Sayfa 965/1002 İlkİlk ... 465865915955963964965966967975 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,713 - 7,720 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ayrıca Takasbank tarafından da günlük kontrolü yapılıyor;

https://www.takasbank.com.tr/tr/hizm...e-ve-raporlama
    detaylı bilgi için teşekkürler. o zaman denetleniyordur bu kadar yazıp çizdiklerine göre. bilmiyorum ben olaya gönlümü hoş tutmaları açısından bakıyorum hergün %1 veriyorsa fazlasını yemesinde sakınca yok gibilerden çıkar ilişkisine dayalı bi mentalitem var siz aldırmayın bana: )

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    detaylı bilgi için teşekkürler. o zaman denetleniyordur bu kadar yazıp çizdiklerine göre. bilmiyorum ben olaya gönlümü hoş tutmaları açısından bakıyorum hergün %1 veriyorsa fazlasını yemesinde sakınca yok gibilerden çıkar ilişkisine dayalı bi mentalitem var siz aldırmayın bana: )
    Rica ederim.

Ben de hisse yoğun fonlardaki yönetim ücretleri yüksekliğine eleştiri getirenlerle(örn. %3.65) ilgili, sizinle benzer bakış açım var, bana uzun vadede %1 yönetim ücretli olan hisse fona göre, diğer fonun iyi bir getirisi oluyorsa, yönetim ücreti benim için önemli değil.

Tabi zaman içerisinde yönetim ücretlerinin düşmesi benimde temennim.

Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    çok kötü olmuş gerçekten, ne anladık bu işten, zp6 ve zp9 zaten 2 ayda ancak bu kadar getirmişti, bir günde hepsi gitti o zaman, hatta zarara bile geçmiş olabilirler, bu durumda doları faize yatırmak daha iyi, euro da boşta dursun.
    Perşembe MB kuru 27.14 ydi, cuma 26.45 kapadı.

Aradaki %2.5 luk fark ister istemez dövizle fiyatlanan fonların TL fiyatlamasına yansıyor.

İlgili serbest fonları döviz ile almak stopaj açısından daha doğrusu.

Örneğin zp6,0 TL olarak pazartesi %-2.49 iken, USD olarak %+0.047

USD olanda stopaj sadece USD getirisi üzerinden hesaplanırken, TL olanda üzerine toplam kur farkı getirisinden de stopaj alınıyor.

Bu arada pazartesi altın fonları da %1.5 ile 2 arası yazacak muhtemelen. Tca %-1.584

Saygılar

4. saatler nasdaq'ı gösteriyor gibi..uzun valör sürelerini de hesaba katarsak trene binmek isteyenler yarın fonlarına satış vermeli..

5.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku

Aradaki %2.5 luk fark ister istemez dövizle fiyatlanan fonların TL fiyatlamasına yansıyor.

USD olanda stopaj sadece USD getirisi üzerinden hesaplanırken, TL olanda üzerine toplam kur farkı getirisinden de stopaj alınıyor.

Bu arada pazartesi altın fonları da %1.5 ile 2 arası yazacak muhtemelen. Tca %-1.584

Saygılar
    bilgilendirme için çok teşekkürler, anladığım kadarı ile bu fonların tl. ile alınları ile usd ve euro olarak alınanlarının getirileri farklı oluyor, bu düşüte tl. ile alınanların eksi getirmesi çok normal ama dolar ve euro olarak alınanlar bu düşüşten nasıl oluyor da artı getiri olarak etkileniyor onu anlayamadım.
    altın fonları için de kötü oldu tam da ons altın biraz yükseliyordu, elimdeki kıymetli madenler fonu zarardan kurtuldu diyordum, tekrar başa dönecek şimdi, enflasyon kadar getiri şöyle dursun ana paradan zarar etmemek bile zorlaştı artık, risk alsan bir dert almasan bir dert.

6. Eıc kimsede yokmu arkadaslar

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    çok kötü olmuş gerçekten, ne anladık bu işten, zp6 ve zp9 zaten 2 ayda ancak bu kadar getirmişti, bir günde hepsi gitti o zaman, hatta zarara bile geçmiş olabilirler, bu durumda doları faize yatırmak daha iyi, euro da boşta dursun.

Bu döviz serbest fonlar çok az getiriyor. Uğraşmaya değmez. Eurobond ve DİBS daha cazip bunlara göre. Ayrıca 200bin$€ alım üstünde özel şirketlerin eurobond ları epey iyi oluyor.

8.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku

Saygılar
    Sayın tradestop cahilliğime verin, zp6 benzeri fonları anapara olarak dolar ya da zp9 benzeri fonları anapara olarak avro üzerinden alırsak, döviz, kur hareketinden etkilenmiyor muyuz o zaman? Doğru mu anladım

Sayfa 965/1002 İlkİlk ... 465865915955963964965966967975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •