Sayfa 850/1002 İlkİlk ... 350750800840848849850851852860900950 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,793 - 6,800 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Evet Yuji bey, biliyorum ancak satış emri vermek için bir öngörü oluşturmak istiyorum. Normalde dün satış verecektim tamamına ancak işler güçler nedeniyle ne yazık ki bugüne kalınca kararsız kaldım.
    Elimdeki fonların tamamı Döviz bazlı olunca 22 Haziran öncesi elden çıkarmaya çalışıyorum
    Burdan anladığım kadarıyla, pztesi öğleden önce girerseniz salı günü 12:00'de alış gerçekleşmiş olması lazım
    Ayrıca almasa bile para boşta durmaz genelde ppf'de değerlenir(fona ve kuruma göre değişir tabi bu)

https://www.takasbank.com.tr/tr/hizm...islem-saatleri

2. Faiz artisindan banka hisselerinin pozitif etkilenecegini farz sayarak ve piyasa beklentisinde gelecek faiz karari ile birlikte yabancilarin banka hisselerine atlayacagini farz sayarak banka hisse fonu aldım

3.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    Selamlar Üstad;

Evet maalesef son paragraftaki bu arkadaşın çıkışları da sert düşüşleri de sert oluyor.
    Şahsen bunu IPJ ile kombine ediyordum ama IPJ, az da olsa batarya teknolojisine yatırım yapıyor sanırım.
    Yerine bir müddet IKP-IPJ ikilisiyle üflettirmeyi düşünüyorum.

İlaveten, yanlış anlamazsanız, sağlık teması da pandemi den ve özellikle Biontec davası sonrasında cazibesini yitirdi gibi bence, bu temaya yatırım düşünceniz nedir?
    Syg.
    hocam en iyiler olduğu iddasıyla yazdığım 12 fon arasında AFS üç aylık bazda getirisi en iyi 4.fon, yine üç aylık bazda tefasa kayıtlı 1300 fon içinde getirisi en iyi 18.fon. bu dava yüzünden aylık bazda biraz geride kaldı ki bence bu da alım fırsatıdır. financial times'ın geçen yıl yaptığı sektör kar sıralaması aşağı yukarı aklımda; sağlık sektörü dünyada teknolojiden sonra en kazançlı 2.sektör, 3. sırada gayrimenkul, 4.sırada finans, 5.sırada marketçilik ve gıda, 6.sırada tekstil, 7.sırada taşımacılık, 8. sırada turizm olması lazım. pandeminin bitişini 2022 boyunca fiyatladı zaten. ve dünya süratle yaşlanıyor. kimse sağlığa harcadığı paraya acımıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam en iyiler olduğu iddasıyla yazdığım 12 fon arasında AFS üç aylık bazda getirisi en iyi 4.fon, yine üç aylık bazda tefasa kayıtlı 1300 fon içinde getirisi en iyi 18.fon. bu dava yüzünden aylık bazda biraz geride kaldı ki bence bu da alım fırsatıdır. financial times'ın geçen yıl yaptığı sektör kar sıralaması aşağı yukarı aklımda; sağlık sektörü dünyada teknolojiden sonra en kazançlı 2.sektör, 3. sırada gayrimenkul, 4.sırada finans, 5.sırada marketçilik ve gıda, 6.sırada tekstil, 7.sırada taşımacılık, 8. sırada turizm olması lazım. pandeminin bitişini 2022 boyunca fiyatladı zaten. ve dünya süratle yaşlanıyor. kimse sağlığa harcadığı paraya acımıyor.
    Tekrar itibar puanı veremiyorum, detaylı ve aydınlatıcı metin için teşekkürler.
    Syg.

5.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    Tekrar itibar puanı veremiyorum, detaylı ve aydınlatıcı metin için teşekkürler.
    Syg.
    rica ederim söylemeniz yeter. burdaki soruları özellikle kaliteli soruları yanıtlarken kendim de kendimi keşfetmiş oluyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    sadece AOY'u portföyümden çıkardım. bir daha da bulaşmam. akbankın fonlarını alacaksın ama şubesinin önünden bile geçmeyeceksin. tam 10 senedir alternatif enerji geleceğin yatırımı diye kakalıyorlar getirisi en berbat yabancı hisse fon olarak aynen devam ediyor.
    AOY 2 yıldır alternatif enerji kaynaklı oldu, daha önce yabancı hisse senedi fonuydu.Pek başarılı değildi.Sonra değişime gitti.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    AOY 2 yıldır alternatif enerji kaynaklı oldu, daha önce yabancı hisse senedi fonuydu.Pek başarılı değildi.Sonra değişime gitti.
    2010'larda kur farkına rağmen arka arkaya 6 sene boyunca düşmeyi başaran alternatif enerji fonu bu değilmiydi?: ) kesin olarak hatırlıyorum batak getiri rekoru ondaydı. ama aoy olmayabilir kesin konuşmayım. ne farkeder ki hem uzun hem kısa vadede bahsettiğim 12 fon içinde yine en kötü getiri bunda. bence dünyada fosil yakıtlar tükenmeye yüz tutmadıkça bunda başarı zor. o da 2100 yılı diyorlar. siz bu fondan tutuyorsanız savınız nedir?

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    2010'larda kur farkına rağmen arka arkaya 6 sene boyunca düşmeyi başaran alternatif enerji fonu bu değilmiydi?: ) kesin olarak hatırlıyorum batak getiri rekoru ondaydı. ama aoy olmayabilir kesin konuşmayım. ne farkeder ki yine en kötü getiri bunda. bence dünyada fosil yakıtlar tükenmeye yüz tutmadıkça bunda başarı zor. o da 2100 yılı diyorlar. siz bu fondan tutuyorsanız savınız nedir?
    O dediğiniz başka bir fondur.AOY 2 yıldır alternatif enerji oldu.Öncesi yabancı hisse fonuydu.

İklim değişikliğ falan diye diye bunları parlattılar
    aoy, gzh, ıkp, old, pıl, yjh hepsi bu tür fon.
    Yıllıkta en geride kalan aoy.

Bende numunelik miktarda gzh var.Öylesine duruyor bir kenarda.

Sayfa 850/1002 İlkİlk ... 350750800840848849850851852860900950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •