Sayfa 745/1002 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,953 - 5,960 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    eskisehir konut için iyi olabilir ama ,marmara bolgesinde konut işi bu saaten sonra sıkıntı.
    zaten müteahhit abimiz sayesinde yıllardır yatırımların hepsini eskişehir de yapmıştım, büyükşehirler kadar artış olmasa da yeni evler zamanla iyi pirim yapıyor, 2018 de sattığım evler 5-6 katına çıkınca sattığıma pişman olmuştum, deprem sonrası eski konutların fiyatları düşebilir ama yenilerin artar dediler, bakalım bir süre sonra ne olacağını görürüz herhalde.

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    aslında eurobond alacaktım ama eskişehir'de iyi tanıdığımız büyük bir müteahhit var, kendisine çok uygun fiyatla takas için verilen sıfır 2 tane daire varmış onları aldım, tapuları üzerime almadan hemen satılığa çıkardım, bunlar satılınca tekrar bu şekilde uygun gayrimenkul olduğunda haber verecek alıp satacağım.
    keşke daha önce söylediğinde yapsaydım diyorum, elimdeki az miktarda hisse yoğun fonlar dışında diğerlerinde aylardır boşa kürek çektim ama olsun artık ne yapalım.
    Valla hayırlı uğurlu olsun. Dönem, menkul kıymetlerin değil gayrimenkul kıymetlerin zamanı. Dolarda bile yıllık enflasyon %7 civarında. Nakit eskisi gibi değerli değil.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Valla hayırlı uğurlu olsun. Dönem, menkul kıymetlerin değil gayrimenkul kıymetlerin zamanı. Dolarda bile yıllık enflasyon %7 civarında. Nakit eskisi gibi değerli değil.
    çok teşekkürler, zaten uzun zamandır aklımdaydı, fon ve borsa işine nokta koyup paranın yarısı ile emlak yarısı ile eurobond almak istiyordum, aslında deniz kenarı bir yerden alıp ileride oturmayı düşünüyordum ama böylesi kısmetmiş,
    tabi bunları satınca yeni bir yer çıkana kadar parayı ne yapacağım orası yine belli değil, herhalde dolar alıp beklemek en mantıklısı, bu piyasalar insana ne yapacağını şaşırttı artık.

4. Nitelikli yatırımcılar için kurulan fon, sermaye arttırım yolu ile sadece BiSU paylarına yatırım yapacaktır. Fon sayesinde yatırımcılar yüzde beş'e kadar yatırım yapılabilecekler.
    İlk 2 ay %20 iskonto uygulanacaktır
    http://www.integralportfoy.com.tr/landing-page

Fon katılma payları TL olarak yapılacak, ancak fonun girişim sermayesi yatırımlarının değerlemeleri USD olarak belirlendiğinden fona yatırım yapan yatırımcılar USD bazlı bir yatırım gerçekleştirmiş olacaklar. Fon katılma payları ilk katılma payı satışının başladığı 2 aylık süre boyunca 1 TL den gerçekleştirilecektir.

5. bist içerikli fonların çoğu çimento-inşaat-yapı sektörüne abanarak endeksi yenmeye başladı nihayet. onu bari nasıl akıl ettiniz hayret. siz sektör takip edermiydiniz.

6. yok bank of america yok s&p yok merrill lynch her sene gibi bu sene de borsalar %20 aşağı, altın 3000 tahmini yapmış gene yıl sonuna. yahu bunlar g.zekalımı 5 senedir aynı şeyi söylüyorlar. raporu 2018'de bilgisayara word olarak kaydetmişler her sene aynı sayfayı çıktı alıp veriyorlar basına üşengeçlikten herhal: ) hadi bunların 4. veya 5. senede bile dang etmiyor böyle olmayacak diye, müşterileri nasıl bunları hala ciddiye alıyor ve bunlar nasıl ortada dünyanın en büyük bankasıyız diye utanmadan gezebiliyor?

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    yok bank of america yok s&p yok merrill lynch her sene gibi bu sene de borsalar %20 aşağı, altın 3000 tahmini yapmış gene yıl sonuna. yahu bunlar g.zekalımı 5 senedir aynı şeyi söylüyorlar. raporu 2018'de bilgisayara word olarak kaydetmişler her sene aynı sayfayı çıktı alıp veriyorlar basına üşengeçlikten herhal: ) hadi bunların 4. veya 5. senede bile dang etmiyor böyle olmayacak diye, müşterileri nasıl bunları hala ciddiye alıyor ve bunlar nasıl ortada dünyanın en büyük bankasıyız diye utanmadan gezebiliyor?
    Bu koca koca bankalar, bu dev kurumlar, geçen sene başında da usd/try 'de %20-25 düşüş öngörmüşlerdi. Bu paraların birinin ülkesinde enflasyon %7 , diğerinde %150 civarında iken.
    Her şey normal ve sıradan gitse bile, sırf enflasyon farkından dolayı sadece teoride bile neredeyse %140'larda artışı beklenmesi gerekirken, bunu en temel finansal okuryazarlığı olan biri bile yapmaz açıkçası.
    Beni de hep şaşırtmıştır, abes ve abuk tavsiyeleri.
    Bir fil kadar ağır ve yavaş dönüyorlar. Pandemi oldu bitti, maskeleri çıkardık. Pandemiden dolayı enflasyon olabilir dediler. Günaydın.
    Şimdi de yaptıkları tahminler hala bir seneki önce fed politikası üzerine kuruluyor, asla hızlı güncellemiyorlar, sürekli çok çok çok geç kalıyorlar.
    Bir yaraya merhem olsun diye değil, dostlar alışverişte görsün diye hazırlanıyor bu raporlar sanırım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8. dostlar piyasaların karışık olduğu bu ortamda en doğru çözüm, değişken fonlardır ama güzel ülkemizde değişken fonların durumu vasat. bu noktada nhy, hvz ve rpd gibi birkaç fon göze çarpıyor. özellikle nhy olmak üzere değişkenler konusunda fikri olan arkadaşlarımızdan istifade etmek isterim. bol kazançlar dileğiyle.

Sayfa 745/1002 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •