Sayfa 960/1002 İlkİlk ... 460860910950958959960961962970 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,673 - 7,680 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dünkü MB nın faiz artışı açıklaması sonrası bistte %3 lere varan yükseliş gözlemledik. Ben duruma şaşırdım, Çünkü faiz borsanın rakibi konumdadır. Yani faiz yükselirse borsa düşer, faiz düşerse borsa yükselir. Genel durum budur. Piyasa herhalde durumu olumlu karşıladı diye düşündüm. Ama kapanış farklı oldu.
    dün kafalar karışıkmış anlaşılan bugün kapanışta az çok gidişat belli olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dünkü MB nın faiz artışı açıklaması sonrası bistte %3 lere varan yükseliş gözlemledik. Ben duruma şaşırdım, Çünkü faiz borsanın rakibi konumdadır. Yani faiz yükselirse borsa düşer, faiz düşerse borsa yükselir. Genel durum budur. Piyasa herhalde durumu olumlu karşıladı diye düşündüm. Ama kapanış farklı oldu.
    Faizin borsa üzerinde olumsuz etkisi olabilmesi için o faizin gerçek enflasyonun anlamlı şekilde üzerinde olması lazım.
    Halbuki şimdi millet %40 faiz alabilrmiyiz telaşında
    %40 faiz alıp beklemek demek paranın yarısından çoğunu eritip yok etmek demek.

O yüzden bu ölçüdeki bir artışın olumsuz etkisi olamaz.

Haa bir sonraki toplantıda politika faizini %65 yaptım derse o zaman düşünürüz durumu.

Bu minik sayılacak artışların etkisi olumlu dahi olabilir.
    Niye,
    1- Genel kabul gören ekonomik politikalara dönülüyor, o yüzden yabancı çekingenliğini atıp gelebilir beklentisi olur
    2-Artış var ama oranlar enflasyon karşısında eziliyor, o halde tek yol borsa düşüncesi yerleşebilir.

Bence bugünkü artışta bunun göstergesi oldu.

3. Bu arada faiz artışı bizim cds'leri olumlu etkiledi ki dünkü mb kuru -0,29 olmasına rağmen benim tüm döviz fonlarım bugün ciddi oranda artıdaydı.

Pazartesi eksi yapacaz ama mb düşüşü kadar eksi yaşamamış olacağız.

4. Michael Burry hem S&P hem de Nasdaq için 1.6 Milyar $ (!!) Short açmış. Robert Kiyosaki de benzer bir iddiada bulunuyor. US fonlarına yatırımda biraz temkinli olmak gerekebilir.

5. Peki UuS borsalarına alternatif ne olabilir. Yaz bitip Sonbahara yaklaşırken, Ukrayna-Rusya savaşı devam edecek gibi görünürken ve BRICS'e Suudi Arabistan ve İran'ın dahli konuşulurken Petrol'e bu seviyelerden yatırım yapılmalı mı diye düşünüyorum. Ayrıca Panama kanalının da Eylül'ün ilk haftasının sonuna kadar kapatılması Emtia'lara olumlu yansır mı acaba diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

6. Bulunulan ortamda ne doğru ki ezberden konuşabiliyorsunuz.

Faiz arttırmının fon performanslarına olumlu yansıması muhtemel. Yükselen alternatif maliyetlerin kötü parayı kovmasıyla daha dengeli ve başarılı olanlar öne çıkacaktır.

Ne alsak yürüyoruz ne alsak kâr dönemi bitince ticaretin herkese göre olmadığı ortaya çıkacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Michael Burry hem S&P hem de Nasdaq için 1.6 Milyar $ (!!) Short açmış. Robert Kiyosaki de benzer bir iddiada bulunuyor. US fonlarına yatırımda biraz temkinli olmak gerekebilir.
    Bury çift ayaklı pozisyon açıyor lakin alım bildirme zorunluluğundan dolayı aldığı long pozisyonlar görülmüyor..

8.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    Bury çift ayaklı pozisyon açıyor lakin alım bildirme zorunluluğundan dolayı aldığı long pozisyonlar görülmüyor..

Bury çok yoğun bir şekilde Hapishane hisse senetleri almıştı. Hala en büyük pay bunlarda long olarak. Bury ABD nin kaosa sürüklendiğini ve suç oranlarında patlama yaşanacağı için Hapishane hisselerinin çok iyi temettü vereceğini öngörüyor.

Sayfa 960/1002 İlkİlk ... 460860910950958959960961962970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •