Sayfa 940/1002 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,513 - 7,520 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    IPB dükkanı kapattı galiba.

Patinaj çekip duruyor.
    Elimdeki fonları satmıştım paranın dönmesini bekliyordum. Amacım TPP almaktı ama lanet Burgan ON'da nitelikli yatırımcı beyanı verilemediği için IPB'nın %6 yaptığı günün ertesi gün alım yaptım. İçimden de geçirmiştim bunlar vioptan bir günde %6 vurdular 3-4 hafta bu getirinin ekmeğini yerler diye gerçekten de öyle oldu %6 yaptığından beri fon nerdeyse 3 hafta %3 anca getirdi. Borsa yükseliyor 0,20-0,30 yükseliyor borsa düşüyor 0,20-0,30 düşüyor. Borsanın +3 yaptığı gün %1 zor getiriyorsun borsanın -0,70 yaptığı gün -0,50 getiriyorsun. Ayrıca fona son 1 ayda 2 420 Milyon TL giriş olmuş %160 portföyü büyümesi var. Yine nerde çokluk orada boklu durumuna yakalandık.

2.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Elimdeki fonları satmıştım paranın dönmesini bekliyordum. Amacım TPP almaktı ama lanet Burgan ON'da nitelikli yatırımcı beyanı verilemediği için IPB'nın %6 yaptığı günün ertesi gün alım yaptım. İçimden de geçirmiştim bunlar vioptan bir günde %6 vurdular 3-4 hafta bu getirinin ekmeğini yerler diye gerçekten de öyle oldu %6 yaptığından beri fon nerdeyse 3 hafta %3 anca getirdi. Borsa yükseliyor 0,20-0,30 yükseliyor borsa düşüyor 0,20-0,30 düşüyor. Borsanın +3 yaptığı gün %1 zor getiriyorsun borsanın -0,70 yaptığı gün -0,50 getiriyorsun. Ayrıca fona son 1 ayda 2 420 Milyon TL giriş olmuş %160 portföyü büyümesi var. Yine nerde çokluk orada boklu durumuna yakalandık.
    Evet bende inceledim geçmişe dönük arada %10 un üzerinde günlük düşüş gördüm. Bunlar arada büyük riskler alıyor. Arada zar atıyor bunu yönetenler. Görünen bu. Ben çıkmaya karar verdim bundan. Böyle fon yönetilmez bana göre. Parayı TCD ve bunun arasında bölmüştüm. 10-20 az getirsin güvenilir olsun.

Saçma sapan işler yapanlara para emanet edilmez.

Bu ay sonu bende de aynı dert olucak ne alsam karar veremedim ppfler çok dustu, borsa çok gitti hsyf alinmaz düzeltme bekleniyor.icinde az hisse bulunduran değişken bulmak lazım .

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Bu ay sonu bende de aynı dert olucak ne alsam karar veremedim ppfler çok dustu, borsa çok gitti hsyf alinmaz düzeltme bekleniyor.icinde az hisse bulunduran değişken bulmak lazım .
    RPD ve HVU bakabilirsiniz, riski düşük olan fonlar arasinda beğendigim 2 fon bu

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    RPD ve HVU bakabilirsiniz, riski düşük olan fonlar arasinda beğendigim 2 fon bu

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkürler takibe aldım.

6. Merak ettim acaba fonlara uzun vadede yatırım yapilirsa fondan emekli olabilinir mi? bes mi fon mu biriktirmek daha mantikli?

7.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Merak ettim acaba fonlara uzun vadede yatırım yapilirsa fondan emekli olabilinir mi? bes mi fon mu biriktirmek daha mantikli?
    Bes in avantajı devlet katkısı.
    Bes devlet katkı payı fonlarında artık daha fazla hisse senedi bulunuyor. Eskiye göre daha iyi getiri sağlıyorlar.

8. Yine bir kaç günlük bocalamanın ardından güzel bir gündü hyf için

Sayfa 940/1002 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •