Sayfa 737/1002 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787837 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,889 - 5,896 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Mel100508 Yazıyı Oku
    İptal edemedim bende.Ama bist konusunda emin degilim.Alimlar devam eder mi? Depremde bisti açık tutan zihniyete güvenemiyorum

CPH2095 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    güvenmiyorsanız bugünkü karınızı almış olur çıkarsınız, sonuçta biliyorsunuz satış yarının fiyatından gerçekleşecek. güveniyorsanız da pazartesiye kadar muhtemelen bir düzeltme gelir ordan düşük fiyattan tekrar girersiniz. her halükarda emrin aktif kalması karınıza bir durum.

yarın yükselişin devam etme olasılığı büyük olduğundan long varantlarımı bugün satmıycam. iz süren stopla devam. ordan bari kaçırmayayım treni.

2. Fonlarda bu kadar valör varken alt sat nasıl yapıyorsunuz ? Teoride bir hata var gibi geliyor bence.
    Trade için tefas onları kullanmak çok verimli değildir. Biliyorsunuzdur fakat yine hatırlatayım.
    Borsadan altın için gldtr BYF, dolar için USDTR BYF, endeks için ziraatin BYF'lerini kullanmanızı öneririm.
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Fonlarda bu kadar valör varken alt sat nasıl yapıyorsunuz ? Teoride bir hata var gibi geliyor bence.
    Trade için tefas onları kullanmak çok verimli değildir. Biliyorsunuzdur fakat yine hatırlatayım.
    Borsadan altın için gldtr BYF, dolar için USDTR BYF, endeks için ziraatin BYF'lerini kullanmanızı öneririm.
    Saygılar.
    Ben bu dediklerinizi hiç güvenmiyorum, fiyatları gerçek değeri yansıtmıyor çünkü. Altın +5 yapıyor gldtr +1 yapıyor. Bazen tam tersi de söz konusu.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Fonlarda bu kadar valör varken alt sat nasıl yapıyorsunuz ? Teoride bir hata var gibi geliyor bence.
    Saygılar.
    fonlarda trade işine ben de karşıyım ama 3 ayda bir alım satım yaparak fon değiştirmek trade sayılmaz. ekimde aldığım fonları 25 ocakta bozup rpd'ye geçmiştim ve seçimden önce hisse fonlara geri dönme niyetim yoktu. bu deprem ve devasa önlemler olmasaydı herşey plana uygun gidiyordu, 4 binlerdeydik bugün. durumumuz istisnai yani. misal ekimde aldığım 7 farklı yabancı hisse fona daha bir kez bile dokunmadım. traderler bence günlük veya haftalık şort-long yönlü işlemler yapanlar.

5. Merhaba, dün 13:30 öncesi alım emri verdiğim hisse yoğun fon bugün ne zaman hesabımda gözükecek acaba. Hala görünmüyor da...

6.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Merhaba, dün 13:30 öncesi alım emri verdiğim hisse yoğun fon bugün ne zaman hesabımda gözükecek acaba. Hala görünmüyor da...
    Hisse yogun fonlar genelde 12.00 a kadar alınırsa bir sonraki gün 14.30 a kadar alım gerçekleşir ve hesapta görülür. Fonun izahnamesinde alım esasları belirtilmiştir. Eğer o günün alım saati geçilirse 2 gün sonra 14.30 a kadar alım gerçekleşir. Fonun değerlenmesi de alım yapılan günün kapanış fiyatından başlar.

7. Diğer st1 ve GL1 i bulamadım...MAC da şu şekilde yazıyor.. "Saat 13.30’dan önce alım emri verildiği takdirde, yatırım fonu aynı gün akşamı hesaplanan fon fiyatı üzerinden, 1 gün sonra hesabınıza geçer.""
    fon talimatlarımı görüntülediğimde
    talimat tarihlerim 15, gerçekleşme tarihi 16 şubat, durumu:bekliyor gözüküyorlar..

8.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Diğer st1 ve GL1 i bulamadım...MAC da şu şekilde yazıyor.. "Saat 13.30’dan önce alım emri verildiği takdirde, yatırım fonu aynı gün akşamı hesaplanan fon fiyatı üzerinden, 1 gün sonra hesabınıza geçer.""
    fon talimatlarımı görüntülediğimde
    talimat tarihlerim 15, gerçekleşme tarihi 16 şubat, durumu:bekliyor gözüküyorlar..
    İnş.dünkü kapanış fiyatlarından almışımdır.. yoksa kötü.. : )

Sayfa 737/1002 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •