altın ve gümüş OTJ nin...

Emtia ve petrol lazım, Qnb emtia fonu için spk dan onay aldı ama ne zaman tefas da görürüz, bilemiyorum.
    Gümüş ve Altın fonlarında stopaj avantajı 2021 başından beri devam ediyor.

6. Bu yıl yabancı fonlar, açısından getirili bir yıl olmayacak gibi.Tüm yılı ekside bile kapatabilirler.

7.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Bu yıl yabancı fonlar, açısından getirili bir yıl olmayacak gibi.Tüm yılı ekside bile kapatabilirler.
    Sadece bu yıl değil bu enflasyon ortamı devam eder ve fed işi daha da sıkıya alırsa uzun yıllar yerinde sayabilirlerde.
    Eskiden dolar kuru tolare ediyordu dış düşüşleri, artık o da kalmayınca düşüşler çok daha net gözüküyor.

Usd ile.olan islemlemlerde kurdan bagimsiz , usd kayip yada kazanc oluyor

Sayfa 438/1002 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538938 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •