Sayfa 499/1002 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Şu an yapılacak en mantıklı hareket ne olabilir diye düşünüyorum, hiçbir şey yapmadan beklemek mi? az da olsa kârda olan fonları satıp zararda olanlara ekleme yapmak mı? hepsini satıp nakite geçmek mi? yoksa kkm mi? ne yapsak olmuyor hem ana paradan zarar, hem enflasyona karşı zarar, milletin parasını eritiyorlar, bu durumun uzun süre düzeleceği yok herhalde.
    Şu an yapılacak en mantıklı hareket kredi ile araba almak enflasyon ve dolara karşı asla ezilmiyor. Yılın ikinci yarısında ÖTV artışı olması da muhtemel. Seneye 1 milyon altında araba kalmayacak...

2. Benim portfoyde zarar yazdi tabi normal olarak , cogunluk IJT ve TGE fonlarinda idi. Yuzde 4 civari zarar var. Bi yerden yururuz herhalde Fed in olusturacagi ruzgara yelkeni actik bekliyoruz.

Bazi haberler https://www.bloomberght.com/dunyanin...-dusus-2310081

https://www.bloomberght.com/dunyanin...ikladi-2309830

Bu haberler isiginda bakarsak enflasyonu gecmeyi birak , bizler gibi kucuk yatirimcilarin portfoyu eksi yazmasi normal olsa gerek. Insan uzuluyor ama yapacakta bisey yok beklemekten baska. Bi yerden ruzgar esecektir. Yelkenimize ruzgar , portfoyumuze para dolacaktir umuyorum.

IJT , TGE biraz FJB. HVS , IPB , KRF gibi fonlardayim. %40 ppf de bekliyorum. Bu miktari KKM mi yapsam yoksa IJT veya TGE ilave yapsam. Bu konuda kafam karisik.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Fed yıl sonuna kadar yapacağı toplantılarda faiz artışına devam ederse bu durum abd borsalarını olumsuz etkiler. Tabi doğal olarak da yabancı fonları
    Evet bugün ben de kare portföy ile bu durumu konuştum, pozisyon değiştirmek gibi bir durum olmadığını ve S&P hisselerini taşımaya devam edeceklerini söylediler

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Benim portfoyde zarar yazdi tabi normal olarak , cogunluk IJT ve TGE fonlarinda idi. Yuzde 4 civari zarar var. Bi yerden yururuz herhalde Fed in olusturacagi ruzgara yelkeni actik bekliyoruz.

Bu haberler isiginda bakarsak enflasyonu gecmeyi birak , bizler gibi kucuk yatirimcilarin portfoyu eksi yazmasi normal olsa gerek. Insan uzuluyor ama yapacakta bisey yok beklemekten baska. Bi yerden ruzgar esecektir. Yelkenimize ruzgar , portfoyumuze para dolacaktir umuyorum.

IJT , TGE biraz FJB. HVS , IPB , KRF gibi fonlardayim. %40 ppf de bekliyorum. Bu miktari KKM mi yapsam yoksa IJT veya TGE ilave yapsam. Bu konuda kafam karisik.
    Sayın Blackmirror, bence kismen nakitte kalmak çok iyi olur. Ben full malda olduğum için düşüşü daha sert hissettim. Yedek akçe candır

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Evet bugün ben de kare portföy ile bu durumu konuştum, pozisyon değiştirmek gibi bir durum olmadığını ve S&P hisselerini taşımaya devam edeceklerini söylediler

farklı ülke borsalarıyla ilgili yatırım düşünüyorlar mıymış bu konu geçti mi ?

fed' in faiz arttırımı ve bilanço küçültmesinde bıçağın iki yüzü var. tek taraflı düşününce borsalara olumsuz yansıması beklenir. diğer yüzünde ise senaryo farklı.

fed'i dünyadaki diğer bütün merkez bankalarından ayıran bir özellik var ? Fed de dahil merkez bankalarının birinci önceliği fiyat istikrarını sağlamak iken bunun yanında FED in bir görevi de işsizlikle mücadeledir. Bu bağlamda enflasyona kalkan olacak birinci savunma hattı ( kızıl kalkan Roth Schild ) faiz oranlarını arttırmaktır. Bu da dolaylı olarak USA borsasına yarar.

FED çok kompleks bir yapıdır. Dünyaya olan etkisini anlamak için geçmişine gitmek gerekir. 1743 Frankfurt'undaki dükkandan başlar
    hikaye...

http://www.ekonomikyorumlar.com.tr/f...20005999_4.pdf
    Son düzenleme : Lucky Player; 01-07-2022 saat: 23:15.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6. son 1 ayda %5 üzeri getiri sağlayan fonlar (serbest fonlar hariç )
    DZT , ZJL , TLH , ZJV VE GOH ( burada sadece DZT uzun vadeli borçlanma , diğerleri hisse senedi fonları)

Burada bir arkadaşla GOH mu ZJL mi muhabbeti yapmıştık . Ben tercihimi ZJL den yana kullanmıştım o GOH demişti

kendisini tebrik ederim % 10 getiri sağlamış .

en çok kaybettirenler kıymetli madenler , karma ve fon sepeti şemşiye fonu

fon olarak bende sadece ZJL VE IPV var

yabancı hisse senedi ve fonların alımına daha vakit olduğunu düşünüyorum
    YTD

7.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Şu an yapılacak en mantıklı hareket kredi ile araba almak enflasyon ve dolara karşı asla ezilmiyor. Yılın ikinci yarısında ÖTV artışı olması da muhtemel. Seneye 1 milyon altında araba kalmayacak...
    Öyle görünüyor, aslında aylardır aklımda ama galerici ve sahibinden satanlar çok fark koyuyor diye bayilerden alayım dedim tabi bulmak mümkün olmadı, ne alacağıma da karar veremedim bir türlü, bu arada favorilere eklediğim ne varsa satıldı gitti.
    Şimdi diyorum ki paramın tamamı fonlarda durmasaydı günlükte veya ppf de olsaydı çok daha rahat karar verebilirdim, fonlar insanı bağlıyor, yavaş yavaş günlüğe geçip araba mı olur, ev mi olur, arsa mı olur artık büyük kısmını nakit hariç bir yerlere yatıracağım.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Benim portfoyde zarar yazdi tabi normal olarak , cogunluk IJT ve TGE fonlarinda idi. Yuzde 4 civari zarar var. Bi yerden yururuz herhalde Fed in olusturacagi ruzgara yelkeni actik bekliyoruz.

Portföyün tamamı ppf de veya kkm de olmayan herkes bu ay zararda anlaşılan, gerçi aylardır zarardayız da aslında, bu durum yakın zamanda düzelecek gibi de görünmüyor, bir ay +2 yapsak öbür ay -3 yapıyoruz, gerçek enflasyon aylık %8-10 olsa durumun vahimliği ortada. Aynı şekilde ben de zararda olan fonlara ilave mi yapsam, kkm mi yapsam karar veremedim. Veya başka şekilde değerlendiririm diye nakite geçenleri nkolay ve ppf yapıyorum.

Sayfa 499/1002 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •