Sayfa 911/1002 İlkİlk ... 411811861901909910911912913921961 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,281 - 7,288 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    geçmiş sahifelerin birince cicibicinin iki fönünden bahsetmiştim. bi kurcalayın isterseniz... ayriyetten eyçesbisi'nin fönlárıni da bi kürcalayın , habune ? hepdurdu ...

iş portföyün kahkaha ve 7 numaralısı falan ....
    tamamdır onları bir inceleyeyim, gerçi son zamanlarda onların da hepsi borsaların etkisiyle iyi yükseldi ama olsun başka geçecek yer bulamıyorum, en azından riski daha düşük olur, hisse yoğunları almak bundan sonra yüksek risk, düzeltme gelirse girilir ancak.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bi saniye , yazıyı güncelleyeceğim......
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    tamamdır onları bir inceleyeyim, gerçi son zamanlarda onların da hepsi borsaların etkisiyle iyi yükseldi ama olsun başka geçecek yer bulamıyorum, en azından riski daha düşük olur, hisse yoğunları almak bundan sonra yüksek risk, düzeltme gelirse girilir ancak.

haklısınız, fon sepeti fonları yöneticileri bile getiri telaşına düştüler haklı olarak , madem bi fırsat var yallah bismillah diyerek veya Lady Gaga yar ve yardımcımız olsun diyerek ( kimsenin inancı sorgulanmaz, en azından ayıptır nezaketsizliktir) fon sepeti fonunun içine malı direkt kaynağından alarak ( dasistbörsaistanbul) hisse senedi margarinlemeye (almaya) başladılar... GO2 , GO3 , GO4 , IRF

burada esnek olan , çabuk hareket eden belki getiriden mahrum bırakır , lakin olası kaybı sınırlar herhalde... yani hiç bir şeye kesin şu olur diyemeyiz... cicibicinin birinci delişmen fonu , yoğuşmalı finansman bonosu taşıyor, % 7 gibi de hisse taşıyor pastada görünen... viopta ters pozisyon açıyorlar mı bilmiyorum... grafik rahvan rahvan gidiyor...bu şirketin ( cicibici ) fon sepeti fonu da şimdilik geçmişten beri hep rahvan gitmiş de tabii bunda rikis daha yüksek... aha şimdi baktım bu fon sepeti fonu da direkt hisse senedi almış portföyüne...

şüphe iyidir o halde şunu soralım ; herkeş hisseye yumulduysa fiyatları casper sevimli hayalet mi yukarıya taşıyacak ? taze para lazım .. cem karaca bindik bir alamete hella sis farları eşliğinde.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    haklısınız, fon sepeti fonları yöneticileri bile getiri telaşına düştüler haklı olarak , madem bi fırsat var yallah bismillah diyerek veya Lady Gaga yar ve yardımcımız olsun diyerek ( kimsenin inancı sorgulanmaz, en azından ayıptır nezaketsizliktir) fon sepeti fonunun içine malı direkt kaynağından alarak ( dasistbörsaistanbul) hisse senedi margarinlemeye (almaya) başladılar... GO2 , GO3 , GO4 , IRF

burada esnek olan , çabuk hareket eden belki getiriden mahrum bırakır , lakin olası kaybı sınırlar herhalde... yani hiç bir şeye kesin şu olur diyemeyiz... cicibicinin birinci delişmen fonu , yoğuşmalı finansman bonosu taşıyor, % 7 gibi de hisse taşıyor pastada görünen... viopta ters pozisyon açıyorlar mı bilmiyorum... grafik rahvan rahvan gidiyor...bu şirketin ( cicibici ) fon sepeti fonu da şimdilik geçmişten beri hep rahvan gitmiş de tabii bunda rikis daha yüksek... aha şimdi baktım bu fon sepeti fonu da direkt hisse senedi almış portföyüne...

şüphe iyidir o halde şunu soralım ; herkeş hisseye yumulduysa fiyatları casper sevimli hayalet mi yukarıya taşıyacak ? taze para lazım .. cem karaca bindik bir alamete hella sis farları eşliğinde.
    yani anladığım kadarı ile artık bunların da riski yüksek, özellikle hisse oranı fazla olanların, biste bir düzeltme gelmeden buradan alınırsa zarar etme ihtimalleri artıyor, gidecek başka yer kalmadı diye de buradan fazla riske girilmez, en iyisi esnek hareket edenlerden bir miktar alıp kalan miktar için beklemek herhalde.

Temmuz ayı içerisinde elimdeki hisse senetlerini hisse senedi yatırım fonlarına dönüştürdüğümü belirtmiştim. Ağustosun biri itibariyle bir aylık bir analiz-mukayese yaptım, faydalı olacağını düşündüğüm için burada paylaşıyorum.

Biri hisse ağırlıklı değişken, 10'u hisse fonu olmak üzere toplam 11 adet fon aldım.
    Bugün itibariyle Tefas verilerine göre son bir ayda;
    Bist 100: %20
    BIST 30: %17,8
    Aldığım yatırım fonlarının en iyi performans göstereni %32,6; en düşük performans göstereni %22,8; ortalamada ise %27,5 getiri sağlamışlar.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    yani anladığım kadarı ile artık bunların da riski yüksek, özellikle hisse oranı fazla olanların, biste bir düzeltme gelmeden buradan alınırsa zarar etme ihtimalleri artıyor, gidecek başka yer kalmadı diye de buradan fazla riske girilmez, en iyisi esnek hareket edenlerden bir miktar alıp kalan miktar için beklemek herhalde.
    paramın şu kadarıyla şu kadar vade için beklemeyi kabülleniyorum.... tuşa basmadan önce bunu halletmek akıl sağlığı için gerekli herhalde... önce '' vade ''

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,788
     Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Aynı sorunu bugün bende yaşadım. 1 gün param boşta kaldı. Acaba hep mi oluyor, bugüne özel bir durum muydu?
    Garanti bankasında paranız boşta kalmaz diye biliyorm. ppf çeviriyorlar

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Bu tür uygulamalar çok faydalı oluyor. Portföyü takipsiz bırakmamak lazım.
    Excel konusunda destek isterseniz seve seve yaparım...

Sayfa 911/1002 İlkİlk ... 411811861901909910911912913921961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •