Sayfa 668/1002 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Yarın endeksin,
    5000 e de, 4857 de gidebilir mi acaba ? diye aklımdan da geçiyor.
    evet bence hesap bu rakamlara gelmek galiba.
    bunun için bir sebebe bile gerek görmüyo palalar.

2. Merhaba. Banka ile yatırım aracılığıyla fon alma arasında fark ya da avantaj var mı? Mesela finansbankla finansinvest arasında tefas fonu alımı konusunda vatandaşın lehine olan bir şey var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Merhaba. Banka ile yatırım aracılığıyla fon alma arasında fark ya da avantaj var mı? Mesela finansbankla finansinvest arasında tefas fonu alımı konusunda vatandaşın lehine olan bir şey var mı?
    bankalar fon alanların sırtından valör hırsızlığı yapıyor. Aynı hırsızlık çoğu aracı kurumdada mevcut.
    örnek vereyim bir gün valörlü EIC var elinizde. boşta paranız da yok. aniden beklediğiniz hisse düştü. hemen EIC'i satıyorsunuz. hisse senedini alıyorsunuz. bu özelliği olmayan aracı kurumlarda bile işlem yapmamak lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    bankalar fon alanların sırtından valör hırsızlığı yapıyor. Aynı hırsızlık çoğu aracı kurumdada mevcut.
    örnek vereyim bir gün valörlü EIC var elinizde. boşta paranız da yok. aniden beklediğiniz hisse düştü. hemen EIC'i satıyorsunuz. hisse senedini alıyorsunuz. bu özelliği olmayan aracı kurumlarda bile işlem yapmamak lazım.
    Saat 13:30'a kadar verilen emirlerde ve sadece T+1 valörlülerde mi geçerli bu işleyiş. Örneğin saat 15'de takip ettiğimiz hisse istediğimiz fiyata düştü eic satım emri veriyoruz hisse alıyoruz . Tahmini gerçekleşme fiyatı üzerinden ne kadarlık bir işlem miktarına izin veriyor.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

5.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Saat 13:30'a kadar verilen emirlerde ve sadece T+1 valörlülerde mi geçerli bu işleyiş. Örneğin saat 15'de takip ettiğimiz hisse istediğimiz fiyata düştü eic satım emri veriyoruz hisse alıyoruz . Tahmini gerçekleşme fiyatı üzerinden ne kadarlık bir işlem miktarına izin veriyor.
    geçen gün
    Portföydeki EIC i saat 10 da sattım. sattığım tutarına hisse aldım.
    yine saat 10 da RPD satmıştım. ertesi günü onun parasına da hisse aldım.
    sanıyorum aracı kurumun takasbank ile tefas bağlantısı gibi birşey var..
    aracı kurum phillip kapital.
    aynı şeyi osmanlıda denedim. olmadı. sordum. bizde böyle bir şey yok dedi.
    mesela osmanlı fondönüş parasını saat 2 ye kadar bekletiyor. burada sabah 11 civarı para hesaba geçiyor. osmanlıda 13,30 a kadar işlem yapamıyorsun. ve haliyle bizden valör çalıyor

6. Ben de hisseden ziyade fonlar arası geçişteki valörden nefret ediyorum. Mesela atıyorum t+1 iki fon arasında geçiş yaparken valör kaybı olup olmadığını anca deneyerek mi görebiliriz? Diyelim ki xtumy endeksi - 5 yaptı ertesi gün bunu düşükten almak için hvk satıp, hemen goh ya da ıdh alımı girebilir miyiz ki hesaba para dönmeden?

7. Öyle bir durum ki valörsüz olup da bankanın kendisine ait olmayan para piyasası fonunun parası dahi öğleddn sonra geçiyor bankadayken

8.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Ben de hisseden ziyade fonlar arası geçişteki valörden nefret ediyorum. Mesela atıyorum t+1 iki fon arasında geçiş yaparken valör kaybı olup olmadığını anca deneyerek mi görebiliriz? Diyelim ki xtumy endeksi - 5 yaptı ertesi gün bunu düşükten almak için hvk satıp, hemen goh ya da ıdh alımı girebilir miyiz ki hesaba para dönmeden?
    Bu konuda düzenleme bekleniyor, fon dönüşüm işlemi örnek NNF satıp HVZ alacaksınız valör yine işleyecek ama satıştan gelen nakit otomatik diğer fonu alacak böylece 1 gün kazanç oluyor.
    Şuanki sistemde para öğleden sonra geldiği için yeni alımlar ertesi gününe kayıyor.
    Aracı kurumda bu sorun olmuyor zaten bankalar da sorun.

Sayfa 668/1002 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •