Sayfa 814/1002 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,505 - 6,512 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    Refiye'nin Rapdiye delişmen fonunun , pörtföy dağılım raporunda viop kısmında al - sat işlemi göremedim. kokoca bir ay paranın bir kısmını viopa margarinleyip orada nemlendirdiler mi faiz ile yoksa al sat yaptılar da rapörda görükmüyor mü bilmiyorum. kafam mikzer oldu. ha ha ha ha ha içine hatmi çiçeği biraz çöreotu katasın aman ha ha ha ha ha hatta biraz tarçın bir tutam zencefil aman midemi içine ettin barış abiii çok yaşa .
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2. Rpd fonu benimde takibimde. Yüzde 30 ile ben katıldım. Şuan için memnunum.
    Şubat mart aylarında dohol, thyao tüpraş shortları vardı,

Mart ayında xauusd long, açtılar. Bankalara long, endekse de short açmışlardı, öte taraftada senetler vardı şimdi tam hatırlamıyorum şişe falandı.

Fon baya aktif pozisyonlar mantıklı.
    Bu şekilde aylık enflasyondan 1 puan fazla getiriyorlar.
    Aslında her ay değişmek yerine 3 ay peeriyodla değişseler çok daha iyi verim alacaklar sanki.
    Bu ay o yüzden sendelediler neyseki düzeldi.
    Kötü pozisyon aldıklarında çıkmayı planlıyorum ama şuan iyiler.
    Sadece geçen ay altın ve banka longları kapatmayaydılar iyiydi.

3.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Haklısınız.yaptiklari çıkışin show amaçlı oldugunu biliyorum. Risk seviyesi 4 olan bir fonun getirisi 3 haftada %17 olabilir mi? Ilerki zamanlarda hjb ve rpd getirisini inceleyip 1 tanesi uzerinden karar verecegim . Cunku Fon stratejileri ve fon karsilastirma olcutleri aynı.RIK ayni sekilde show amacli (roadshow) çıkış yapti. Aslinda ise birebir KUB rakibi.TCD ve diger yabancı hisse fonlari ile araya girebilir. Onun icin suanda RIK in cikis yapabilecegini dusunmuyorum.
    RpD 2yıldır portföyümde. Ama hjbnin ona rakip olabilecegini dusunuyorum. Hjb Haftalik getiride ppf gerisinde. Bir ay izlemeye devam edecegim.

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    gözü kapalı girmiş millet , 1 hafta getirisi ppf lerin altında kalmasına rağmen , sağdan soldan duyumlarla hareket ediyorlar herhalde
    işin ilginci ben almadan telefon açıp sormuştum. risk seviyesi 6, uygun zamanda hisse pozisyonu alınacak denmişti. bu hafta uygun zaman da geldi ama tık yok tabi. güveni kaybettiler vesselam

5. neden izahnamede risk seviyesi yazmıyor? böyle şey olur mu? fon yatırımcısı fon sahibine telefon ederek mi bilgi edinecek? yatırımcı fon seçimindeki önemli bilgilerden birinin de fon risk seviyesi olduğunu düşünüyorum.

6. Dostlar IJZ ye dikkat ettiniz mi bu aralar?
    Bir haftadır + seyrediyor

Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    Dostlar IJZ ye dikkat ettiniz mi bu aralar?
    Bir haftadır + seyrediyor
    Amerika'daki ilgili hissesi hareketli sanırım ,

8.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    neden izahnamede risk seviyesi yazmıyor? böyle şey olur mu? fon yatırımcısı fon sahibine telefon ederek mi bilgi edinecek? yatırımcı fon seçimindeki önemli bilgilerden birinin de fon risk seviyesi olduğunu düşünüyorum.
    Risk seviyesi izahnamede yazmaz.
    Yatırımcı bilgi formunda yazar. HJB'nin de yazıyor. 6 olarak.
    https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...79cb6b4b637885

Sayfa 814/1002 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •