Sayfa 466/1002 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Buğdayda tüm dünyada sadece 10 aylık stok kalmış, Hindistan tahıl ihracatını askıya almış (veya düşürmüş). Gıda fonları bundan nasiplenir mi acep?

İşin ilginç yanı biz de ilk defa Hindistan'dan buğday ithaline başlamıştık.

2.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Buğdayda tüm dünyada sadece 10 aylık stok kalmış, Hindistan tahıl ihracatını askıya almış (veya düşürmüş). Gıda fonları bundan nasiplenir mi acep?

İşin ilginç yanı biz de ilk defa Hindistan'dan buğday ithaline başlamıştık.
    Yeni mahsül geliyormuş, kıtlık olmaz diyorlar.

Tarım fonu denilenlerin de tarım neresiyle ilgileri var netleştirmek lazım.
    Tarım deyip traktör fabrikası hissesi varsa o iş olmaz.

3. Yabancı fonlardan ümidim yok
    Yabancı fon yerine döviz tutmak daha mantıklı bir süreliğine.Hatta kkm de düşünülebilir.

Ama yerli fonlar hala cazip bence.Şu enflasyona endekli enstrüman bir netleşsin, önce düşer sonra çıkarız gibime geliyor.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bu ortamda yapılacak en doğru hareket herhalde, ben de aynı şekilde düşünüyorum onun için en ufak çıkışlarda kademeli olarak satmaya başladım, tabi benim elimdekilerin çoğu zararda veya aylardır yerinde sayıyor.
    Bir yandan da boşa çıkan parayla zararda olanlara ekleme mi yapayım yoksa zararı arttırır mıyım onu düşünüyorum ama işin içinden çıkamıyorum.
    bu şekilde yapmaktan çok kaybım oldu. Hesapladım hiç satmayıp ilk yaptığım portföyde kalsaydım yüzde 30 daha fazla kazancım olurdu. Para kaybetmemeye çalıştıkca daha fazla kaybediyoruz maalesef

5.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tum karda oldugum fonlara satis verdim bugun. Biraz kenarda durup , bekleyecegim. Enflasyon canavari parayi yiyor ama para kaybetmekten iyidir diye dusunuyorum. Elimde zararda oldugum icin yzg , otj , fjb gibi fonlar kaldi.

Tge , ijt , ijc , ikp , aoy , old , tpc , ipb , gzm , odd tum fonlara satis verdim. Piyasalar cok daraldi yine , kazanctanda olsa para kaybetme ihtimalim cok yukseldi. Para kazanabilme ihtimalimi %30 , %40 civari goruyorum. Daha fazla risk almak istemedim.

Bir yandan fed daraltiyor, bir yandan bizim yeni enstrumanlar cikacak soylentileri. Yatirim yapmayi cok zorlastiriyor.

Tabi yatirim tavsiyesi olarak dikkate alinmasin. Gelecegi kimse bilemez. Bol kazanclar , saygilar.
    Hayırlı olsun black mirror.
    Bende aynı düşüncedeyim. Fonlarda satış verdim. Krediyle bir ev almak için nakit olarak kullanacağım.
    Temettü portföyümü ve eurobond portföyümü bozmadım.
    Artın fon işini bırakmayı düşünüyorum. Yabancı hisse alımı için Midas kullanacağım.
    Saygılar. Sevgiler.

6. 0,89 ve 0,99'luk konut kredi şartları belli oldu.

En belirgini kendinin yada eşi veya çocuğunun evi olmamalı.

İlk Evim Konut Kredisi sıfır konutlar için

Genişletilmiş Konut Kredisi sıfır veya 2. el için
    Ama bunun için Konut değerinin en az yarısının 07.05.2022 öncesinde döviz ve/veya altın hesaplarında bulunması ve söz konusu tutarın kredi kullanım tarihine kadar bankada TCMB Dönüşüm Kuru üzerinden TLye çevrilerek karşılanması gerekiyor.
    Konut değerinin yüzde 50sinin finansmanı için konut kredisi kullandırılabilir.
    https://twitter.com/HMBakanligi/stat...xlXZdV_0IbVXxg

7. Fonlarla doğrudan bağlantısı olmasa da, yatırım tercihlerimizin şekillenmesiyle ve yatırımlarımızın nasıl eridiğiyle ilgili olması bakımından düzgün bir yazı, herkes okumalı.

https://www.perspektif.online/15-mayis-2018-felaketi/

Şu kısım gülmekten karnınıza ağrı girecek bir bölüm.

"Financial Times ise Erdoğan'ın düşünce kuruluşu Chatham House'ta yaptığı özel toplantıya katılan uzmanların da benzer bir şaşkınlık yaşadığını ve Cumhurbaşkanının toplantıya katılanlardan düşük faiz oranlarının düşük enflasyon getirdiğini lütfen öğrenmelerini istediğini yazıyordu."

Lloyds gibi kuruluşların, dünya finans merkezinin kalbindeki uzmanlara "Lütfen öğrenmeleri" için ders vermeye kalkmış ahah.

8.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    bu şekilde yapmaktan çok kaybım oldu. Hesapladım hiç satmayıp ilk yaptığım portföyde kalsaydım yüzde 30 daha fazla kazancım olurdu. Para kaybetmemeye çalıştıkca daha fazla kaybediyoruz maalesef
    Aslında benim de niyetim uzun vadeli hiç satmadan ve her düşüşte ekleyerek gitmekti ama çeşidi fazla tuttum, 4-5 aydır düşüş bitmedi bu gidişle bitecek gibi de görünmüyor, en azından piyasalardan olumlu sinyaller gelene kadar yerinde sayanları ve az zararda olanların miktarını düşürüyorum şimdilik, zararı fazla olanlara dokunmayıp ekleme yapayım diyorum.
    Çok ters bir zamanda riskli fonlara girmişiz, 20 aralık etkisi geçmeden Ukrayna olayı sonra fed faiz artışı daha kötüsü olmaz umarım.

Sayfa 466/1002 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •