Sayfa 320/1002 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420820 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Bu arada Rusya borsası inanılmaz ucuzladi, bu ülkedeki ETF'leri alabileceğimiz bir yol biliyormusunuz acaba? Ufak ufak toplamakta fayda var

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dostlar aranızda iş yatırımla çalışan var mı? orada fon satışlarında öğleden sonrayı beklemeden işlem yapılıyordu sanırım. bir de acaba iş cepten bu hesap açılabilir mi?
    Ben çalışıyorum Hayrani hocam. Sattığınız fonun geliş tarihi belli olduğu için para hesaba geçmeden de alım yapabilirsiniz. Mesela dün hesabimda hiç para olmamasına rağmen ben 1.000 tane VESBE aldım. Ama T+2'ye kadar o parayı yatırmanız gerekir

3.  Alıntı Originally Posted by Camit Yazıyı Oku
    Hocam dünkü durumda GZN'nin %10'dan fazla değer kaybı VİOP'ta çok ters pozisyonlandıklarına delalet oldugunu düşünüyorum. 21 Aralıktaki yaklaşık %30 günlük kayıp da bunu doğrular nitelikte. BU şekilde devam ederse elimden çıkarmayı düşünüyorum.
    Bu zararlar nasil cikacak bilmiyorum. Hisse yoguna bulasmayayim , bir risk gelirse kacamiyorlar dedim. IPB , GZM ve GZN aldim. Portfoyun %30 bunlarda. Yine degisen bir sey olmadi serbestlik ve turev avantajini kullanamadilar.

Bir kokular geliyor gerginlik onceden belli. Ona gore viopta hedge pozisyonu al (Ben ky olarak yapamiyorum, anlamam, zor isler). Bana know-how pazarla. Ama yok neredeyse tum fonlar hic birsey olmayacak , savas cikmayacak seklinde pozisyon almislar.

17-20 aralik cok ani oldu. Orada kacabilecek ortam yoktu. O zarari anlarimda bu rusya-ukrayna isinde bi gerilim oldugu belli. Hedge pozisyonu kullanmak akillarina gelmeliydi.

Ben bile kucuk aklimla ky olarak dusundum bu Gzm turev kullanmiyor, hedge pozisyonu yok , cok risk aldim savas cikabilir belki dedim. Sattim kurtuldum 1 hafta once Gzm de %10 civari karda idim. Ama zararda oldugum icin Gzn ve ipb satmak istemedim , belki turevden filan hedge olur dedim ama yanilmisim.

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Bende de GZM var hocam. Onda da durum farklı değil maalesef. Rezil bir şekilde yönetiliyor. 2 aydır zararda tuttuğu Ereğli'yi alış fiyatına gelince sattı. Dün de SİSE'yi %25 zararla sattılar ve bugün de THYAO'yi %15 zararla sattılar. Kardeşim sen serbest fonsun, ne diye bodoslama daliyorsun bu piyasaya. En fazla 8 en az 2 hisse taşıma hakkın var zaten, çekil bir kenara da biraz piyasayı :'(

Sn supremegod. Dedikleriniz cok dogru. Gercekten bodoslama pozisyonlar. Birilerine fayda mi sagliyorlar acaba ? Daha once boyle kirli olaylar yasanmisti bir hisse yogun fonda. Boyle satislari varsa bir daha hayatta bulasmam zaten. Siz nereden biliyorsunuz buralardan satis yaptiklarini ?

4.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Saat. 16 ya kadar biliyorum.
    14 degil

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    14:00 sonrası yarın valörlü işlemlerdir o nedenle hesaplamaya girmez

5. Borclanma fonlarinin fiatlamasi saat 16 daki bist ilgili endekse gore fiatlaniyor 14 yanlis
    Bende sn myfinans dan öğrenmistim
    Hangisi dogru
    Ben fonlarimin saat 16 daki degerlerini baz aliyorum.

Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    14:00 sonrası yarın valörlü işlemlerdir o nedenle hesaplamaya girmez

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Bende de GZM var hocam. Onda da durum farklı değil maalesef. Rezil bir şekilde yönetiliyor. 2 aydır zararda tuttuğu Ereğli'yi alış fiyatına gelince sattı. Dün de SİSE'yi %25 zararla sattılar ve bugün de THYAO'yi %15 zararla sattılar. Kardeşim sen serbest fonsun, ne diye bodoslama daliyorsun bu piyasaya. En fazla 8 en az 2 hisse taşıma hakkın var zaten, çekil bir kenara da biraz piyasayı :'(

Fon yapılan işlemleri günlük paylaşıyor mu, nasıl öğrendiniz bunları

7. Teske 20 aralik ertesi satip zararkes yapsaydin.
    Ben satip ciktim bu stres cekilmez,
    Borclanma ve pff lerle devam ediyorum.
    Devamli biseyler cikiyor.hep kaybeden biz oluyoruz
    Kkm bitene kadar yesile yol vermiycekler dun savasta bile 14.60 i gecemedi devamli yesili dovuyorlar,
    E boyle olunca mrkz kur zayif dolayisiyla yabanci lar yatay ve ekside
    Kkm olmasa du yesil 2 3 yukari atardi.
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Biz zarar azalır mı diye beklerken sürekli yeni bir şeyler çıkıyor daha da artıyor, hisse yoğunlar, değişkenler, yabancı fonlar nereye baksan durum berbat, düştükçe alacağım diye inat ettim zarar iyice arttı.
    Dün doların çıkışından istifade yabancı ve kıymetli madenlerin bir kısmını satmak gerekiyormuş. %10 kadar düşen hisse yoğunlar da aynı yere gelene kadar aylarca süründürür artık.
    Duruma göre ne var ne yok satıp güvenli fonlara geçmek gerekiyor herhalde, anlaşılan yılın ilk yarısı bize huzur yok.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bu zararlar nasil cikacak bilmiyorum. Hisse yoguna bulasmayayim , bir risk gelirse kacamiyorlar dedim. IPB , GZM ve GZN aldim. Portfoyun %30 bunlarda. Yine degisen bir sey olmadi serbestlik ve turev avantajini kullanamadilar.

Bir kokular geliyor gerginlik onceden belli. Ona gore viopta hedge pozisyonu al (Ben ky olarak yapamiyorum, anlamam, zor isler). Bana know-how pazarla. Ama yok neredeyse tum fonlar hic birsey olmayacak , savas cikmayacak seklinde pozisyon almislar.

17-20 aralik cok ani oldu. Orada kacabilecek ortam yoktu. O zarari anlarimda bu rusya-ukrayna isinde bi gerilim oldugu belli. Hedge pozisyonu kullanmak akillarina gelmeliydi.

Ben bile kucuk aklimla ky olarak dusundum bu Gzm turev kullanmiyor, hedge pozisyonu yok , cok risk aldim savas cikabilir belki dedim. Sattim kurtuldum 1 hafta once Gzm de %10 civari karda idim. Ama zararda oldugum icin Gzn ve ipb satmak istemedim , belki turevden filan hedge olur dedim ama yanilmisim.

Sn supremegod. Dedikleriniz cok dogru. Gercekten bodoslama pozisyonlar. Birilerine fayda mi sagliyorlar acaba ? Daha once boyle kirli olaylar yasanmisti bir hisse yogun fonda. Boyle satislari varsa bir daha hayatta bulasmam zaten. Siz nereden biliyorsunuz buralardan satis yaptiklarini ?
    Sayın black mirror, bende bayglobal uygulaması var. Oradan takip ediyorum. Şu anda ellerinde MIGROS, HEKTAS, GARAN, TKFEN kaldı ve hepsinde ciddi zarardalar, bilginiz olsun

Sayfa 320/1002 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •