Sayfa 993/1002 İlkİlk ... 493893943983991992993994995 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,937 - 7,944 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Hisse dususlerde, iyi yönetilirse zarar yazmaz gibi duruyor ,doğrumu.?
    Arbitrajın amacı o zaten hocam
    Tefaş'ta daha eski arbitraj fonları var, onların grafiklerine bakabilirsiniz fikir vermesi açışından

Fon karşılaştırma > Filtrele kısmına "arbitraj" yazıp bakabilirsiniz

2. Merhabalar, fon sepeti yatirim fonlari hakkinda biraz bilgi edinmek istiyorum. Fon sepetinin manevra alani hizli oluyor mu? Ornegi borsanin arttigi donemde hsyf yogunluklu fonlari alip sonrasinda altinin yukselisinde altin fonlari mi aliyor? Veya faizlerin yukseldigi donemde kisa vadeli fonlara mi yoneliyor? Ornegin IRF yr bsktim. Icinde hsfy var. Coklu degisken fonu var. Eurobond var. Yani risk degerine gore piyasanin gidisatina gore alabilecekleri fonlari topluyorlar herhalde. Fon stratejisine baktim.sepet yaparken robot yazilimlar uygulaniyor diyor. Bilmem ne ölçüm degerine gore fonlar belirlenir deniyor.Performansina baktim riski6. 5 riskli RPD yi her tarihte geçmiş.yani fsepeti almak daha mi mantikli acaba? Mesela benim altin, hisse senedi , defansif degisken den olusan 3 tane sepet fonlarim var. Yani bu sepetimi bozup tek olarak fsyf mu almak lazım?
    Son düzenleme : ayurdakok; 10-09-2023 saat: 09:07.

3.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Merhabalar, fon sepeti yatirim fonlari hakkinda biraz bilgi edinmek istiyorum. Fon sepetinin manevra alani hizli oluyor mu? Ornegi borsanin arttigi donemde hsyf yogunluklu fonlari alip sonrasinda altinin yukselisinde altin fonlari mi aliyor? Veya faizlerin yukseldigi donemde kisa vadeli fonlara mi yoneliyor? Ornegin IRF yr bsktim. Icinde hsfy var. Coklu degisken fonu var. Eurobond var. Yani risk degerine gore piyasanin gidisatina gore alabilecekleri fonlari topluyorlar herhalde. Fon stratejisine baktim.sepet yaparken robot yazilimlar uygulaniyor diyor. Bilmem ne ölçüm degerine gore fonlar belirlenir deniyor.Performansina baktim riski6. 5 riskli RPD yi her tarihte geçmiş.yani fsepeti almak daha mi mantikli acaba? Mesela benim altin, hisse senedi , defansif degisken den olusan 3 tane sepet fonlarim var. Yani bu sepetimi bozup tek olarak fsyf mu almak lazım?
    Bu konuda benim aldığım iki fon var. GJB ve IRF.
    Ama yaptıkları fonları toplamak sonuçta. Bu işi iyi takip eden ve zamanı olan biri daha iyi bir sepette oluşturulabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    re-pie bu hafta antalyaya, hatta bana 500 metre mesafeye şube açtı. camına kocaman reklam asmışlar bursa downtown avm'ye ortak olun 345 bin lira yatırın 3 ayda bir 8500 lira kira alın diye. ben de içeri girdim hem başarılı fon yönetimleri için teşekkür ettim. hem de bu gayrimenkul yatırım fonu nedir sordum. şaka gibi reklam asmışsınız 345 bin lirayı siz bana verin ben size 3 ayda bir 15 bin lira vereyim dedim: ))

ama işin rengi değişikmiş urfa'da açtıkları avm 3 yılda 20'ye katlamış değeri. yani hem kira alıyorsun, hem de güya kira haricinde ana paran en kötü ihtimal her sene ikiye katlanırmış ve risk neredeyse sıfıra yakınmış. fakat parayı yıllık vadede bağlıyorsun yani yılda 1 çekebiliyorsun. çıkmak da biraz sıkıntı ya payını senden satın alacak adam bulacaksın, ya da %20 zararına re-pie senden alıyor. bu şekilde bir fona ortak olmuş olan varmı aranızda? bana biraz tuzak gibi göründü ama..tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa gerçekten çok minnettar olurum. benim 1 milyonum yok nitelikli yatırımcı değilim diyorum, nitelikli yatırımcı olmak için 1 milyona gerek yok deyip duruyorlar o da kafamı karıştırdı..

şöyle de link verdiler:https://re-pie.com/gayrimenkul-yatir...wntown-avm-gyf

bir de tefas ve befas'tan sonra gefas kurulmuş. o da ilginç. fakat sistemde doğru düzgün bi getiri grafiği yok. yani kısa uzun vadede normal tefas fonlarıyla kıyaslamak zor..

https://gefas.gov.tr/
    Ayrıntıları tam olarak bilmek gerekiyor ama görünüşte kârlı bir yatırıma benziyor, riski de yok değil bazı avm'ler çok iyi çalışırken bazıları sinek avlıyor, buna benzer bir yatırım ankamall avm'de vardı, fon şeklinde değildi tabi girip girmemekte kararsız kalmıştım.
    Fakat bu fondan çıkması sıkıntıymış gerçekten satın alacak birini bulmak çok zor, %20 zararına satmak da biraz saçma olmuş.
    Bir şey söylemek zor gerçekten, iyi bir yatırım da olabilir, giren pişman da olabilir, gayrimenkul Yatırım Fonları aslında daha önce olmalıydı bu konuda geç kalındı.

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ayrıntıları tam olarak bilmek gerekiyor ama görünüşte kârlı bir yatırıma benziyor, riski de yok değil bazı avm'ler çok iyi çalışırken bazıları sinek avlıyor, buna benzer bir yatırım ankamall avm'de vardı, fon şeklinde değildi tabi girip girmemekte kararsız kalmıştım.
    Fakat bu fondan çıkması sıkıntıymış gerçekten satın alacak birini bulmak çok zor, %20 zararına satmak da biraz saçma olmuş.
    Bir şey söylemek zor gerçekten, iyi bir yatırım da olabilir, giren pişman da olabilir, gayrimenkul Yatırım Fonları aslında daha önce olmalıydı bu konuda geç kalındı.
    bence insanın en az 5 milyon lirası varsa bir pay alabilir gönül rahatlığıyla re-pie kolay kolay saçma iş yapmıyor. ama ömürlük birikimi 400 bin olan biri çok çok iyi araştırmalı. gefas'a bakarsan gayrimenkul fonlarının yıllık ortalama getirisi rpd ile aynı zaten, yani kar için isabetli bi yatırım şart. urfa avm gibi 3 senede 20'ye katlayacağını bilsek varsın çıkışta %20'sini kessin: ) de...kimse yoğurtdum ekşi demez, gerçek riskleri ve nakde dönmek istediğinde yaşayacağın zorlukları anlatmıyor olabilirler. mutlaka o yoldan geçmiş birine danışmak lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    Bu konuda benim aldığım iki fon var. GJB ve IRF.
    Ama yaptıkları fonları toplamak sonuçta. Bu işi iyi takip eden ve zamanı olan biri daha iyi bir sepette oluşturulabilir.
    Takip dediyiniz seyi ben kesinlikle at sat olarak yapmiyorum. Sadece portfoyumde agirlik oaranini dusuruyorum. Ornegin hisse senedinin dususe gectigi donemde hsyf leri agirligini azaltip tta ve rpdnin ağırlığını arttiriyorum.fin alip satmak bana göre değil

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bence insanın en az 5 milyon lirası varsa bir pay alabilir gönül rahatlığıyla re-pie kolay kolay saçma iş yapmıyor. ama ömürlük birikimi 400 bin olan biri çok çok iyi araştırmalı. gefas'a bakarsan gayrimenkul fonlarının yıllık ortalama getirisi rpd ile aynı zaten, yani kar için isabetli bi yatırım şart. urfa avm gibi 3 senede 20'ye katlayacağını bilsek varsın çıkışta %20'sini kessin: ) de...kimse yoğurtdum ekşi demez, gerçek riskleri ve nakde dönmek istediğinde yaşayacağın zorlukları anlatmıyor olabilirler. mutlaka o yoldan geçmiş birine danışmak lazım.
    tabi çok parası olan için ufak bir riske girmeye değer, seneye ikiye katlasa, üç senede 5'e katlasa yine çok iyi bir yatırım aslında, benim gyf'lerden bile haberim yoktu, bunlar sadece kendi kurumundan alınıyor herhalde, fon hakkında ayrıntılı bilgi için mail adreslerine yazdım geri dönerlerse biraz daha anlamaya çalışalım.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    avm projelerine ortak olurkenen projede ilk bakılacakların arasında, o avm deki tükkanlarda satılık olan var mı yoksa hepsi kiralık olarak mı duracak... içinde farklı mülk sahiplerinin olduğu avm ler bence sağlıklı değil...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 993/1002 İlkİlk ... 493893943983991992993994995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •