Sayfa 463/1002 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

GZE gibi performanli olabilir mi acaba

43 gunluk MK 80.5%
    29 gunluk MK 61.3%

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Sn. hayrani selamlar. Sorunuzun cevabini bilmiyorum. Myfinans gorurse yardimci olabilir. Daha once aciklamisti.

Merkez kur %1,44 artış. 15,5639 dan 15,7886 ya

YAPI KREDİ PORTFÖY EMTİA SERBEST FON isleme acilmis. Finans ve Ziraat in emtia fonlarida yakinda acilir herhalde.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=YGM
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2. OVD - QNB FİNANS PORTFÖY EMTİA FON SEPETİ FONU kendi türüne göre en çeşitli emtia sepeti olabilir.
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altın fonlarında yabancı senetler ve byf'ler var ise Bloomberg veri dağıtım ekranlarından alınan TSI 16.30-17.00 arasındaki fiyatların ortalaması ve değerleme günü ilan edilen TCMB alış kuru esas alınıyor.

İçinde altın varsa bist kıymetli taşlar 16.30 bülteni verisi önem kazanıyor.

Ama fonların içerikleride çok farklı mesela FIB'de bol miktarda yerli gldtr ve zgld byf var, yerli viop kontratları var bu kısımlar içinse bist kapanış değerleri önemli.

Yani genel olarak 16 ila 18 arasında oluşan fiyatlar fon değerini belirliyor.
    konuyla ilgili ziraat altın fonu iletişime de mail atmıştım cevap gelmiş. altın fonumuzun günlük fiyatının belirlenmesinde 15.30'da açıklanan Amerikan doları alış kuru ve bist kıymetli madenler ve taşlar piyasasında 16'dan sonra açıklanan (USD/ONS) kuru baz alınır deniyor.

4. Takip ettigim ve yatirim yaptigim bazi fonlarin guncel dagilimlarini paylasayim. Kap a bildirilen dagilimlar degismis olabilir Nisan ayi son islem gunundeki dagilimi gosterir.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

AOY %5.68
    OLD %2.40
    IKP %2.50

Bu kadar fark hesaplama saati arasindaki farktan dolayi olsa gerek. OLD ve IKP saat 18 kapanisini esas aliyor AOY ise gun kapanisini hesaplamaya yansitiyor olsa gerek.

Bazi kisiler Twitter da tabloyu kendi yapmis gibi paylasiyor ve takipci arttirmaya calisiyorlar.

O yuzden made by black mirror from hisse.net ibaresini dusme geregi duydum.

Saygilar , bol kazanclar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ARKANA BAK TAM ORADAYIM
    Gönderi
    1,672
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    OVD - QNB FİNANS PORTFÖY EMTİA FON SEPETİ FONU kendi türüne göre en çeşitli emtia sepeti olabilir.
    Saygılar.
    Şimdi bunda stopaj sıfır değil mi?
    I WANT TO PLAY A GAME ==> ( twitter'a gel )

6. OVD kodlu Finansbank emtia fon sepetinde uzatılan vergi teşvikinden faydalanma imkanı var. Finans portföyün OJT sonrası ikinci uyanık girişimi. Bu tek başına bir cazibe yaratıyor mu? Dün yayımlanan yatırımcı bilgi formunda portföyün %40 yerli borsa yatırım fonları içerdiğini belirtmişler. HEnüz oturmamakla birlikte belli ki kendilerine ait altın (FGA) ve gümüş (FGS) borsa yatırım fonlarını alacaklar. Karşılaştırma ölçütünün toplam %25'inin Finansbank altın ve gümüş borsa yatırım fonları olacağı belirtilmiş. Dolayısıyla içerisinde en az %25 kendi borsa yatırım fonları olacak. Kalanı kıymetli maden harici ETF'ler olacaktır. Biraz da likit varlıklar. Portföy raporunun yayımlanmasını beklemek lazım diye düşünüyorum. %2,5 yönetim ücretini de göz önüne alınca ne kadar aktif yönetilecek merak konusu.

7.  Alıntı Originally Posted by SAW Yazıyı Oku
    Şimdi bunda stopaj sıfır değil mi?
    Evet sıfır

8. Bu yurtdışı piyasalara ne oldu gene.dünkü kazançlarının fazlasını bugün geri veriyor.btc de bundan etkileniyor

Sayfa 463/1002 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •