Sayfa 545/1002 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,353 - 4,360 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Osmanlı'nın OPH ve OPI'de bir zamanlar çok iyiydi.
    Şimdi getirileri endeks altı.

2. 10 yıllık devlet tahvil faizi 11.76 ya gerilemiş aşağı yukarı eurobond faizi de aynı
    saçmalamanın da sınırı var sanıyordum yanıldım

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    10 yıllık devlet tahvil faizi 11.76 ya gerilemiş aşağı yukarı eurobond faizi de aynı
    saçmalamanın da sınırı var sanıyordum yanıldım
    Hayal dünyası bu dünya, herkes kendi hülyasında.

4. Tacirler'in fonlarına ne oldu böyle falan denmiş... bu beni şaşırttı... fona tefastan baktım, son 1 ay getirisi 15.34, son 3 ay 25.65, son 6 ay 64.72, son 1 yıl 108.96... burada 2 ihtimal var... ya arkadaşlarımız bu getirileri beğenmiyor, daha fazlasını istiyor, ya da ben yanlış bir yerden yanlış rakamlar alıyorum... enteresan... ama tefastan baktığıma eminim... ya da üçüncü bir ihtimal, ben fon getirilerini değerlendirmeyi bilmiyorum...

5. Elimdeki fonlar arasında en başarısızını KUB olarak görüyorum
    9 ay geçti
    Hala 21 Aralık'taki o gizemli olay günündeki fiyatına gelemedi.

6.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Tacirler'in fonlarına ne oldu böyle falan denmiş... bu beni şaşırttı... fona tefastan baktım, son 1 ay getirisi 15.34, son 3 ay 25.65, son 6 ay 64.72, son 1 yıl 108.96... burada 2 ihtimal var... ya arkadaşlarımız bu getirileri beğenmiyor, daha fazlasını istiyor, ya da ben yanlış bir yerden yanlış rakamlar alıyorum... enteresan... ama tefastan baktığıma eminim... ya da üçüncü bir ihtimal, ben fon getirilerini değerlendirmeyi bilmiyorum...
    Ben de illallah dedim tkfden ayni gun ayni tutar aldigim mac 70 bine 52 bin tl kar, tkf ise tam yarisi kadar 26 bin tl kar yazmis(nisan-eylul 5 ay) nasil sovmesinler. Yani mac dagitmis gecmis iki kati kar getirmis.
    Tkf dengi mac nnf x2 kati getiri saglamis tabi ki begenmez kimse cunku piyasada ralli var kistas tabi ki bist100 ve rakip fonlari. Eski tcd asigiydim nrc aldim yine nisanda nrc 6 aylik 100% tcd 60 sen nasil begendin bu getirileri. tkfyi sattigim gibi bir daha suratlarina bakmam tacirlerin.

7.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Tacirler'in fonlarına ne oldu böyle falan denmiş... bu beni şaşırttı... fona tefastan baktım, son 1 ay getirisi 15.34, son 3 ay 25.65, son 6 ay 64.72, son 1 yıl 108.96... burada 2 ihtimal var... ya arkadaşlarımız bu getirileri beğenmiyor, daha fazlasını istiyor, ya da ben yanlış bir yerden yanlış rakamlar alıyorum... enteresan... ama tefastan baktığıma eminim... ya da üçüncü bir ihtimal, ben fon getirilerini değerlendirmeyi bilmiyorum...
    Ilk 10 a 15 e giremiyor. O yuzden basarili sayilmaz bence. HVS , NNF , FYD , KYA , MAC gibi fonlar varken. Degisken fonda bakacaksak HSA , TGA , IPB , NRC , ECA varken TCD fonunu pek abartmaya gerek yok. Belki TCD , TKF seneyi 1. bitirir kim bilir.

Fonda getiriyi kazanmak kadar fondaki getiriyi koruyabilmek de onemli. Su an iyi gozuken fonlar bist in ayi piyasasinda getiri koruyamaz belki seneyi kotu kapatirlar.

Kub fonunun portfoy neredeyse hic degismiyor. MJB gibi yukselme ihtimali olan sektor eft lerini bile alsan yine iyi ama yapmiyorlar.

Sektorde su an esnek,degisken yabanci fon isinde MJB tek gibi. Tasidigi etf ler mantikli , rasyonel. Degisiklik yapiyor zaman zaman. Bundan 2-3 ay once petrol etf leri doluydu , o agirligini azaltmis mesela.

8. En sevdiğim fon AES bugün en sevmediğime dönüştü ,yarın yükselse bile cuma günü yine eksi yazar
    onun için yarın 2 tutam ilave etmeyi düşünüyorum ..

Ayrıca kamu banka hisselerini ekranımdan kaldırdım üst üste 5 taban yeseler de ilgimi çekmez artık , ömrümüz olursa 2 sene sonra falan tekrar ekrana alabilirim , diğer banka hisseleri de endekse yön verme açısından önemli olabileceğinden süs olarak dursun
    Başta kamu bankaları olmak üzere ,banka hisselerinin niye bu kadar zıpladığına dair doğru dürüst bir analize de rastlamadım
    varlık fonu desteği olabilir diye düşünüyorum , yanlışta olabilir

Sayfa 545/1002 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •